Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika. Právě to nám připomínají tvůrci filmu, jehož hrdinou je jedenadvacetiletý mladík, který se vydává za Dona Juana DeMarco. Kromě toho, že se tak obléká, také opakovaně tvrdí, že je tím nejlepším milencem na světě, který měl už tisíc žen. Jen jediná ho odmítla, krásná dona Anna. Právě proto chce ukončit svůj život skokem z obrovského billboardu, v čemž mu zabrání psychiatr Jack Mickler. Ten má rozhodnout o dalším osudu mladíka během jeho vynuceného pobytu na Woodhavenské státní klinice. Setkání podivného pacienta, který okouzluje nemocniční personál, a vynikajícího, ale unaveného lékaře, jenž naslouchá jeho barvitým vyprávěním, ovlivňuje obě strany... (oficiálny text distribútora)

Wishkah

Taková nenápadná, jednoduchá romantická komedie. Při menším vypilováním scénáře a vyměnění nudného režíséra Levena nějakým lepším vypravěčem to mohlo být něco speciálního. Trochu rozporuplně tady vyznívá účast Marlona Branda, který tu hraje opravdu pěkně civilně a velmi vtipně, ale do své role měl být možná o dvacet kilo lehčí aby do role víc seděl ()

Hovado

Tenhle film je velice zajimavý.Dle mého názoru má tenhle film v sobě jakousi myšlenku,kterou si k srdci může vzít každý z nás a máme v sobě něco co má Johnny Depp jako Don Juan.Každý máme reálný svět a v nitru duše máme svůj svět.I když nejsme tak extrémní jako hrdina ve filmu,že se i tak obléká,ale není rozkošné když se někdy chováne tak trochu jako blázen?Je fakt,že film sám o sobě je možná stereotipní romance,která by dneska bodovala jen díky Deppovi a kdy by byl živí Marlon.Jiank by to byl jeden z mnoha filmů...Ale že tam hrají tito vynikající herci tak film má takovou zvláštní atmosféru a tu atmošku podtrhuje nádherný český dabing v podání Saši Rašilova a pana Brzobohatého.Hudba byla jen tak do pozadí,výprava krásná.Snad jediná věc,která se mi na filmu nepáčila je,že tvůrcům se rozhodně nepovedlo omladit Deppa tak,abych mu věřil,že je mu 16.To mě teda rozhodně nepřesvědčili.Ale film se mi moc líbil.A na závěr jeden citát od Marlona Branda,který mi utkvěl v paměti a možná vystihuje jakési nic nedělání či čekánína něco co možná ani nepřijde,vystihuje to starého člověka,který je před důchodem. ,,První den zbytku mého života." ()

conery1

" V živote sú len štyri zmysluplné otázky: čo je sväté, čo vlastne tvorí ducha, prečo stojí za to žiť a prečo stojí zato zomrieť. Je to láska."Zjavne nepochopený film na tejto stránke. Sme tým, čím si myslíme, že sme. Nie tým, kým sme sa narodili, alebo kde sme sa narodili. Pripomínal mi Prota, kde " pacient " učil doktora. Skvelý Depp, s váhou bojujúci Brando, nehodiaca sa Dunaway a kopa krásnych žien. Tí, ktorí odsúdili tonto film majú kritický nedostatok romantiky a žijú iba preto, aby splnili to, čo sa od nich žiada: načas v práci, nejaké to potomstvo. . . a hlavne nevybočiť z rady! ()

easaque

zajímavý film s neobvyklým příběhem na pomezí reality a fantazie. Není náročný a spíš odpočinkový, ale má něco do sebe, čím zaujme a může i inspirovat - přece jen ubohá skutečnost je někdy tak nudná. Herecky nikdo nijak zvášť nevybočuje a Johnny Depp se drží při zemi. Ani při hodnocení neunikne výš mimo průměr a kvůli pozitivnějšímu náboji dávám zasloužené 3* [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Pohrobek

Zvláštní romantický film, který je naplněný poněkud nedotaženým filosofováním o lásce. Na Deppa se dá dívat a Brando tu hraje jednu ze svých nejvtipnějších rolí ve své kariéře - zajímavá je jeho postelová scéna, která ovšem spočívá v tom, že se i na na lůžku s manželkou po boku pouze čímsi bezbřeze nacpává. ()

• Nejtěžší na práci s Brandem bylo podle Deppa udržet vážnou tvář. (HappySmile)
  • První a jediná filmová role zpěvačky Seleny. Film byl vydán týden po její nenadálé smrti. (HappySmile)