Nezvestní

• Česko Ztraceni (viac)
Dobrodružný / Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (viac)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Vabr k tomuto seriálu (10)

Nezvestní (2004)

Když jsem byl mladší, tak si pamatuju, jak jsem párkrát viděl Ztraceni v televizi a říkal si, jak je to tajemný. To byl i důvod, proč jsem se na tento seriál podíval. Očekával jsem mysterióznost ve velký míře a konec zvlášť tajuplný, temný a intenzivní. Bohužel se seriál po druhé sérii zvrtl, a pak se stal dost podprůměrným po celou dobu. Ve zkratce popíšu jednotlivé série. Jediná první série je podle mě dobrá a stojí se na ni podívat. Pořád se něco děje. S postavami se seznamujeme a nenajdeme žádné velké problémisty, kteří by nám kazili podívanou. Flashbacky jsou bezva. Těšil jsem se na další díl a hltal to. Druhá série je v pohodě. Platí skoro to stejné jako u první, akorát je o něco horší. Navíc, nemá moc žádný cíl, ke kterému by se blížila. Od této série začíná linie pitomých smrtí, která se táhne až do konce seriálu. Třetí série balancuje na hranici s 1⭐ a je nejhorší. Nulová informovanost, kterou tak silně očekáváte. Přibydou neskutečně otravné postavy, které vám budou drásat nervy až do konce. Pomalé tempo na rozdíl od prvních dvou sériích. Tehdy mě napadla myšlenka to vypnout, ale přišlo mi to blbé, čekal jsem, že se to opět navrátí do původní kvality a prostě, že to byla jen špatná série. Čtvrtá je na lepší 2⭐ a doufáte, že se seriál vyšvihne nahoru, ale žádný velký rozdíl mezi touto a přechozí sérií nenastane, a tak to pokračuje až do konce seriálu. Už se nedočkáte původní kvality. Navíc, vám už přestávají postavy připadat jako trosečníci, kteří přežili pád letadla, což je taky špatné. A to hlavně z důvodu, že se začínají dít až moc podivné věci a postavy je musí pořád řešit, ale není to ono jako v prvních dvou sériích. Alespoň hodně oceňuji počet 14 dílů a v nadcházejících dvou sériích počet 17 dílů, které jsou mnohem snesitelnější a není to tak nudné a zdlouhavé jako ve třetí sérii. Pátá série je lehké zhoršení. Rozhodnutí postav vás už nebaví vidět a všeobecně je podobná čtvrté. Nemá žádný cíl tak jako druhá. Nakonec šestá série, která je celá překombinovaná, někdy moc rychlá někdy zase táhlá. Špatné rozpoložení hlavních postav a zbytečné zápletky, chození sem a tam, pitomost a konec je výsměch všem divákům nebo těm, co se to rozhodli z ,,donucení'' dokoukat. Chápu, proč připadá fanouškům nejhorší. Seriál má překvapivě minimum chyb ve složitých věcech, zápletkách, dějových linkách atd., ale chyb v těch jednoduchých věcích je tu opravdu kupa. Nechápu, že to nikdo nevidí. Opět platí, že Ztraceni jsou značka, a tak je seriál nadhodnocený jako většina dalších seriálů, tudíž má například 6. série stále červené hodnocení. Úplně největším mínusem na seriálu jsou podle mě na 100% smrti. Příšerný a téměř vždy hloupý a směšný způsob nebo načasování nebo oboje v jednom. Tohle jim v žádném případě nešlo! Je skutečně hodně malý počet, kdy smrt nebyla špatná. Nejhorší na tom je to, že snad všechny mé oblíbené postavy zabili dost tupým způsobem nebo opravdu nevhodným načasováním, které mě hodně vytáčelo. Jednou jsem se musel i zasmát, jak byla smrt jedné postavy hloupá. Štve mě, že zrovna postavy, které zabijí, jdou v díle do popředí a mají své vlastní flashbacky, které je silně načrtnou a začnou vás zajímat ještě víc a tím pádem dostávají mnohem větší potenciál než postavy, o kterých víte všechno, ale přesto postavu v ,,jejím vlastním'' díle zabijí, což je dost otravné. To je pak jednoduše celý díl věnován už dopředu někomu mrtvému. Takové upozornění: Vždy, když má někdo krůček k tomu, aby zemřel nebo jeho zabíjení/úmrtí probíhá dost pitomě, tak na tuty zemře. Dalšími velkými mínusy je malá mysterióznost a neskutečná otravnost některých postav, kterých se až do konce seriálu nezbaví. Ben Linus je s naprostou jistotou nejhorší záporák, kterého jsem kdy viděl a několik let rozhodně uvidím a nevím, jestli náhodou není i nejhorší postavou, kterou jsem kdy viděl. Je to otravnej, malej, po*ělanej skřet, kterej si hraje na hrozně chytrýho se svými de*ilními kecy o ostrově a o sobě, se*e na ostatní lidi, ale pak chce po nich pomoct. Postavy mu bohužel do nekonečna věří a on je furt podráží, i když se nejedná o nic neprokouknutelného. Není vůbec pro seriál důležitý, není sympatický, je to zm*d, ale přesto se řadí do popředí mezi hlavní postavy. ,,Záporák'', který jde proti ostrovu vůbec žádným záporákem není, ale přesto jsou postavy pos*ané až za ušima, i když jim nic udělat nechce a hledí si svého. Vadí mi, jak to občas dost přeháněli. Na důvod, proč je ostrov tak důležitý musíte čekat do šesté série, což by mi ani tolik nevadilo, protože mně osobně šlo spíš o to vysvětlit jiné věci, ale vysvětlení je opravdu chabé a docela výsměch. Opakující se kecy jako: Tak to je s námi konec. Tak to je konec. Tak to nás Bůh ochraňuj. Tak to opravdu netuším, co stane. Ostrov s tebou neskončil. Musíš se vrátit na ostrov. Musíš na ostrově zůstat. Ostrov tě potřebuje. Co se stalo, stalo se. nemají VŮBEC žádný význam, když se opakují snad pětkrát a víc. Trapné, nicneříkající kecy, které klidně můžete porušit a nic se nestane, ale přesto je pořád valí a myslí si, že v divákovi vzbudí pocit strachu nebo obav. Flashbacky atd. jsou po druhé série blbý, když už tak jsou dobrý jen na začátku sériích, ale pak už jsou zase špatný. Záporáci jsou špatní. Bohužel, platí to klišé, že nově přidané postavy a skupinky, které bývají lepší než již známé postavy, zabíjí celkem dost rychle a to dost naštve, když si je oblíbíte. Po zhlédnutí poslední série uběhly 4 dny a nevím jak to moc popsat, ale kvůli 6. sérii se pro mě stali Ztraceni takoví zapomenutelní a trochu se mi to zamlžilo. Rozhodně vám dám doopravdy důležitou radu. Pokud si říkáte, že to vypnete nebo vám hlavou probleskne myšlenka na to, tak to udělejte. Jak se říká, myšlenku nezfalšujete, takže si kdyžtak nelžete. Možná si říkáte, že se to zlepší, nastanou různé důležité zvraty a zajímavé situace nebo že musíte vidět konec, protože je to vrchol celého seriálu, ale říkám vám, že to za to vážně nestojí a ušetříte si čas. Když jsem pročítal odpadové komentáře, tak tam často říkali lidé o velké ztrátě času, protože to sledování jim za takovýto konec nebo celkově kvalitu posledních sériích nestálo, tak to prosím udělejte, abyste nebyli také zklamaní nebo naštvaní. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: 1. Shannon 2. Anna Lucia 3. Kate NEJNEOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: 1. Ben 2. Locke 3. Desmond NEJLEPŠÍ DÍL: Rozhodně jsou tyto dva díly na vrcholu a nastavily laťku takovou, že se dívají z Mt. Everestu do Mariánského příkopu. 1. Těch druhých 48 dní 2. Opušteni NEJHORŠÍ DÍL: Mrtvý znamená mrtvý NEJLEPŠÍ SÉRIE: První NEJHROŠÍ SÉRIE: Třetí () (menej) (viac)

