Larry Pearce natočil černobílý syrový příběh dvou grázlíků, kteří zablokují dveře vagonu nočního newyorkského metra a terorizují jednotlivé cestující, mladší, starší, bílé, černé, páry i jednotlivce, muže i ženy. Ukazuje se zde odcizená společnost jednotlivců, fragmentovaná, neschopná, bojící se nebo neochotná spojit se proti násilí a jednotlivě snadno ovládnutelná. Každý doufá, že právě jemu se nestane nic a postupně se dostávají do situace, kdy jsou ochotni přijmout větší a větší míru ponížení. Incident má přesah a nadčasovost; ukazuje, že se zlem se dobrem bojovat nedá a že "civilizovaný" člověk má v mezní situaci nad primitivním agresorem jen velmi pofidérní výhody. (Peabody)

godspeed

Zlo se může šířit pouze tehdy, pokud dobří lidé proti němu nic neudělají. Tento snímek navíc fantasticky zobrazil totální nezájem a asociálnost lidí z velkoměst. ()

hero_bk

Čekal jsem dusnou atmosféru uvnitř vlaku, místo toho jsem dostal neskutečnou nudu. O první hodině ani nemluvím, kde jsem si řekl: "Pokud se to do pěti minut nerozjede, tak vypínám." Rozjelo se to za čtyři minuty, ale i tak jsem to měl možná vypnout, protože ani scény uvnitř vlaku nebyly nijak zajímavé, pouze všichni herci byli extrémně iritující. Jedna hvězdička za závěr, jinak to stálo za dvě věci... ()

bobin

Syrový a drsný film . První hodina nás seznamuje postupně s jednotlivými postavami , druhá polovina filmu je už silně dramatická. Všichni se totiž sejdou v jednom vagonu metra, kam přistoupí dva agresivní násilníci a začnou všechny terorizovat. Postupně se odkrývají jednotlivé povahy a charaktery, až do překvapivého a depresivního finále . ()

Darth Kedr

Nadčasový film, v dnešní době je snad ještě pravdivější, než v 60. létech. Každý si hledí svého, to je krutá realita. Mělo by se to promítat povinně ve všech kinech alespoň v měsíčních intervalech, aby se lidi nad sebou trochu zamysleli a nemuseli dopadnout jako zdejší "hrdinové". ()

DonBraso

Parádní jednohubka,která začíná poflakováním dvouch kámošů co se napíjejí a chtěj někoho okrást.Skvěle film náznakem vybere pár charakterů,který si sice nejsou zas až tak moc rozličný,ale mají každý svůj díl na šachovnici,která vede do nočního metra.Herecký koncert hlavně Tony Musanteho.Dabing vůbec nevadil,hlavně u Martina Sheena byl ten smích ještě víc silnější než byl originál,kde určité scény nemá takový záchvaty.Ale jádro pudla se rozjelo v metru a pomalé terorizování cestujících,kteří nic nedělají,má doopravdy přesah několik let.Ono když se Vám tohle stane kdekoliv,jak se zachováte?Jen škoda,že konec nekončil tím,že všicky sedí a metro pokračuje dál.Nejlepší jsou ty silné řeči mezi postavama co ještě nejsou v metru a potom.To je absolutní koncert společnosti.90% ()

saillor

Mrazivě realistická noční jízda metrem. Skvěle nadčasové a neskutečně pravdivé. Každý se tváří, že nevidí, co se děje tomu vedle a nijak na to nereaguje, doufaje, že na něj tak nedojde. Kdo z nás by to neznal, v tolika obměnách každodenních drobných nepříjemností. Drzost toho, který cítí díky své agresi převahu je pak nekonečná. Tenhle komorní černobílý snímek mi vlezl pod kůži víc, než mi je příjemné. ()

Fjera

Neuvěřitelný. Ale vlastně uvěřitelný, a proto je to děsivý. Pěkná přehlídka debílků, super scénář. A Tony Musante je snad druhý nejošklivější herec na světě :) První je Jakub Kohák. ()

