Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiálny text distribútora)

MiniRecenze

Snímek na který mě odkázal tip jednoho z fanoušku a musím za něj poděkovat.Začátek filmu je sice zamotaný a určitě Vás zmate,ale nemusíte se bát vše bude pořádně vysvětleno.Takže se můžete těšit na zajímavou dějovou linku,sice by to mohl někdo nazvat klišém,ale já prostě tyhle typy filmu s takovým zakončením žeru.Herecké obsazení je na vysoké úrovni a byl jsem s výkony "hrdinů" spokojen.Opravdovým překvapením je J.Harnett ,který dokázal zahrát "nejednu tvář" .Naopak B.Kingsley už tak ohromující výkon nepředvedl. MINIGANGSTERKA!!! ()

Etherium

Film sa snaží byť bezkonkurenčný, podla mňa tu je dosť vidieť, že režisér si myslel, že čím komplikovanejšie to bude, tým lepšie... samozrejme záleží od scenára, každopádne herci hrajú výborne, atmosféra tam je, ale načo je to tak komplikované?.... Možno po viac vzhliadnutí by to bolo lepšie, ale radšej to už nechcem viac pozerať, aby mi nepraskla hlava... :D ()

kelet

Už po niekoľký krát ma tento film udivil a potešil. Je to príbeh plný dejových prepojoch a dokonalého obsadenia, ktoré vás nenechajú na chvíľku prestať rozmýšľať nad otázkou "čo sa to tam do riti deje". Aj keď som toto dielo videl už viackrát, ani tentokrát, s odstupom času, som presne nevedel čo bude ďalej. To, ako perfektne herci hrajú svoje role je dotiahnuté do dokonalosti precíznym prepojením dejových línií. A ak by náhodou niekomu bolo málo, tak aj hudba je perfektná, ale hlavne dokonalé dialógy, ktoré nie sú často k videniu a počutiu. Jednoducho toto je film, ktorý by nemal chýbať v zbierke žiadnemu fajnšmekrovi. Hodnotenie: 100% ()

Londi

Dobrý příběh, dobře zahrané, dobré hlášky. Skvělá hudba. Musím to sledovat stále znovu. Co na tom, že už to znám zpaměti? :) ...Proč mu říkají rabín? Protože JE rabín. ()

Kozlowski8

Vše začalo někdy před dvaceti lety, kdy jeden bezvýznamný člověk vsadil veškeré své jmění na údajně nadopovaného dostihového koně. O dvacet let později přijíždí do New Yorku záhadný mladík jménem Slevin - a začnou se dít zvláštní věci... První třetina se pomalu, zdánlivě chaoticky rozjíždí, ale v dalším průběhu se tempo zvyšuje a ten zdánlivý chaos se mění v perfektně šlapající stroj, jehož součástky do sebe přesně zapadají. Je to ale poměrně složitá mašina, takže divák musí být neustále ve střehu - až do samotného, i když ne úplně nečekaného, přesto úchvatného konce. V první řadě je nutno vyseknout velikou pochvalu režisérovi McGuiganovi. Bravurně si poradil s nelehkým námětem, když vhodným střihem a pomocí citlivě vložených flashbacků vytvořil souvislý a kompaktní celek. K dokonalosti díla dále přispívají svými výkony herci. Vysoká koncentrace hereckých es nemusí automaticky zaručovat úspěch. Zde však není co kritizovat. Hvězdy nejenže skvěle hrají, ale herci jsou i skvěle typově vybraní. Josh Hartnett, ač rozhodně není mým oblíbencem, hraje skvěle svou výtečně napsanou postavu. Slevin se neustále mírně usmívá "pod fousy" a jeho projev je i ve chvílích, kdy mu jde o kejhák , odlehčený a neustále vtipkuje. Má totiž, jak sám říká ataraxii, což je nemoc, způsobující, že nemáte strach ani ve chvílích, kdy by jste ho mít měli. Stejně tak dvojice Kingsley - Freeman je úžasná. I oni výtečně hrají, ale už samotný kontrast v jejich vzhledu přidává těmto postavám na zajímavosti. A co se Bruce Willise v roli zabijáka týče - nevím, kdo jiný by do této role pasoval lépe. Paul Mc Guigan si dal záležet i na výběru herců do vedlejšídh rolí. Například legrační dvojice černých šéfových pohunků, stejně jako dvojka izraelců jsou krásným odlehčujícím prvkem v napínavém příběhu. Lehký nádech parodie je zřejmý v celém průběhu filmu. Na závěr nelze v pochvalách opomenout a nezmínit skvělou hudbu. Pro mne je film těsně pod "top 10". 95%. ()

Mery235

...videla som to asi 3 krat v priebehu par dni... no a to uz o niecom u mna svedci :) ... najprv soundtrack... daco krasne... naozaj... uz dlho som nebola tak ocarena hudbou vo filme... a nebola nejaka vynimocna alebo zvlastna... ale bola trefna.. a to je presne to, co taketo filmy potrebuju... uplne sa hodili jednotlive skladby k urcitym scenam a pre mna to bol obrovsky zazitok :) ... a som totalne zarazena hereckym vykonom :) ... to bolo pre mna ako sen... musim sa priznat, ze to je pre mna prvy film s Joshom Hartnettom, ale to co predviedol, ma dostalo... uplne... ani som nedychala pri niektorych scenach, jeho vykon bol pre mna velmi presvedcivy... a Lucy Liu som prvy krat vnimala v inom svetle :) ... neviem preco, ale toto je pre mna asi najlepsia rola, v akej som ju doteraz videla... pribeh, ktory sa nevidi tak casto a tym padom pre mna s dost prekvapivym, hoci trochu ocakavanym zaverom... ale tak som sa do toho vzila, ze mi ani nevadilo davat najavo svoje pocity (prevazne smiech) v kupecku vo vlaku... ani som nemala chut si to pozriet, ale tak dakujem nude a nahodnemu vyberu, ved nech uz nejako zabijem cas pocas dlheho cestovania... este ze :) ... herci, hlasky, hudba, urcite sceny, dej... genialny film... =) ()