Season 1 (2004) (S01)

Nechápu, proč si tu někteří z vás stěžují na flashbacky, protože ty jsou super a nikde jinde jsem tak povedené neviděl, navíc je to jeden z hlavních důvodů, proč dávám 4 hvězdy. Čekal jsem, že seriál bude hrozně ohraný, typický, možná trochu špatný a nudný, protože je z období dvoutisícovek, které já nemám vůbec rád. Nakonec se ukázalo, že je velmi nadčasový, originální a super. Buduje se hodně na postavách a flashbacku, což je super, a daří se jim to. Všechny flashbacky se ke konci hezky propojují, což se mi moc líbí. V tom se mi seriál hodně zalíbil, protože bez toho by to bylo celkem nudné a dal bych rozhodně 3 hvězdy. Všechny postavy jsou dobré, až na Boona a Lockea, kteří mi trošku vadili, ale neotravovali mě ani nevytáčeli, takže i to je v pořádku. Příběh je vcelku zajímavý, má i dost zvratů, takže máte pořád chuť se na díly dívat a je tu opravdu málo dílů, které by byly dějově a rozvojově pustější. Moc se tu neumírá, což mě zde výjimečně nevadí ani nezklamává, protože ani nechci. Je to pro mě překvapivé, protože toto je jeden z mála seriálů nebo filmů, kde nechci, aby někdo umíral, tudíž to je další plus, že mi záleží na tom, aby se neumíralo, ale když už dojde na smrt, tak i to nevadí. Horor tento seriál opravdu moc není, ale i tak bych to takovým fanouškům a celkově všem doporučil, protože je tu dost napětí a dobré postavy. Chci říct, že je zajímavé pro ty, co viděli The Walking Dead porovnat postavy odtamtud a tady. Tam jde vidět, že jsou celkově postavy méně reálné, přizpůsobené k přežití a celkem chladné. Naopak tady jsou hodně rozvinuté, takže z nich jdou různější emoce, jsou přívětivější a skutečnější, a to je další plus. NEJLEPŠÍ FLASHBACKY: KATE | NEJHORŠÍ FLASHBACKY: JACK | NEJLEPŠÍ POSTAVA: 1. Shannon (Brácha říká, že to je prej nejpodobnější člověk mně, kterýho kdy za seriál a film viděl 😁. No, nevím, mám ji nejradši, ale až tak podobná mi nepřijde, ale když to říká on, tak možná jo.) 2. Kate 3. Sawyer | NEJHORŠÍ POSTAVY: 1. Locke 2. Boone 3. místo nemám, protože tam fakt nemám koho dát, a nepřijde mi, že by sem někdo patřil. ()

Season 2 (2005) (S02)

