Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

james11

Když jsem se na film koukal, nezjišťoval jsem si o něm nijak zvlášť moc informací. Asi jediné co jsem věděl jistě, byl název. Proto jsem byl trochu překvapený, jak se děj ubírá. Ale to mi vůbec nevadilo,film je natočel velmi svižně (kariéra Yurije je ale natočena svižně možná až moc...). Přeste film vykresluje "pravdivou" situaci velmi chytlavě. Herecké a režijní výkony řadí film vysoko, a tak za mě 4*. ()

Tomulka

Geniální film o skutečné události. Na konci jsem netušil zda mám brečet, že to tak ve skutečnosti je a nebo být rád, že hlavního hrdinu pustili. ()

Mesmeric

Jediná otázka je, jak ozbrojíme těch zbylých 11? Tak tenhle kousek stál za to. Krutost dnešního světa a lhostejnost k veškerému lidskému bytí je ukázána v otřesné síle pravdy. Nicolas Cage do této role vskutku sednul a jeho monology prolínající celý film jsou vskutku úžasné. ()

Khanemis

Fascinující film. Velmi překvapivě se tu kloubí jak vyumělkovaný obraz tak drsná výpověď, ze které člověka zamrazí. Obchodník se smrtí ukazuje, jak se dá z každé věci udělat výhodný byznys...a čím je to špinavější práce, tím větší balík se na tom dá vydělat. A ozbrojené konflikty patří k těm nejšpinavějším. Překvapivě se mi však zdá, že hlavní pointa není o tom, jak světu ubližují překupníci se zbraněmi ani šílení diktátoři, ale všudypřítomná korupce. Každý chce na všem vydělat a je mu jedno, co tím způsobí. Korupce se line snímkem od celníků, které Yuri každou chvíli uplácí, až k nejvyšším místům, které ho propouští na svobodu, aby mohl pokračovat ve své práci za ně. Rukopis režiséra Niccola stojícího i za scénářem pro neméně výbornou Truman Show je znát. Samotná postava Yuriho Orlova je potom nejen výborně zahraná Nicholasem Cagem, ale také opravdu uvěřitelná. Je to hajzlík, který se umí vykecat prakticky ze všeho, který si omlouvá své zločiny tak vehementně až by mu skoro člověk uvěřil, a který je na druhou stranu příliš slabý na to, aby dokázal použít sám své zbraně. Je ale natolik uvěřitelný a lidský, že ho nejde tak snadno nenávidět, jako by tomu bylo u černobílejšího pohádkového podání, které je obvykle ve filmech tak oblíbené. Výborně napsaný i zahraný je rovněž jeho "bratr ve zbrani" Vitoli, jenž slouží jako chaotický, avšak v jádru čestný protiklad, k chladně vypočítavému přístupu Yuriho. Po technické stránce je vyobrazení mnoha scén opravdu velkolepé, jak oblíbená úvodní scéna, tak mnoho dalších, které mají téměř podobu uměleckého obrazu se svým významem. Například scéna rozebíraného letadla je výborná a to jen střípek celé ohromné skládanky. Rovněž hudba dokonale sedí k ději na obrazovce. Obchodník se smrtí má pochopitelně i své mínusy, v některých scénách není až tak přesvědčivý jak by mohl být, jinde se zase tu a tam objeví nějaká ta logická hloupost, ale překvapivě jich není až tak mnoho. Hodnoceno podle prvního shlédnutí. ()

Shim-my

Pozoruhodný film, který je díky vizuálnímu hračičkovství či drsným hláškám ukrutně zábavný, zároveň ale přináší netradiční a závažné téma. Niccol si ukrojil možná až příliš veliké sousto v počtu žánrů, které se snaží mixovat, takže někde film působí nekonzistentně, jinde (ve svém morálním poselství) zase ploše nebo tendenčně. Jako celek ale stojí Obchodník se smrtí rozhodně za víc než jedno shlédnutí. ()

genSilver

"Na světě je 550 000 000 zbraní. To je jedna zbraň na každého dvanáctého. Otázka je - Jak ozbrojit těch jedenáct?" Hned po úvodní větě jsem začal tušit, že se mi to bude líbit. A měl jsem pravdu. Až do téhle doby jsem netušil, že Nicolas Cage umí hrát. Některé hlášky z filmu se mi zaryly do paměti. A troufám si říct, že zabrali místo vedle "On my daughters wedding day". 90% ()

serpencia

Film, který (asi nejen) na mě udělal silný dojem relativně reálným a nepěkným pohledem do světa obchodu se zbraněmi. Zaujala mě také titulková scéna cesty náboje a neméně herecký výkon Nicholase Cage spolu s filmovými monology jeho postavy. Obchodník se smrtí donutí k zamyšlení.. A to je jedna z věcí které od podobného filmu očekávám. (90%) ()

Spike86

Tento film bych nepopsal jako strhující thriller, má totiž svá slabší místa, kdy je trochu rozvláčnější. Příběh má ale rozhodně co říct a vede k zamyšlení. Co je ale bezesporu strhující a úchvatné na tomto snímku je kamera, protože některé záběry jsou natočeny opravdu skvěle, počínaje hned scénou "příběhu kulky" během titulků, která je výborná sama o sobě jako krátký film :). Velmi dobrý je hudební doprovod. 84% ()

Rigo

Velmi originální a neprotřelé téma o celosvětovém překupnickém trhu se zbraněmi. Je nutné ocenit odvahu tvůrců, rozhodně se tento film některým skupinám nemusí líbit. Připomnělo mi to film "Děkujeme, že kouříte", kde též není neřest nikterak obhajována, ale pouze až syrově popsána. Nicolas Cage se zhostil své úlohy překupníka velmi zodpovědně a uvěřitelně. Další věc ktera mě zaujala byla práce kamery. ()

A4finity

Po delší době můžu s čistým svědomím kladně ohodnotit jak samotného Cage, tak i film, v němž vystupuje (dost možná proto, že je podle skutečné události). Nicméně od dějové stránky, přes herecké výkony až po poselství dramatu, musím smeknout. Celkově silnější 4* a pro mě nejzdařilejší film Niccola. ()

camomilla

Nebudu se poustet do konspiraci, kdo jde s kym na ruku v prodeji zbrani a ktere valky jsou kvuli byznysu. Film me strhnul do sveta velkeho prekupnika s lehkosti a jakousi skrytou nadsazkou. Nicolas Cage mi sedel (asi proto, ze nedelal psi oci) a u mne vyobchodoval ctyri hvezdicky. Mozna mu prodam i tu patou. ----- Po trech minutach---- ok, dam mu i patou. ()

Saprofag

Zajímavě natočený film, ale zase takové terno to nebylo. Nebylo to úplně nůďo, ale k napínavosti tomu scházelo taky pár kroků. Průměr, standard, dobře - za tři. ()

montel

Yuri Orlov (Nicholas Cage) pochází z Ukrajiny ale jeho rodiče se přestěhovali do Ameriky,kde si otevřeli rodinnou restauraci. Yuri ovšem ví, že v kuchyni svých rodičů nezbohatne a tak se rozhodne obchodovat se zbraněmi a to ve velkém. A protože nemůže nikomu věřit, zvolí si za svého parťáka svého mladšího bratra Vitalyho (Jared Leto). Kšefty jdou opravdu dobře, Yuri se šťastně ožení, má dítě a hravě se vyhýbá vtíravému Interpolu. Vše ale musí jednou skončit...Nicholas se občas zavrtá do skutečně hodně špatného filmu. Obchodník se smrtí ale patří k tomu nejlepšímu. Jen tak dál. 70% ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)