Rychleji

Každodenní večerní cesta domů metrem. Každý určitě zná podobnou cestu večerní hromadnou dopravou... Avšak najednou do vagónu vtrhnou dva mladí hoši. Můžou být buď opilí, nebo prostě jen arogantní, tak začnou ve vlaku dělat "nepořádek". Na paškál si vezmou bezdomovce spícího v metru. Až do poslední chvíle to vypadá, že se jej nikdo nezastane, až to najednou starší pán sedící vedle nevydrží a "mladého pána" okřikne. V tu ránu se mladíci začnou soustředit na něj. Od té doby se již nikdo nikoho ve vlaku nezastane a tak agresoři mění taktiku a člověka, či dvojici, vymění ve chvíli, kdy cítí, že je daný člověk maximálně ponížený. Film poukazuje na to, jak v realitě působí strach, arogance a nezájem. Stejně tak, jako na ulici se nikdo nezastane napadlé ženy, v metru to také nikdo neudělá. Film proto působí trošku mrazivým dojmem a zároveň vás u televize drží napětí. Vše vrcholí na konci filmu, kdy účastníci jízdy nijak nereagují na to co se stalo a stále jsou těmi ustrašenými a 'slepými' k násilí. ()

eworm

..aneb Dvanáct rozhněvaných mužů ve vagóně. Skvělý hlavní antihrdina a nemožně trapní cestující v ponorkové situaci. Prostě jako jakákoli jiná cesta béčkem na Zličín. Lepší 3*. ()

NerdNop

K starším filmům, a ejména černobílým, jsem velmi skeptický, nic od nich neočekávám a většinou anin ic nedostanu, ale tenhle kousek, ten je něco jiného, od začátku až do konce si diváka podrží tím "a co bude dál". Vzhledem k tomu, že zpracovává v podstatě jedu hl. dějevou linii tak se do něj člověk ani nezamotá.V potas bere taky tehdejší problémy, zejména pak nejvíce rasismus (který ovšem trvá až do dnes a trvat i bude) kde ukazuje jaké lidi mají předsudky... Krásným příkladem toho byla taky i závěrečná scéna s černochem a policíí. K tomu navíc výborné herecké výkony a atmosféra je depresivní jako málo kde! To vše dělá z tohoto filmu skvělou podívanou. I přes moji lehkou "averzi" k černobílým filmům - 5*. ()

Yaan2

°° Je to silné a nadčasové, osobně mi to připomíná islám a demokracii. Také je to agresivní síla proti neschopnosti, avšak né lidí, ale lidského systému a stylu života. ()

matkoslav1

Tak zase jednou na Prima Cool pustili film, o kterém jsem vůbec netušil. A udělal dobře, že jsem se nenechal strhnout první naturalistickou impresí z tohoto černobílého filmu. Ale postupem času se z Incidentu stal dokument o tom, jaká prostě společnost je. Není náhodou, že poslední dobou se ve zprávách objevují informace o tom, jak plný vagón v Praze nechal pár spratků tyranizovat ostatní a nikdo nic neudělal. Holt, tam, kde byli Američani v 60. letech, už jsou i Češi teď. Ale co čekat od tak jednoduché a individualistické společnosti, že jo... Každopádně film výborný, realistický, syrový, drsný, naturalistický. Nic mi nechybělo a vřele doporučuji. ()

Keledaia

Přijde mi to nezvládnuté. Někdy fakt totálně dementní dialogy beze smyslu, ty špatně hrané emoce, to bylo asi nejhorší. Navíc dát tam zrovna takové dva chudáky, no nevím, raději bych se dívala na někoho kdo by mě fakt mohl trochu vyděsit, těmhle ubožákům bych dala do držky i já a že fakt nejsem "prací". Bylo to místy fakt nudné. Nápad dobrý, zpracování pokulhává. ()