Léta po společné službě u francouzské cizinecké legie se Alain Delon a Charles Bronson opět setkávají. Mají společný cíl - dostat se do stejného trezoru, ale úžasné podvodnice byly rychlejší... (oficiálny text distribútora)

Pierre

Kriminálka s vlažným a zmateným rozjezdem se naštěstí postupně zdatně rozjede. Od zkoušení kódu k sejfu v zamčeném suteréně Sbohem, přitelí  nabralo na chvíli   zajímavou  komorní atmosféru, kterou teprve  umocnila následující pasáž přímo v sejfu na miniaturním prostoru, jen s hlavní dvojkou pohromadě.  A poslední třetinu bych  nazval jako skoro už skoro typickou francouzskou kriminálkou ze staré školy. Jen snad  ještě více než Alain Delon mě tentokrát oslovil jeho neobvyklý parťák Charles Bronson. Šlo  o mou první větší zkušenost  s tímto slavným americkým hercem a myslím, že mu role nezlommného charismatického frajírka přirozeně sedla. Nejvíce mě ale z obsazení  oslovil  asi Bernard Fresson  se svým skvěle napsaným i  zahraným rozporuplným komisařem střídajícím mnoho poloh. Myslím, že výrazná postava komisaře rozeseta mezi pachatele to teprve pořádně oživila.  Když se v jednom momentě Bronson s Fressonem vsadili o to, že mince ve skleničce nepřeklopí dno (skvělý a ikonický prvek filmu), přistihl jsem se, jak jsem u toho v napětí...a v tom momentě mě tak nějak poprvé výrazněji napadlo, že bych mohl dát i nadprůměrné hodnocení (mimochodem fakt skvělá  tichá scéna.) Sice jsem vzhledem k hodnocení a úvodu filmu trochu obával, opakované rvačky mezi Delonem a Bronsonem  a hlavně zdejší zacházení se ženami považuji už za vyloženě přežitou záležitost, ale když si ke kladům připočtu i nápadité kamerové záběry, dobovou atmosféru, příjemné rozebrání filmu se zdejším kolegou po skončení vysílání, nakonec možná Sbohem, příteli dokonce na tu trochu  slabou čtvrtou hvězdu dostane. A další francouzskou kriminálku ze staré školy jsem si určitě odškrnul rád. ()

ClintEastwood

Bylo fajn, vidět spolu pohromadě takové herecké osobnosti, kterými Alain Delon a Charles Bronson bezesporu jsou. Bohužel, snímek má očekávání tak úplně nenaplnil. Čekal jsem trošku lepší děj a hlavně závěr, který byl takový neslaný nemastný. Postřílení žen/zlodějek samopalem, jsem ale opravdu nečekal. Delon i Bronson byli dobří a ve filmu zazní docela zajímavý hudební motiv, připomínající Morriconeho. ()

dopitak

Dost se mi líbila klaustrofobně-akční část v suterénu, ale ten úvod a poněkud méně napínavý konec už tak dobré nebyly. Začátek je hodně divný, i když je samozřejmé, že vztah dvou "přátel" nějak musel začít. Lehký náznak erotiky, rozhodně se slušelo ukázat víc. Manýra s mincí měla skončit dřív, s tím kafem to už bylo okoukané. Jeden z typických Delonem produkovaných filmů, s rolí jemu vyrobenou na tělo. ()

vesper001

Jedna hvězdička za Charlese Bronsona a jeho trik s mincemi, druhá za Alaina Delona jako vítěze v soutěži o nejvíc sexy doktora (druhý je House :-), třetí pro Bernarda Fressona a jeho postavu komisaře a čtvrtá za…ani nevím, prostě mě to bavilo. A při posledním záběru jsem se příšerně lekla. ()

Markussis

Je to snímek, který velmi poctivě popisuje vztah dvou opravdových chlapů. Zejména v krizových situacích vyplouvá na povrch jejich charakter. Vzájemně se pomalu oťukávají a zároveň mezi nimi postupně vzniká něco, o čem oni nemluví , ale považují to za samozřejmost. Pomalé tempo filmu mi zde zas až tak nevadí. Vynikající jsou především dlouhé společné scény Delona a Bronsona v jedné společné místnosti. Samotný závěr je lahůdka a nemá chybu. Avšak zdejší představitelky ženských rolí byly slabé jako špatný zeleninový vývar. Film by byl na plný počet, bohužel ony podvodnice ho hodně oslabují. ()

• Alain Delon vyslovil žádost, aby jeho kolegu hrál americký herec, který má zkušenosti s boxováním. (theSaint)
  • Snímek zaznamenal se čtyřmi sty tisíci prodaných lístků veliky komerční úspěch. (theSaint)
  • Návrat režiséra a producenta do Paříže byl studenou sprchou, jelikož se na ně Delon obořil: „Přečtěte si znovu naši smlouvu, pánové. Musím hrát s hvězdou mé úrovně, což rozhodně není případ tohoto herce.“ Svolil až po projekci několika Bronsonových filmů. (theSaint)