Těžko si lze představit slavnější film pro dospělé než Deep Throat (Hluboké hrdlo), který se stal v roce 1972 skutečným hitem sezony a měl zásadní vliv na americkou kulturu i společnost začátku 70. let. Náklady na snímek Hluboké hrdlo, jenž proslavila i stejnojmenná tajemná postava z aféry Watergate, nepřesáhly 25 000 dolarů, přesto zisk snímku přerostl miliony dolarů a podle mnohých se jedná o snímek s největším ziskem v historii kinematografie. Dvojice Fenton Bailey a Randy Barbato se nikdy nebála kontroverzních témat a zákulisí slavného pornografického díla i jeho pohnutá historie nabízejí dostatek zajímavého materiálu. Dokument Inside Deep Throat měl svoji světovou premiéru na loňském festivalu v Sundance. (FebioFest 2006) (oficiálny text distribútora)

salalala

Povedený dokument o jednom pornografickém filmu, o kterém všichni slyšeli, ale málokdo ho viděl. Režisér Damiani se snažil do porna vnést nádech umění, což mohlo být docela povedený (podle té scény s tou raketou), bohužel ale dopad filmu byl zcela opačný. Dokument se úžasně naváží do USA jakožto do nejsvobodnější země na světě, kde se dodnes považuje porno za zvrhlost a obscénnost. Promluvili tam všichni, kdo něco znamenají od Coppoly k Flintovi. Ano, i Craven natočil pár těchto filmíků, porno bylo v sedmdesátých letech kultem a provokací. Někdy z filmu mrazí, to když hlavní představitel popisuje, jak mu film negativně změnil život. Opravdu poučný dokument o filmu Hluboké hrdlo. Teď už to chce ho jen vidět :). ()

JayZak

Zručně natočený dokument o pornofilmu, který to všechno začal. Za všechno mluví aktuální statistika ke konci, hovořící o počtu natočených filmů za rok - zhruba 400 normálních filmů natočených v Hollywoodu, a ve stejné oblasti natočeno přes 11000(!) pornofilmů. Dnes je to obrovský bussiness těžící taky z mohutné distribuce na internetu(tady by ty statistiky pro "normální" stránky dopadly ještě mnohem hůře), což je přesný opak, o co se snažil režisér Hlubokého hrdla Gerard Damiano. Jeho idea byla propojit porno s normálním filmem a udělat z toho více umění, jenže paradoxně tím nevědomky nastartoval obrovskou mašinerii na peníze, která s uměním rozhodně nemá co dělat. Zákon proti pornografii schválený Nixonem, přes který bylo Hluboké hrdlo zakazováno, dnes pořád platí, což je zajímavé, vzhledem k tomu jaké popularitě se dnes porno těší. Jinak předlohu tohoto snímku jsem neviděl, ale nevidím to jako mínus, protože všechno důležité je v dokumentu, dokonce i slavná hrdlová scéna, i když kostičkovaná. Film tedy neberte jako materiál pro fandy, ale jako zábavný průlet historickým pozadím prvního porna a s ním USA tehdejší doby(sex. revoluce, cenzura, feminismus). ()

Chermy

Odsoudit člověka na pět let do vězení, za to že hrál v pornu, které si někdo "dovolil" distribuovat do kin? Jistě, Amerika je přeci země netušených možností! Kdo sympatizuje s pornografií nepůjde do nebe a nebohé ženy hrající v pornech jsou buďto utlačované bytosti, se kterými se zachází jako s "věcmi" a nebo děvky...... tohle a více se dozvíte o americké kultuře:-). Lidská hloupost nezná mezí..... ()

Exkvizitor

Dokument je plný skutečně zajímavých informací. Věděli jste, že Linda Lovelace natočení filmu litovala a posléze ho odsoudila slovy: "Pokaždé, když se na ten film díváte, vidíte, jak mě znásilňují" nebo že hlavní mužský pornoherec Hlubokého hrdla byl odsouzen na pět let do vězení, nakonec však byl osvobozen, stal se alkoholikem, posléze konvertoval ke křesťanství a dnes obchoduje s pozemky...? Atd. atd. Dokument navíc neopomíná zmínit dobový socio-kulturně-politický kontex, v němž byl film natočen a distribuován a bez jehož zmínky bychom jen obtížně chápali všechny souvislosti. Zkrátka pozoruhodná podívaná. P.S. V dokumentu vystupují i zajímavé celebrity. Bohužel potenciálně nejzajímavější z nich - spisovateli Normanu Mailerovi - jsem nerozuměl ani slovo, protože film jsem viděl bez titulků a starý pán poněkud huhňá. To je ovšem spíše můj problém, není-liž pravda. ()

Zeck

Nejlepší dokument týkající se porna, jednoznačně. Spojené státy puritánské, které by měly veškeré zákony roztrhat a ponechat jen Bibli a dolary, jsou zkrátka pořád stejné a tento dokument nám to hezky připomíná skrze 40 let staré píchání a cumshoty do hrdla. Tento případ minulosti dopadl dobře a je za námi, problém je ale v tom, že nejmocnější země na světě, která udává tempo téměř celé planetě, stále slyší na nemocné šašky ohánějící se morálkou v jedné ruce, Biblí v druhé a se šlapkou pod stolem, klečící u té třetí. Dokud lidstvo bude bojovat proti vlastní přirozenosti a velebit dogmata a zpátečnictví, pitvat vlastní hovna a tvrdit, že nesmrdí, hnát se za kreténským imaginárním dědkem na obláčku a citovat všechny kokoty, kteří o něm vymysleli (přebrali) pohádky, nemůže tvrdit, že je lepší než opice. Děkuji přírodě, že žiju v době a státě, kde neudávají tempo náboženské organizace, spolky nemocných feministek a puritánští kreténi... 85% ()

• Tvůrci sesbírali na 800 hodin rozhovorů a archivních materiálů. (FilmFan24)
  • Joseph S. Peraino je nesprávne uvedený ako Joseph Peraino Jr., v skutočnosti bol Joseph Peraino Sr. (Raccoon.city)
  • V Hlubokém hrdle byl první film, který vysílala HBO s označením NC-17 (nepřístupno osobám mladším 17 let). (FilmFan24)