Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

mirec88

Film, ktorý je zábavný aj smutný zároveň. Celý čas som s napätím sledoval ako to "funguje" vo svete zo zbraňami a bolo to od začiatku - cesta náboja, ktorá ma šokovala až po koniec bravúrne. SPOILER!!! Pri smrti Yuriho brata ma zamrazilo a bolo to strašne smutné. SPOILER!!! Úžasný film, ktorý sarkasticky ukazuje na to, kto je najväčší vývozca zbraní - samotné veľmoci sveta. Po filmárskej stránke sa mi tu fakt páčil Nicholas Cage, bol výborný. Dávam plný počet, lebo to so mnou fakt pohlo. ()

MI-380

Dokonale natočeno, přesně obsazený Cage. Příběh jednoho z mnoha šikovných hochů z Východní Evropy, který nám předvádí, jak v zemi neomezených možností dobře vydělat. Dříve to byli Irové, Italové, Židé, Číňané, Gorbačov ale Americe přivedl nové dravce. Před koncem Jurij hezky říká: "Problém čistých peněz je v tom, že se pomalu vydělávají." Cynické, záměrně umocněné, velmi poutavé. Po zhlédnutí jsem si vzpomněl, jak mi před pár měsíci jeden americký majitel malé stavební firmy z Bostonu sice politicky nekorektně, ale zato z vlastní zkušenosti, sděloval: "Jediný, koho můžu zaměstnat, protože má jakž takž smysl pro čest a tudíž mu mohu věřit, je rodilý Američan světlé pleti. S ostatními jsem měl pravidelně problémy, přistěhovalci z Východu, Afroameričani, španělsky hovořící - všichni jsou mazaní s výrazným sklonem k podvodům." Tím jsem malinko odbočil od tématu k povaze hlavního hrdiny, ale mohu si to dovolit - problém Afriky stejně nevyřeším a nevyřeší ho ani jakékoliv embargo na dodávku zbraní. Kdo chce zabíjet, tomu stačí sekera nebo klacek. 85%. ()

ghatos

Svižný příběh s průvodcem a jeho vyprávěním. Plochý děj s přímým tahem na branku trošku snižuje jednoduchost. S nadhledem a poměrně velice přesně je rekonstruována situace po rozpadu SSSR. Sebereflexe Orlova nebo nelogické chování bratra (nejen) v Africe jsou zřejmě nadnesené, ale pro zajímavější zápletku nutné. Dobrá jednohubka - slabší 4 *. ()

jitrnic

Film, který stáhl dolů hlavně výběr hlavního představitele. Nicolas Cage je ten nejnepravděpodobnější Jurij - chladnokrevný obchodník se zbraněmi, jakého si lze představit. Na to doplácejí i schopní herci, kteří hrají jeho nejbližší, ovšem mezi nimi a Cagem to vůbec nefunguje (Jared Leto a Bridget Moynahan). Podstatně lépe jsou na tom Ethan Hawke, Ian Holm (ti ovšem nedostali příliš mnoho prostoru) a především Eamonn Walker, který je opravdu diktátor jedna radost. Jinak se jedná o typický film s poselstvím, který není přehnaně doslovný ani prvoplánový, má celkem chytrou pointu a chválím všechny tvůrce (včetně toho Cage) za jejich neústupnost při prosazování filmu. ()

Kurikmoon

Film, nad ktorým sa môže každý zamyslieť. A možno prirovnať k iným, životným situáciám vo vlastnom živote. Konfrontovať ho so sebou samým. Mňa osobne potešila a zaujala postava Jareda Leta. Možný dôvod, prečo a ako jednal. Ale inak... Vážny film s boľavou témou. Pri filme som rozhodne blahom nevzdychal a rozhodne sa nezaradil k mojím obľúbeným. Avšak výpovedná hodnota filmu a konfrontácia so skutočnosťou pýta vyššie hodnotenie. ()

Eoin

Spočiatku som bol rozhodnutý pre 5, ale po nejakom čaše som sa rozhodol znížiť svoje hodnotenie. Keď tento film neprináša nič iné ako krásny vizuálny zážitok, výborný začiatok (The Life OF A Bullet), ktorý mal aj myšlienku a na konci iba zopár faktov o tom ako to na tomto svete chodí s najvynášajúcejším obchodom, obchodom so zbraňami. Mínusom pre mňa bol hlavne koniec ktorý sa neskončil podla mojich predstáv. Preto som sa rozhodol pre 85%. ()