Upřímně, mi opravdu nepřijde, že by tato série byla jen o 1% horší. Flashbacky jsou o dost méně zajímavé (až na výjimky jako je Shannon, Anna Lucia nebo Sawyer), míň se probádává něco nového nebo zajímavého, postavy se o trochu zhoršily, děj není tolik originální, strhující, napínavý a zajímavý, a díly jsem nezkoukával s takovým nadšením a tempem jako u první série. Problémem je i to, že prvních 5 dílů je dost nuda. První tři díly jsou doslova o té samé věci a strašně pomalu a nezajímavým způsobem se něco dozvídáme o bunkru. Čtvrtý díl je už dobrý, ale rozhodnutí, které Hugo na konci dílu udělá, celou myšlenku se*e. Ale 6. a 7. díl to je sakra vrchol! V hlavě si nesestavuju žádný žebříček nejlepších dílů, ale rozhodně vím o top 2, protože tyto značně vyčnívaly. Na prvním místě je 7. díl (který je originálně zpracovaný a pojednává o zajímavých věcech) a na druhém místě je 6. díl. (který je strhující a velmi dramatický). Bohužel mě seriál skutečně, ale skutečně nas*al tím, jak v 8. díle Shannon ignorovali! Ta ignorace byla tak přímo do očí bijící jako letní sluníčko! Pocit naštvanosti z celé té ignorace u mě přetrvával asi další 3 nebo 4 díly. Celkově jsou i vedlejší postavy trochu upozadněné, což se mi moc nelíbí. Naštěstí to stále nevypadá jako v 9.sérii The Walking Dead 😄. Charlie se v této sérii začne chovat jako kre*én. Využívá Claire a jejího mimina ke svému prospěchu, obraně nebo jako výmluvu. Fakt ubohý a nechápu, že se začal tak hloupě chovat. Nové postavy, které přibydou jsou vcelku fajn, ale jediný Eco mi docela vadil. Umírá se zde o trošku více, což si nepřeji, jak jsem už říkal u komentáře k 1. sérii. Avšak tento výběr není jen tak. Bohužel jsou tvůrci tohoto seriálu pěkní deme*ti a všechny postavy, které zde zemřou jsou zabity kvůli D.U.I. (pití za volantem). Podle mě dost hloupý důvod, proč zabíjet postavy, které se navíc začínají ZROVNA velice zajímavě a dobře rozvíjet. To jde potom i většinou poznat, protože načasování nebo způsob smrti je na ho*no a nevhodný. Hodně mě štve, jak srabácký a dětinský to od tvůrců je. Herci dělají mnohem, mnohem horší věci, ale kvůli tomuhle hloupému důvodu, který nemá se seriálem nic společného, musí zrovna nějaké postavy úplně zbytečně zemřít. Tímto mám v hlavě druhou sérii zapečetěnou takto a to mě docela štve. Doufám, že se to v dalších sériích nebude opakovat! Dojde ke konci i trochu v průběhu série na objevování Těch druhých. Osobně, mi to moc zajímavé nepřišlo, bylo to lehce zdlouhavé a celkem mě i zklamalo. Nejlepší opravdu je, když se na scéně hádá Charlie a Locke. To jsou dva blbci proti sobě a já fakt nevím, komu fandit. Každej mele svý kecy a občas řekne druhej něco rozumnýho. Locke Charlieho zbytečně mlátí a hraje si na správnýho, a Charlie se donekonečna vymlouvá na Claire a mimino. Dost se tu i vším plýtvá, což mi přijde celkem nerozumný a na hlavu, jak vším zbytečně mrhají. Možná je to ulítlý, ale pro mě to bylo skvělý a je to celkem i vtipný. Zdál se mi dokonce sen o Shannon 🥰! Moc se mi ten sen líbil. Nestává se mi skoro vůbec, že by se mi zdálo o nějaké filmové nebo seriálové postavě, takže to něco OPRAVDU znamená! Horší tři hvězdy. NEJLEPŠÍ FLASHBACKY: SHANNON | NEJHORŠÍ FLASHBACKY: JACK (Tady jsem moc pozor nedával, kdo je má nejhorší, protože ta kvalita šla celkově dolů, ale pravděpodobně to bude opět Jack. Vždy, když zjistím, že jsou v díle flashbacky na něj, tak se moc netěším.) | NEJLEPŠÍ POSTAVA: 1. Shannon (mně nejpodobnější filmová nebo seriálová postava) 2. Anna Lucia 3. Sawyer | NEJHORŠÍ POSTAVY: 1. Charlie (Trapné a ubohé využívání Claire a mimina. Opakované blbé dohadování.) 2. Eco (Divnej a trapnej. Hraje si na něco víc. V řešení situací se umí zachovat dobře, ale když s ním člověk mluví jen tak, tak mluví jak intelektuální blbec.) 3. Locke (Nechápu. V 1. sérii to byl docela samotář a moc se s nikým nesdružoval, ale tady se snaží s každým kamarádičkovat a bavit se s ním o problémech). SPOILERY: Fakt mě to se*e, že Shannon zemřela. Nese*e mě to proto, že by ta smrt byla blbá, ale protože to všichni strašně ignorovali, nikdo pořádně nebrečel, nepřiběhl k ní, když byla postřelena, aby zkontroloval, jak vážné to poranění je a nikdo po její smrti o ní ani pořádně nepromluvil. Dokonce se zde snad vůbec neobjevila do 6. dílu, což mě fakt štve, jak ji upozadnili. Ale její smrt byla dobrá, smutná a dramatická. Avšak smrt Libby a Anny Lucii byla fakt blbá. Ta smrt Anny Lucii mě už dost naštvala, ale to, když Michael zabil i Libby mě už ku*va dostalo! Fakt idiot! Strašný načasování a smrt. Je to fakt ubohý, že je kvůli nesmyslnýmu D.U.I. zabili. Opravdu mě to pořád štve. WTF?! Libby se totálně otevřela tím, že byla s Hugem v blázinci a k tomu, že ho přesvědčila neskočit. Shannon měla zrovna ve svém díle skutečně zajímavý a super flashbacky a zdálo se, že se o ní budeme dozvídat mnohem víc takových informací. A Anna Lucia byla fakt bad-ass a to se mi hodně líbilo. Měla flashbacky z policejního prostředí, takže bysme narazili i na nějaké pikantní situace a její borcovitost by se ještě víc ukázala. Michael se u mě tím o dost zhoršil. Ani ho nijak nepotrestali blbci. Já měl chuť ho za to fakt pověsit. Zasloužil by si to. Ale ne. Ten deme*t si na lodičce s Waltem někam odpluje. () (menej) (viac)

