Greta Garbo hraje tentokrát mladou sportovkyni - lyžařskou instruktorku v zimním horském středisku, ženu, pro níž hory, sníh a lyže znamenají všechno, dokud ... se nezamiluje. [dobový program] (oficiálny text distribútora)

Dale

Námet nie je nijako výnimočný - zámena identít resp. sestra dvojička a žiaľ, ani z tohto námetu sa tvorcom nepodarilo vyťažiť maximum. Vtipných momentov je ako šafránu, čo je škoda, lebo takéto situácie plynúce z nedorozumení, by mali prekypovať humorom. Osobne ma neoslnila ani Greta, ktorá mi tu príliš nepasovala, oveľa viac by som si v tejto úlohe vedel predstaviť Katharine Hepburn alebo Barbaru Stanwyck. Nebola ani trochu autentická, väčšinu času som mal pocit, že sa tu ocitla omylom a nacvičila si úlohu v shakespearovskej tragédii. Navyše ten jej prízvuk, ktorý bol v Ninočke celkom milý, tu bol dosť otravný. Je to šiesty film, ktorý som s ňou videl a pre mňa je z nich najslabší, čo som nečakal, keďže na režisérskej stoličke sedel osvedčený Georeg Cukor. ()

MarekT

Spojení Grety Garbo s Melvynem Douglasem v "Ninočce" fungovalo bez problémů, tak proč nenatočit další podobný film? Myšlenka, která určitě běhala v hlavách pracovníků hollywoodských studií. A být filmovým divákem za oněch časů, tak bych si již při závěrečných titulcích slavného Lubitschova snímku říkal něco podobného. Zatímco ten byl ještě jakýmsi přerodem mezi dramatickou a komediální Gretou, zde už máme čistou komedii. Greta je zde rozverná (v duchu tehdejších komedií), zdařile odlišuje obě své osobnosti... rád bych ze sympatií i nadhodnocoval, ale bohužel - ani mnou jmenované nezajišťuje příliš výrazný výsledek, ať už co se týče gagů, dialogů či celkového vyústění. Až se mi dere na jazyk jízlivá poznámka, že Cukor si ty propadáky uměl vybrat velkou měrou (o pár týdnů dříve viděný "Sylvia Scarlett" s dvěma velkými oblíbenci), což by ale bylo nefér vůči někomu, kdo v tehdejší filmové branži zaujmout uměl (ať se žánrově nevzdálím - např. o rok starší Philadelphia Story). Velká škoda, že tento snímek stál za Gretiným následným koncem, který nás připravil o další možné zajímavé role - bylo by fajn ji vidět v podobně laděném filmu po boku takového Caryho Granta. No, sny jsou sny a na tento divácký si musím nechat zajít chuť. A tak rád vezmu zavděk i tímto dílem... v duchu jednoho z komentářů na IMDB: "harmless, but cute". 60% ()

NinadeL

Druhá Ninočka to sice není, ale faktem zůstává historicky špatné nasazení filmu na konci roku 1941. Po Perl Harboru byli jiné starosti, než chodit na Garbo. ()

• Poslední film Grety Garbo. (formelin)
  • Lyžiarske exteriéry sa nakrúcali neďaleko Rena v Nevade. (Michal74)
  • Film bol pôvodne zakázaný Národnou légiou slušnosti pre jeho nemorálne postoje k manželstvu a pre nehanebné provokatívne scény, dialógy, situácie a kostýmy. Po upravení pôvodnej verzie bol zo zoznamu zakázaných vyňatý. (Michal74)