Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika. Právě to nám připomínají tvůrci filmu, jehož hrdinou je jedenadvacetiletý mladík, který se vydává za Dona Juana DeMarco. Kromě toho, že se tak obléká, také opakovaně tvrdí, že je tím nejlepším milencem na světě, který měl už tisíc žen. Jen jediná ho odmítla, krásná dona Anna. Právě proto chce ukončit svůj život skokem z obrovského billboardu, v čemž mu zabrání psychiatr Jack Mickler. Ten má rozhodnout o dalším osudu mladíka během jeho vynuceného pobytu na Woodhavenské státní klinice. Setkání podivného pacienta, který okouzluje nemocniční personál, a vynikajícího, ale unaveného lékaře, jenž naslouchá jeho barvitým vyprávěním, ovlivňuje obě strany... (oficiálny text distribútora)

Rychleji

Ve své jádru pěkná hovadina bez většího a smysluplnějšího děje. Nicméně velké plus za povedené psychologické prostředí (Psychiatrii si takhle teda nepředstavuju, tak proto použiji tento výraz) ()

Pythonator

Ačkoliv je námět hodně zajímavý, film už tak zajímavý není. Oba hlavní představitelé hrají skvěle, ale sami film neutáhnou. Je to natočené takovým nudným tempem a nedokáže to strhnout diváka tak jak by mělo. O naprosto zpackaném konci filmu radši nemluvit. Chřadnoucí obtloustlý Marlon Brando zde symbolicky předává žezlo lamače dívčích srdcí vycházející mladé hvězdě, charismatickému Johnnymu Deppovi. ()

Nataly205

Piatkový pohodovo - romantický film s milým dejom, mladým Deppom a skvelým dabingom. Nie každý film musí byť o krvi, závisti, peniazoch a pod. Pre mňa super zmena a som rada, že som na tento film natrafila. ()

nikhaj

Prudko nakazliva romantika na hrane s psychiatrickou diagnozou. V skutocnosti romantika nie porucha. Zaujimave inotaje o skutocnosti a podstate. Prijemne na pozretie kludne aj znovu s partnerkou ()

Painer

Proč neuvěřit Johnnymu Deppovi jeho svůdnické schopnosti, kterými svádí okouzlující dámy všeho věku. Podle mě dobře strávený večer s druhou a sladkou polovičkou. ()

Senátor

Nápad film rozhodně má. Vystavět příběh na bludu Johnyho Deppa, že je románovou postavou největšího milovníka všech dob a jako spoluhráče mu naservírovat Marlona Branda coby psychologa před důchodem – není nic čemu uvěřím snáz! Jednak Depp si to o sobě stejně myslí a Brando se svými dvěma metráky nadváhy před důchodem skutečně je. Čemu ovšem neuvěřím, je způsob vyprávění děje. Proč scénář si tak trochu dělá srandu sám ze sebe a proč příběhy vyprávěné pacientem jsou tak přemrštěné? Vždyť právě to balancování mezi vědomostí a nevědomostí diváka, zda Depp je blázen nebo jen skutečně prožil neuvěřitelný život by bylo nejzajímavější. Navíc pokud by rozuzlení bylo překvapivé – nebyl by blázen nebo ještě překvapivější – byl by blázen a psycholog na to nepřijde, by z takto herecky dobře obsazeného filmu udělalo zážitek roku. Bohužel je tomu právě naopak. Ač vás dojímá, jak Brando dokáže všechny své pocity zahrát jen výrazy své tváře a jak charismatický pohled má, rozhodně vás nedojme pohled na jeho extrémně obézní postavu, navíc v situacích, kdy vášnivě objímá svou ženu nebo nedej bože tančí! Depp vypadá dobře, taky tak hraje a má jedinou smůlu – jeho postava je falešná jak pětikoruna. A tak díky oběma protagonistům během filmu přistoupíte na hru „vím co je pravda, ale bylo krásné na chvíli žít v bludu, že sleduji dobrý film“. ()

Indio

Okokouzlující malej film, kterej napul filosofuje a napul to nechá na divákovy. Brando opravdu těžkotonážní a Faye příjemná zralá paní. Myslim že Depp a výše zmínění do toho šli jen aby si spolu zahráli. ()

Mjoh

Čím jsem starší, tím mě ten film víc baví... Začínal jsem na 2*, dneska se dívám potřetí a jsem na 4* a říkám si, dyť ten Don Juan je fakt zábavná věc... :) ()

Mountain

Pár vtipných momentů a ohromný Johnny Depp v celku nudné záležitosti. Je až s podivem, jak Deppovo charisma dokáže "zachránit" spoustu filmů, které bych vypnula hned na začátku... 1 * právě za něj. ()

peproch

21 letý John se dostane na psychiat.kliniku na deset dní pozorování po jakoby sebevražedném pokusu. Obtloustlý, do penze právě jdoucí dr.Mickler s ním má sezení a procházejí celý vysněný romantický příběh. Nebyt pochopení a vzpamatování se Johna, skončil by v blázinci na pilulích.  Autor filmu sám funguje jako psychiatr, takže je to jakoby nejzajímavější případ praxe. Blázni nejsou tak blázni, aby nás nemohli informovat o chybách v našem konfekčním životě, ​Hudba: film's theme song, "Have You Ever Really Loved a Woman?", co-written and performed by Bryan Adams, ()