Season 3 (2006) (S03)

Výrazně horší než předešlá série. Nato, že bysme se tu měli něco dozvídat o Těch druhých a dokonce nahlédnout i do jejich prostředí, tak strašně pustý, otravný a především nevyužitý. Druzí jsou dokonce špatně udělaní. Čekal jsem je jinačí. Jsou hloupí, strašně si protiřečí a jsou otravní. Je dost na hlavu, že si hrajou na chytrý, ale zároveň jsou blbý a taky, že si hrajou na hodný, a když jim někdo řekne, že jsou zlí, tak se strašlivě diví, přestože je mučí, unáší nebo jdou jednoduše po nich. Nato, že jsme museli celou druhou sérii čekat, tak dost chabý. Opět zde platí, že se spolu baví jen blbý postavy, takže Desmond a Charlie, Locke a Ben, Locke a Eco a nakonec Jack a Juliet. Plýtvání, hloupá nebo špatná rozhodnutí, strašný smrti (Hned u první jsem se musel smát a myslel si, že to ta postava přece zemřít nemůže, že by to byla fakt příšerně blbá smrt. Fakt, že zemřela. Takhle blbý smrti jsem ještě v žádným jiným seriálu neviděl. V týhle sérii to nekazí načasování, ale hlavně ten způsob a pořád také výběr.), nudný a nezajímavý flashbacky o ničem (V druhý jich bylo aspoň pár dost dobrých, ale tady se mi nějak nelíbil žádnej.) a špatné díly (Je jich tu mnohem více. Už jsem to koukal spíš z donucení a uvažoval jsem, že to v budoucnosti třeba u 4. série vypnu, pokud to takhle půjde dál. Záživnost strašně klesá.). Desmondova schopnost mě ale absolutně nezajímala a k tomu ji musela dostat tak špatná postava. Nezažíval jsem žádný strach nebo překvapení, i když se o nějakou mysterióznost tvůrci asi snažili. K tomu je to dost nelogický. Nesmí o tom mluvit a zároveň občas něco o tom vyžvaní a nic se stejně nepokazí. Otravovala mě i mrcha Juliet. Jack jí jak blb strašně obraňuje, čímž se u mě mimochodem hodně snížil. Nechápu, proč jí všichni furt jak hlupáci důvěřují, když je to taková kun*a, která je furt obechčívá a neustále má něco proti nim v rukávu. Nechápu, proč se Jack občas umí chovat hodně dobře, jednat rázně, a pak zase v druhou chvíli se chovat jak naprostej idiot (což značně v týhle sérii převažuje). Locke byl snesitelnější. Chodil na dobré mise, kde se choval, jak bych já chtěl, ale u konce se zase začal pomalu chovat jako ,,ne, to nemůžeš, protože...(nějaká výmluva)'' nebo ,,ó, to ostrov''. Výbuch bunkru nedává absolutně žádný smysl, ale očividně zaslepeným fanouškům to nepřipadá ani trochu divný. Celkově mi přišlo, že v téhle sérii bylo výbuchů až moc (v jednom z flashbacků to působilo až sra*koidně). Upřímně, jsem se těšil na nejméně oblíbené postavy celého seriálu - Nikki a Paula. Těšil jsem se na ně, protože mezi mé oblíbené postavy, které se také řadí mezi ty neoblíbené patří Shannon i Anna Lucia. Přestože tu Nikki a Paulo jsou, tak se tu moc neukážou (významněji pouze ve dvou dílech - v jednom random a ve druhém, který je jim přímo věnovaný). I tak se mi zdáli fajn a nechápu vůbec, proč lidem tak příšerně vadí, když tu ani nejsou. Objeví se tu taky nejhatovanější díl celého seriálu, který mě osobně jako nejhorší skutečně nepřišel. Opět bezdůvodně. Nic tak převratného, co by mělo někomu něco zkazit ani něco jiného, se tam fakt neobjevilo. Duo Hugo a Sawyer se mi moc nelíbí. Občas se mi zdá, že než aby ukázali scénáristé celou scénu, tak ji tak trochu ustřihnou a je na nás, abysme si to domysleli, avšak tím vzniká pár nelogických chyb (důvod, proč je něco občas trochu utnutější). Celkově tato série přidala docela dost logických chyb. Je celkem škoda, že jsem v této sérii neměl žádnou oblíbenou postavu, ale na druhou stranu jsem si aspoň víc oblíbil Sawyera a Kate. V