Roseinka

Zláštní film, velmi pěkně natočený, napínavý, Cage dokonalý jako vždy. :) ... Ovšem pro mne tak citlivé téma, až jsem byla naštvaná, že Cage si zahrál takového hajzla. Měla jsem tendenci ho nesnášet. Jenže tenhle názor je fakticky závislý na tom, jaký odpor mám k prodejcům zbraní apod. Nicméně prostě musím hvězdičku ubrat, protože jsem viděla i lepší filmy na podobné téma, čímž rozhodně nechci říct, že by to byl špatný film. Naopak je velmi dobrý! ()

V.Silver

"Každý 12. člověk na světě vlastní zbraň. Otázkou je, jak ozbrojit těch zbylých 11." Jedna z vůbec nejlepších rolí Nicolase Cage, kde mu velice zdatně sekundují sjetej Leto a slušňák Hawke. Škoda jen, že v US pro něj nebylo takové pochopení jako jinde ve světě, tento film si totiž úspěch bezesporu zaslouží. 95% ()

J-o-k-e-r

Za posledních 10 let rozhodně nejlepší film N. Cage! Role Yuriho jako překupníka zbraní takřka po celém světě mu sedla dokonale. Krásně vykresleno jak zbraně dokáží změnit svět. ()

vyfuk

Nechápu proč se ke mně nedostal tento film už dřív! Je to úžasné až to bolí. Krásný (bohužel) pravdivý příběh z válečné společnosti. Příběh Orlova mně dokázal dostat do pohodlné, vychutnávající a pozorné nálady. Ke konci už jsem nemohl odtrhnout oči od obrazovky. Niccol je slavný, nikdy jsem nevěděl proč - teď už to vím. Cage je velmi slavný, po tomto byl ještě víc, nevěděl jsem proč - věřte mi teď to vím! ()

Myrreczech

Taková změna vidět Cage ve filmu, který okamžitě nezapomenete, jakmile začnou titulky. Vlastně vidět ho ve filmu, který ve vás rozhodně zanechá nějakou tu stopu. Velmi silné téma, skvělé zpracování a výborní herci vás prostě zamlátí do sedačky a nejde jinak než si to opravdu užít. Paráda. ()

Autogram

Film je postavený ako klasický mafiánsky film s postupným vypracovaním veľkého bossa, jeho usporiadaným rodinným životom a veľkým vyvrcholením. Mafia tu nie je klasickou mafiou, ale celosvetovou štruktúrou s počiatkom a zdrojom vo východnej Európe. Jurij je síce fiktívnou figúrkou, no ktorá by až tak fiktívna byť nemusela, keď sa pozriem na všetko, čo sa bohužiaľ nefiktívne deje vo svete. V jeho satirickej postave je toľko pravdy o tomto prehnitom svete, o Afrike ako miestom, nad ktorým všetci zlomia palicu, že aj pri vtipnom vyznení mnohých scén sa nedá nezamyslieť a nezaplakať. Perfektný rozjazd filmu a rovnako aj záver, ktorý zamrazí hneď dvakrát. Možno sú niektoré zjednodušenia rozporuplné, ako jeho (ne)chápajúca manželka alebo prehnane uvedomelý brat v oružli na kokse, ale to sú maličkosti. V plnom hodnotení mi to nebráni. Nezabudnuteľná je óda na kalašnikov, svetovo najobľúbenejšiu útočnú pušku, takú jednoduchú, že je vhodná aj pre deti, doslovne, a to všetko s podmazom labutieho jazera. –––– Niekto podniká s jedlom, pretože všetci musia jesť. V ten deň som si uvedomil, že mojím osudom je uspokojovať inú základnú ľudskú potrebu. ... Je to v našej povahe. Už najstaršie ľudské pozostatky mali hrudníky prebodnuté kopijou. –––– Predával som všetkým armádam okrem armády spásy. V polovici osemdesiatych rokov boli moje zbrane zastúpené v ôsmich z desiatich najväčších vojnových zón na svete. Nebyť takýchto obchodov, niektoré krajiny by vôbec nedokázali viesť vojnu. ()

Pipes

Film mě zaujal svou syrovostí a autentičností. Naopak mě zklamal způsobem vyprávění celého příběhu. Hlavě zpočátku byl film velmi rychle odvyprávěný i díky rychlému stříhu, který trochu kazil dojem. Nicolas Cage zahrál svou roli důstojně, přičemž mu skvěle sekundoval Jared Leto. K 5* příliš nescházelo, ale přesto je to "jen" 4*. ()