Saxos

Správná obyčejná gangsterka o staré dobré pomstě. Herecky nabušené, zamotané, nepřehledné, že to opravdu musí bavit. ()

mich4l.b

Jsou prostě filmy, které vám sednou bez ohledu na to, jaké mají hodnocení a recenze. Tohle je pro mě jeden z nich. Vyzdvihl bych hudbu a určitě působivé finále s wow efektem, i když plán a průběh pomsty může působit až moc komplikovaně. ()

hony23

Několik opravdu dobrých scén, solidní dialogy a hvězdné obsazení. To jsou největší plusy filmu, který ale jinak nabízí silně překombinovanou a nevěrohodnou zápletku o gangsterské pomstě. ()

RoseThrone

Začátek nastolil svižné leč "chill" tempo a vlastně to bylo dost příjemné sledovat. Dokud ovšem nepřišla cílová rovinka, kde se změnila rychlost a přešlo se na urychlené dovysvětlování, kterého tam bylo více, než bylo potřeba. Kamera dobrá a hříčka s jménem taky nadchla, ale co ten "všudepřítomný poker face Willis" tam?! Slabší průměr.*** ()

Franki69

Nečekal jsem příliš a dostal jsem víc, než bych čekal. Ani ten klon Brada Pitta mi nevadil. Celý film se odehraje většinou ve stejných místnostech. S výjimkou flashbacků, kterých je hodně, ale trvají dohromady do 15 minut. Kamera a režie se mazlí s každým záběrem a nakonec tu máme střih, který je perfektní a film tak nechtěně vzdává poctu právě téhle filmové profesi. Rozhodně se podívejte a pokud možno v původním znění. Ale jen pokud angličtinu opravdu ovládáte, s titulkama se beznadějně ztratíte v ději a ještě částečně přijdete o tuhle podívanou, která tuhle noir gangsterskou konverzačku s mnoha postupnými zvraty v ději povyšuje na lehký nadprůměr. Výrazně tomu pomohli úlisný zabiják Bruce Willise, rozšafný Morgan Freeman, rozkošná Lucy Liu a lehce parodující Ben Kingsley, který si touhle rolí odbyl casting na svého padoucha v Iron Manovi 3. Možná se podívám ještě jednou, fakt mě to dost pobavilo. Dávám 80%. ()

Karbos

Myslel jsem si, že mi tohle dílko nějakou náhodou uniklo ale v průběhu sledování jsem se rozpomenul :) jednoduše by se to dalo shrnout jako gangsterka ve stylu Guye Ritchie i když nebejt toho vznosnýho obsazení, co to mělo, asi by to nedopadlo moc slavně. Herecké obsazení ale snímek udrželo na celkem slušném standartu, bohužel na 4 hvězdičky to ani tak nevidím.... ()

zaack

Těžká pohoda. Film si nehraje na víc než je (lehce stupidní gangsterka) a opravdu výtečné herecké obsazení hraje vyloženě s chutí. A to platí i pro Bena "poslední dobou musím vydělávat" Kingsleyho. ()

ashton

Čo ma na tomto filme zaráža je: Ako mohli prehovoriť takých dobrých hercov k takejto somarine? Film je nestály ako aprílové počasie a vôbec netuší čím vlastne chce byť. Úvod vyzerá na psychologickú/parodickú hru formou dialógu, po ktorej v drhuej časti filmu nezostalo vôbec nič a k ničomu to vlastne neviedlo. Tam kde film mohol získať stráca (napríklad vykreslenie vzťahu medzi Slevinom a Goodkatom). Ten flashback na konci je otrasne kostrbatý a neprirodzený. Herci nepredvedú dokopy nič, až na sympatickú Lucy Liu, kvôli ktorej som to dopozeral dokonca. A na záver: Zamysleli ste sa aký je ten príbeh trápny a primitívny?? ()

DevilBoy

Ze začátku je to trochu nudny, roztříštěny a zdlouhavy, ale konec to všechno velmi zajímavě pospojuje a celé to graduje. Herci byli v poho, hlavně Freeman hrál dobře, vyjmečně zápornou roli. ()

Warapeidza

Bavil jsem se a to tak že dost. Zápletka mi vůbec nepřišla nudná, možná lehce překombinovaná, ale rozhodně koukatelná. Několik pěkných scének, Wiilis je super, Hartnett též, ostatní slabší. Film jako takovej se mi ale velmi líbil a méně něž čtyři rozhodně dát nemůžu, jedno z nejlepších letošních překvapení. Vadí mi jen českej název, kterej je naprosto mimo a trochu mi tam překážela Luci Liu, která byla dost otravná :). ()

Jardys88

No tedy opravdu se zde konala schůze hvězd....Bruce Willis byl jako vždy v roli zabijáka...nedokázal bych si představit že by hrál něco jiného....ale zápletka to byla příjemná....našlo by se zde i spousta vtipných a úsměvných scén....zajímavé slovní hříčky...no a Lucy Liu....no prostě k zulíbání.....5*....opravdu stojí se na toto podívat ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (viac)

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (viac)