této sérii se absolutně NIC ze strany druhých vůbec nedozvíme. Přijde mi to jako velká škoda, že zahodili tak obrovský nápad a místo toho Druzí neustále mlčí, jak kdyby jim někdo u hlavy držel zbraň, přestože zbraně mají hlavně oni. Poměrně často se tu i objeví převaha 5:1 nebo 4:1. Bratr Eca a ředitel věznice mají tak neuvěřitelně hnusný ksichty. Bratr Eca se usmívá DOSLOVA od ucha k uchu. Je to fakt divný. A ředitel věznice má ksicht, jak kdybyste mu na něj sedli, promáčkli ho a pak nějak divně pokroutili tak, aby vypadal jak nerovnoměrnej šutr. Přijde mi to dost ubohý a srabský, ale zjevně tvůrcům ne. I přesto, že se mi průběh této celé série nelíbil, tak konec byl dobrý, zatím nejlepší. NEJLEPŠÍ FLASHBACKY: nikdo (mezi potenciální adepty by patřila Claire nebo Charlie) | NEJHORŠÍ FLASHBACKY: DESMOND (Snažili se o vybudování něčeho, co nás má dostat u tak blbý postavy, byla to nuda, otravovalo mě to.) | NEJLEPŠÍ POSTAVA: 1. SAWYER 2. KATE 3. nikdo (dal bych tu rád Alex, ale ta tu je málo, mezi další potenciální postavy by patřili i Nikki a Paulo, ale ti tu jsou taky bohužel málo) | NEJHORŠÍ POSTAVY: 1. Jack (Choval se de*ilně, bylo mu úplně fuk, že mu nikdo nevěří a celkově mu začal být každej jedno, strašně slepě bránil Juliet) 2. Desmond (Trapák, kterej si hraje na něco víc. Dělá ze sebe strašně rozumnýho a chytrýho. Jeho schopnost ho tím pohřbila ještě níž.) 3. Juliet (Bez prominutí pí*a, která oje*ává každýho a bez problému jí to na účet hlupáků vychází. Dělá ze sebe strašně rozumnou.). SPOILERY: To jako vážně museli mít Nikki a Paulo tak strašně debilní smrt?! Možná nejdebilnější smrt, kterou jsem kdy viděl (Sami si ji zaviní. Nikki se u toho směje. Hodí nějakýho náhodnýho pavouka ze sklenice po Paulovi, ten spadne k zemi, pak ji kousne pavouk taky. Ona běží na pláž, kde omdlí. Takhle několik hodin leží, a tak se je rozhodnou pohřbít a zrovna během pohřbívání otevře Nikki oči, což nepůsobí vůbec levně a sračkoidně a oba dva jsou pohřbení zaživa. To vůbec nezní jako pořádná sra*ka.) Vážně jsem doufal, že aspoň z těch hrobů vylezou. Nevydržel jsem to, protože jsem chtěl, aby se vážně vrátili a doufal, že to není tak příšerná smrt, tak jsem se podíval na internet, jestli jsou opravdu mrtví a bohužel jsou. To se jich jako nemohli zbavit nějakou normálnější cestou?! Třeba, že by je Druzí odvlekli, spadli by do nějaký pasty s ostrými klacky a nebo najednou zmizeli (což by mohlo být zajímavé, kdyby se v nějaké další sérii vrátili). Strašně levná, hloupá a odfláknutá smrt. K tomu to byl znovu díl věnovaný dopředu mrtvé postavě. Už mě to se*e. Proč neustále vymýšlí díl o dopředu mrtvé postavě?! Jejich epizoda byla navíc strašlivě přeplácaná a celkem padlá na hlavu, kolik zápletek a různých věcí se tam odehrálo. Některé se ale povedly. Vím, že to mělo odkazovat na takové detektivky, ve kterých například hrála Nikki, ale pořád to působí jak strašná blbost. Proč teda ty postavy vůbec sakra vymýšleli? Úplně zbytečně si užrali svůj vlastní čas. Smrt Eca je druhá nejdebilnější vůbec. Musel jsem se smát. Schválně jsem si u něho, tak u Nikki a Paula vyhledal na internetu, jestli to nebylo opět kvůli ubohému, trapnému a dětinskému DUI, které tvůrci tak strašně nesnáší a překvapivě nebylo. Prý Eco zemřel, protože nepřiznal svou chybu. Když se na to tak podívám, tak to zní dost dobře, ale ve výsledku to stejně neospravedlňuje, jak špatná postava to je a jak příšerná to byla smrt. Paulo a Nikki byli zabiti kvůli nesmyslnému a nejasnému hatu od zaslepených fanoušků Jacka, Desmonda nebo Lockea. () (menej) (viac)