Nepi

Film nabitý realitou a skvělými filozofickými úvahama o prodeji zbraní a válkách mezi světovými moctnostmi...Nicolas Cage dostal roli ušitou na míru a dokazuje nám prvotřídní herecký výkon...Obchodník se smrtí je film podle skutečných událostí a působí velice ryze a přesvědčivě.... ()

Ompus

"Od toho chlápka, co má na svědomí Gattacu" jsem čekal víc. Místo pár statistik, tam mohli šoupnout pořádný rozjezd. Ten Obchodníkovi dost chybí. Vedle toho konec vypadá dost divně. Plus za Ethana Hawka. ()

silent cut

Ve zkratce... Vezměte KOKAIN, změnte artikl, vyhoďte Johnyho Deppa a pozvěte Yuriho Cage Orlova... HOTOVO!!! (Až si Cage přestane vybírat spektakulární sračky a usídlí se v charakterech sedících na jeho image, jako v tomto případě, bude dobře) ()

Specs

Hlášky: Anatoly Orlov: - "Jdu do chrámu." Irina Orlovová: - "Nejdeš do chrámu! Chodíš tam častěji než rabín!" & (Yuri se připravuje poprvé prodat zbraň.) Yuri Orlov: - "Když prodáváte zbraň poprvé, je to jako byste měli poprvé sex. Nemáte vůbec představu, co děláte, ale je to vzrušující a vše se stane velmi rychle." & (Na veletrhu zbraní v Berlíně.) Yuri Orlov: - "To je on." Vitaly Orlov: - "Velkej šéf." Yuri Orlov: - "Simeon Weisz. Angola, Mosambik, rakety na Balkáně... Ten prodával zbraně dřív, než vynalezli střelný prach." & (Yuri se rozčiluje nad mizerným výdělkem.) Vitaly Orlov: - "Co, chceš to dělat legálně?" Yuri Orlov: - "Ne, víc nelegálně." & Yuri Orlov: - "Nikdy jsem nic neprodal Usámu Bin Ládinovi. Ne z morálky. Prostě neproplácel šeky." & Yuri Orlov: - "Kdyby nebylo lásky, šňupal bych lajny dlouhé jak dálnice..." & Andre Baptiste jr.: - "Mohl bys mi sehnat takovou zbraň, jakou měl Rambo?" Yuri Orlov: - "V jedničce, dvojce nebo trojce?" Andre Baptiste jr.: - "Já jsem viděl jenom jedničku." Yuri Orlov: - "M-60. Chceš i tříštivý náboje?" Andre Baptiste jr.: - "Jasně!" & Andre Baptiste sr.: - "Zaplatím ti dřevem... nebo drahokamy." Yuri Orlov: - "Tak to potom beru drahokamy. Bylo by dost složité dát strom do aktovky." & (Vitaly si domů přivedl novou "přítelkyni".) Vitaly Orlov: - "Yuri, tohle je...ehm..." Candy: - "Candy." Yuri Orlov: - "Oh, Candy, samozřejmě. Každý přítel mého bratra je... přítelem mého bratra."& (V Africe.) Yuri Orlov: - "To, co na letišti v Heathrowě trvá vyložit den, místní rolníci zvládnou za deset minut. Než se sem agent Valentine dostal, našel by víc zbraní ve školce než v mým letadle." & Yuri Orlov: - "Ve světě je v oběhu víc než pět set padesát miliónů zbraní. To je jedna zbraň na každého dvanáctého. Jediná otázka je, jak vyzbrojíme zbývajících jedenáct." & Simeon Weisz: - "Kulky změní vládu rychleji než volby." ()

ssfan

Toto je asi nejlepší film s Nicolasem Cagem, který jsem kdy viděl. Je tu dobrý scénář i dobré herecké obsazení. 80% ()

BuryGol

Tak to máme 1800 AK-47 a 25 tanků. A těch 500 granátů máte jako dárek. Takový věty se ve světě vážně říkaj. Drama o tom, jakej je život dodavatele zbraní do válek a nepokojnejch zemí. Nicolas Cage mi do tý role fakt seděl. Přejmenování lodí, úplatky, falšování dokladů, utíkání před federálama. Tím vším si obchodník se zbraněmi projde. A nejhorší je, že vždycky najde odběratele. V Africe si vžycky rádi něco objednaj. ()

filokk

Mam zkušenosti, že nejůspěšnějši vztahy jsou založené na lžích a podvodech,protože tak stejně skonči.Je to logický začatek....něco na tom bude.. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)