Záblesky před očima (2007) (S03E08)

Otravuje mě už sledovat Desmonda v přítomnosti, natož pak v minulosti. ()

Season 4 (2008) (S04)

První čtyři díly byly docela dobrý, byly o dost profesionálnější, zajímavější a bylo v nich víc příběhu než v předešlých, a tak jsem doufal, že tato série bude o dost lepší. Bohužel nebyla, ale měla na to. Jsem moc rád za mnohem kratší počet dílů. Díky tomu je zde víc děje a není zde dost nudných zápletek, dialogů atd. Místo flashbacků jsou zde flashforwady, což je velmi zajímavý nápad a je to mnohem lepší, protože sledovat další flashbacky z minulosti, který jsou nezajímavý a fakt o ničem, by mě vážně už nebavilo. Trošku je blbý, že víte, který postavy přežijou, ale není tomu úplně tak. Je jich o trochu víc než ten počet, který říkají, takže vás to možná může potěšit. Mě ti lidé mimo ten počet teda dost nas*ali. Přibydou i nové postavy, které nejsou bohužel tak vykreslené, ale docela dost jsem si oblíbil Daniela a Charlotte. Přesto, že se série posunula lepším směrem a pozměnila některé věci (až tak velký rozdíl v tom ale stejně není), se o moc od třetí nezlepšila. Vůbec nechápu, čím si jsou tak jistí, že je ta loď zlá a chce je vyvraždit. To, že není Penny automaticky NEZNAMENÁ, že je zlá. Fakt nechápu, kde ten názor vyhrabali a že se tak přehnaně a hlavně bezdůvodně báli ničeho. Pak se rozdělí na skupiny, která si myslí, že je zabít chcou a samozřejmě nechcou. Kdopak asi velel skupině, která si myslela ten výblitek? A jakpak to s tou skupinou dopadlo 🤔hmmm? Ben s*al ještě víc. Samozřejmě v popředí nesměla chybět dvojice Ben a Locke, což není vůbec na držku. Dost mi vadí Hugovo moralizování, i když to bylo jen v jednom díle. On je celkově jako postava samotná normální, ale tohle jeho moralizování ho sráží dolů. Sawyer má o trochu horší hlášky. Chování Bena je dost pozměněné a takto by se v předešlích sérií nechoval a nebo nemluvil. Chování Kate je taky pozměněné, ale jen trochu. Chová se o trochu víc hloupěji. Jednoduše jde přímo k problémům. Dělal jsem si z toho srandu, ale až v téhle sérii mi došlo, že Juliet neumí hrát. Ať jí kdokoliv říká cokoliv, tak má furt ten samej výraz. Pořád. Nechápu, že Ztraceni umí dělat komplikované dějové linky atd., ale dopouští se někdy jednoduchých chyb např. přežití výbuchu domu apod. Nebo někdy něco nevysvětlí např. spuštěný granát v puse. Bohužel každý díl, přesto, že byl kvalitou dobrý, tak ho vždycky něco zes*alo. Každý díl, proto hodnocení tolik snižuju. Konec se mi nelíbil a je zatím můj nejmíň oblíbenej. Nechápu, že si byly postavy tak jistý tím, co dělají/udělají a říkají/řeknou. Nedává to smysl, jak se jim přepnulo a hrozně věřili v to, co dělají a budou dělat dál. Bojím se další série, protože asi očekávám, jaká bude. Postupem sérií si uvědomuju, jak moc mi chybí Shannon nebo Ana Lucia, protože nenacházím žádné velké oblíbence. K tomu to je bez nich takové pustější. NEJLEPŠÍ FLASHBACKY: nikdo | NEJHORŠÍ FLASHBACKY: Desmond (Strašně otravný a uřvaný) | NEJLEPŠÍ POSTAVA: 1. Daniel 2. Charlotte 3. Kate (nedal bych tu nikoho, protože jsem v této sérii neměl jakoukoliv výrazněji oblíbenou postavu, ale přesto to sem dávám jen orientačně) | NEJHORŠÍ POSTAVY: 1. Ben (Strašnej, otravenej a trapnej de*il s ještě de*ilnějšími dialogy, chováním a názory. Extrémně nesympatickej. Fakt nechápu, proč už ho konečně nezabijou. Je jim k ničemu. Jen dělá problémy a otravuje) 2. Locke (Už je fakt trapnej furt s tím, že on a ostrov. Snaží se dělat ze sebe hroznýho intelektuála a taky extrémně nesympatickej. Dělá špatný rozhodnutí.) 3. Desmond (Ukřičenej trapák, co furt vyšiluje a do třetice všeho intelektuálního další, co ze sebe dělá něco víc.) SPOILER: Koukám teď 5. sérii a zpětně se musím k tomu opravdu vyjádřit. Smrt Francouzsky Rousseau, Karla a Alex je strašně nevýznamně, nedůležitě a nedramaticky udělaná. Je to opravdu děs a nejhorší je na tom to, že v 5. sérii mluví o smrti Alex, ale když je tak hrozivě nedůležitě udělaná smrt, tak se mě to nijak nedotkne a k tomu, jsou jejich smrti dost zapomenutelný, což mi přijde jako velká škoda, když Rosseau hledá 16 LET! svou dceru, pak ji najde, není s ní ani pořádně 3 týdny, a nakonec zemřou tak odfláknutě a rychle! () (menej) (viac)

Season 5 (2009) (S05)

U minulé série psali někteří, že to je úvod do pořádnýho sci-fi, který nastane v týhle sérii, ale upřímně nebyla naštěstí ani moc sci-fi. Jde vidět, že tak jako druhá série tato série taky nemá moc cíl, a tak se sem hodily přeskoky v čase, které jsem popravdě čekal využitější a 70. léta. Hodně mě však opravdu spoustu dílů s*alo a neuvěřitelně iritovalo to, proč se vrátili ti tupci zpátky na ostrov! Nedává to vůbec smysl, protože pár postav z té skupiny ani nemá důvod! Kvůli tomu jsem si pak moc tuhle sérii nemohl užívat. Ale na tom faktu mě nakonec i naštvalo to, že oni to nakonec u několika postav vysvětlili, ale až snad minimálně po polovině série, což je strašlivě pozdě, takže už to na mě ani nezabírá tím dojmem jako: ,,Ahá, tak to chápu. Už je to v pořádku.'' Ze skupiny Daniel, Charlotte a spol jsem si víc oblíbil Milese. Charlotte se v téhle sérii vyšvihla před Daniela a víc jsem si ji oblíbil také. Bohužel tu Daniela potom upozadnili 😕. Ben se opět chová jak strašnej nesympatickej ko*ot a srabík v jednom. Locke je taky otravnej blb a hodně mě štvalo, že jim tu věnovali snad každý díl. Nedalo se to občas už vydržet! Kate je opět v pohodě, ale zde se občas umí zachovat při nějakých názorech nebo rozhodnutích jako pěkně vymaštěná kráva, čímž mě občas uměla dost vytočit. ,,Bez prominutí pí*a, která oje*ává každýho a bez problému jí to na účet hlupáků vychází. Dělá ze sebe strašně rozumnou.'' Tohle byl můj názor na Juliet ve 3. sérii a furt si za ním stojím, ale tady jí už konečně po tak dlouhé době skutečně věřím, že na ně něco zase nehraje a docela jsem ji tu měl i rád. I když pár debi*ích rozhodnutích tak jako Kate taky udělala. Jack mě občas docela překvapil svým rozhodnutím ve stylu, že dělat nic s tím nebude. Byl jsem za tyhle postoje rád, protože byly na místě. Občas se postavy chovaly docela dost random. Flashforwady byly dobrý, ale pak se začaly s*át. Ze začátku jsem byl za novou skupinu přeživších celkem rád, protože přibydou třeba nové postavy, ale nakonec se ukázalo nebo spíš neukázalo, jak to dobře využili. Bylo na ně hrozný minimum záběrů, takže když už výjimečně byly, tak to bylo stejně k ničemu, protože mě postupně fakt nezajímaly, nic se tam nedělo, a ani jsem k nim neměl vybudovanej žádnej vztah. Buďto je mělo totálně odsunout nebo vůbec do scénáře nedat nebo na ně měly dát záběrů víc. Konec série má 3 záběry. Bohužel ,,zrovna náhodou'' ty záběry, který gradaci totální ničí jsou s Benem a Lockem. Ani vůbec nechápu, proč tu vůbec byly a jakej měly význam, že to nemohly vtěsnat jinam. Strašně zbytečný, otravný a nepotřebný. Dost mě to štvalo, když to zrovna hlavní linka tak dobře rozjížděla, a pak to pohřbili Benem a Lockem. Štve mě úplně zbytečně přidaná postava Jacoba a flashbacky na to, jak všechny znal už před tím, než přijeli na ostrov. Je to strašně trapný, nepotřebný a kazí to příběh. Není vůbec k užitku a nic se s postavou samotnou ani fakt udělat nedá. Spojitosti s Charlesem Widmorem už mi přijdou doopravdy zbytečný, přehnaný a násilně vecpaný. Vždyť není vůbec důležitej a k tomu z něj dělají bezdůvodně hroznýho padoucha. Už by to vážně stačilo. Nejhorší díl zatím za celý seriál je rozhodně Mrtvý znamená mrtvý. Čekal jsem, že to bude nějaký díl s Desmondem, ale tohle to ještě překonalo. Konec mě celkem i nalákal na další sérii, což se zde děje výjimečně, tak doufám, že bude 6. série zajímavá a třeba po dlouhé době dobrá. NEJLEPŠÍ FLASHBACKY: Kate | NEJHORŠÍ FLASHBACKY: Ben (Otravný a trapný) | NEJLEPŠÍ POSTAVA: 1. Charlotte 2. Daniel 3. Kate | NEJHORŠÍ POSTAVY: 1. Ben (Pořád ho nezabili a už i dávno předtím jsem si byl jist, že o tom beztak ani nepřemýšleli. Je to de*ilní skřet, kterej je ve skutečnosti připo*ranej, ale stejně z nějakýho hloupýho důvodu je důležitý, a tak ho spousta tupců poslouchá nebo mu věří. Je šíleně otravnej a je to prostě pí*a.) 2. Locke (Další trapák. Taky mě už strašně dlouho otravuje a prostě mě tyhle dvě postavy ale vůbec nijak nezajímají, nepřijdou mi důležitý, jsou otravný a šíleně mě vytáčí.) () (menej) (viac)

Toto místo je smrt (2009) (S05E05)

Opravdu konečně od třetí série první díl, který byl dobrý. Jinak ostatní za nic nestály. Možná byl dobrý tím, že zde nedávali tolik Bena a další de*ilní postavy. ()

Mrtvý znamená mrtvý (2009) (S05E12)

Já už tady těm hodnocením opravdu nerozumím - 87%!!! Mně přijde, že tak vysoká hodnocení mají díly jen proto, že to jsou Ztraceni, v každý jiným seriálu by to schytalo hate. Ben je ubohej, slizskej, srabskej, bezpáteřní, malej, zas*anej, otravnej, hloupej, pitomej, de*ilní, logiku postrádající skřet, strašpytel, ko*ot a budižkničema. Pro mě tato postava nemá žádnej charakter, nebudí ve mně jakékoli sympatie, cítím k ní strašnou nenávist. Ne z důvodu, že by byla tak strašně ďábělská, zlá a krutá - on je pravej opak, jen si na to hraje, ale je to ubohá nula, kterou zatím nikdo nezabil jen z důvodu, že tvůrci a ostatní postavy jsou o něco více v tomto smýšlení de*ilnější než Ben samotný - ale proto, že tak de*ilního, otravnýho a necharismatického záporáka jsem jakživ neviděl. Je to strašně odfláklá postava jak po logické stránce, tak i po nějakých sympatiích. Všichni se můžou jít někam zastřelit, pokud tvrdí, že Ben je super záporák, protože to rozhodně není, je to opak - ubohá bačkora. Bez pochyb nejhorší díl ve Ztracených vůbec, kdo tvrdí, že to je ten s tím tetováním, tak ujíždí pouze na bezmozkovitým mashateu a nemá asi vlastní hlavu. Jediný důvod, proč nedávám odpad, je ten, že jsem ostatní díly nehodnotil. VYHODNOCENÍ: PROSÍM, PĚKNĚ PROSÍM, ZABIJTE UŽ TU UBOHOU NULU S TÍM SMĚŠNÝM JMÉNEM BEN LINUS 😞😟☹🥺🙏🙏🙏!!! ()

Season 6 (2010) (S06)

Uběhly teprve 3 dny a ani nevím, co upřímně napsat kvůli tomu, jak je zapomenutelná a o ničem. 2. nejhroší série především kvůli hlouposti. Upřímně, chápu, proč přijde fanouškům celkově nejhorší, ale podle mě to bude stejně 3. především kvůli nulový informovanosti. Na to, že byla poslední, tak příběh vůbec negraduje a začíná gradovat snad až od 14. dílu a poslední díl je naopak hrozně degradující. Důležitost postav tu není moc rovnoměrně rozprostřená. Celou sérii chodí postavy sem a tam. Chrám a lidi v něm jsou strašlivě zbyteční a nevyužití. Nejzbytečnější místo z celého seriálu, což znamená, že prvních 6 dílu se vlastně děj odehrává na místě, které je úplně zbytečné. Celkově ohledně toho chození sem a tam, tak s tím souvisí i náhodný rozdělování postav do skupin, náhodné události, náhodné rozhodnutí, náhodné názory a všeobecně je tahle série strašně náhodná a v tom je problém. Nemá vůbec žádný vytyčený cíl hned od začátku (ukončení série není cíl, když ani nevíme, jak se to má zakončit). Totálně nepotřebná postava Jacoba se očividně vymyslela jen proto, aby postavy kormidlovala, ale i tak je to k ničemu a tu náhodnost přehlédneme. Opět, dělají z Charlese Widmora toho nejhoršího záporáka na světě, i když jím NENÍ! Nechápu, proč jsou tak šíleně proti němu zaujatí, když jim milionkrát větší problémy dělá Ben. Popravdě byl Ben v týhle sérii trochu víc v klidu, ale bohužel to nahradily již nové, zmíněné mínusy. Ze začátku vypadal jejich svět, kde normálně přistanou letadlem do LA, jak měli, slibně a dost najetě, ale pak se to zkazilo. Pro upřesnění tomu budu říkat ideální svět, protože jsem tomu tak říkal při sledování. Prý to má být jejich očistec nebo nebe. Nevím, třeba to scénáristé potvrdili, ale já to osobně bral jako jejich ideální svět. Pak začal být ale jejich ideální svět nudný a nezajímavý, a pak se k tomu přimontoval DESMOND! De*il Desmond, kterej všechny nutil, aby si vzpomněli na ostrov. Dost mě tím s*al. To, že si nežije dobrej život, je jeho problém, ne ostatních, tak ať s tím jak ko*ot neotravuje. Bohužel, se mu jeho deb*ilní plán vydařil. Kazí tu a překopávají charaktery viz. Alex, Charlotte, ale já si stejně říkal, že to nejsou ony, že by se jinak chovaly normálně dobře. Nebo dávají hodně divnej výběr povolání postavám např. Saywerovi a Milesovi. V této sérii se dále nic moc nevysvětluje. Tohle mi upřímně moc jako velkej problém tak jako většině lidí nepřijde, ale je tu stejně několik věcí, které by bylo opravdu potřeba vysvětlit. A vůbec mě nezajímá nějakej blbej Jacob. Toho já vůbec vysvětlovat nepotřeboval. Celou dobu od smrti Shannon jsem čekal na vysvětlení toho, co měl znamenat ten výjev Walta, který ji zavinil smrt!!! A nevysvětlilo se to. Dále mi vadí, že je zde pár dílů, které jsou jen o jednom tématu a není tam žádné prolínání. Prostě plná stopáž například na Richarda nebo Jacoba. Tyhle díly mě hodně nudily. Jack se choval jak ko*ot s tím, že chce na ostrově zůstat. Nechápu, že konec 5. série byl tak hodně vygradovanej, a pak s tím vůbec nic neudělali. K tomu Juilet zemřela, takže jsem v téhle sérii neměl vůbec žádnou hlavní postavu, které bych fandil. Nedává vůbec smysl, kam zmizely všechny skupinky lidí jako jsou lidé z chrámu, Ti druzí a ostatní lidé z pláže. Musí se jich tam potulovat snad přes 40! To by třeba vážně potřebovalo vysvětlit. Poslední díl série je bez jakéhokoliv náznaku gradace, který jsem pevně očekával. Ani emoce, které se snažily vytvořit u mě nezafungovaly a celkově mi tohle zakončení připadá jako výsměch všem divákům. Opravdu to nezávidím těm, kteří to sledovali v televizi. NEJLEPŠÍ IDEÁLNÍ SVĚT: Kate | NEJHORŠÍ IDEÁLNÍ SVĚT: Ben (Otravný a trapný. Ať jde někam s tím Dr. Jde vidět, že titul má asi každej de*il. Musel by to bejt příšernej učitel) | NEJLEPŠÍ POSTAVA: 1. Zoe 2. Claire 3. Kate (Je to jen orientačně. Nedal bych tu popravdě nikoho, protože tu byly málo, byly nevýrazný a nebyly tolik dobrý, aby to právoplatně platilo.) | NEJHORŠÍ POSTAVY: 1. Locke (Trapnej. To samý jak u předchozích sériích.) 2. Ben (De*ilní názory, chování a vyjadřování. Tak jako vždy kre*én.) 3. Desmond (Narušil všem bezdůvodně v ideálním světě život, přestože si žili bezstarostně. Zase hrozně plaší a dělá ze sebe hrozně inteligentního.) () (menej) (viac)

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (viac)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (viac)