Bohatá dědička Stefanie Harperová, matka dvou dětí, se provdá za pohledného sportovce Grega Marsdena. Věří, že život s ním bude plný lásky a pohody. Úmysly jejího vypočítavého manžela jsou však úplně jiné. Přelétavý Greg touží jen po rodinném majetku a Stephanii podvádí s její nejlepší kamarádkou Jilly. Při jedné projížďce v buši srazí Greg Stephanii do řeky. Ta během okamžiku zmizí v kalné vodě, plné krokodýlů. Z pohledné a šťastné mladé ženy se rázem stane znetvořená oběť muže, který se jí chladně zbavil. Stefanie má ale velké štěstí, když jí zachrání starý zálesák.

Návrat do ráje získal v době svého vzniku celosvětovou polularitu a patří mezi nejznámější australské seriály. Dědička rodinného impéria Stephanie Harperová se stala životní rolí Rebecky Gillingové. Díky zajímavému hereckému obsazení i přiznané přímočarosti a naivitě si seriál uchoval svoji přitažlivost. Přispívá k ní také náhled do atraktivního prostředí a životního stylu vyšší společnosti v osmdesátých letech. (oficiálny text distribútora)

Ej Hlemýžď

Přestože romanťáky v oblibě nemám, dávám mimořádně za 4*, protože tento seriál jsem viděl asi v r. 1985 na polské TV (Powrot do edenu), byl přece trochu něčím jiným, novým, neokoukaným a u nás nic podobného nedávali. Poláci měli proti ČSSR vždy náskok v zahraničních filmech (tedy z kapitalisstické ciziny) a kdo měl signál, tak hleděl na poláky téměř výhradně, samozřejmě nemluvím o rakouském či německém příhraničí, kde zápaďácké filmy mohly být téměř z první ruky. ()

emma53

Krokodýl, který má vkus na chutný zákusek, jen škoda, že mu ve skaldu moc dlouho nevydržel. Krásná a po zázračné operaci navíc ještě o level dokonalejší Stephanie, sexy potvůrka Jill, hajzlík Greg a mnoho jiných postaviček, na které jsem nejen, že nezapomněla, ale dokonce jsem četla i knihu. Dnes sice žasnu sama nad sebou, ale ono toho tenkrát vážně v té telce moc nebylo a já se docela bavila. Mělo to šmrnc, spád, žádná nuda se nekonala i když z pohledu dnešních seriálů........:-) ()

Allan

Zcela souhlasím s uživatelem gudaulin - kdesi hluboko v hlavě jsem měl uloženo, že tenhle seriál byl poměrně kvalitní, svižný, napínavý a dobře nasnímaný. No, z toho seznamu kvalit nyní zbyla snad jen ta kamera. Australané dokázali, že i oni umějí točit bezduché tuposti romanticko-dramatického charakteru. Pokud by se seriál sestříhal tak, že z každého dílu by se vzalo 15 minut, mohl by z toho býti průměrně dobrý TV film. Ale stopáž 6 x 45 minut tento výtvor prostě nedokáže smysluplně vyplnit. ()

Zagros

Ani nevím, jak jsem se k Návratu do ráje dostal, ale kdysi dávno jsem četl původní knihu a vcelku se mi líbila. Když jsem se k tomu dostal v podobě seriálu, pustil jsem si jej taky. Nebylo to úplně špatné, příběh je vcelku jednoduchý a přímý. Díky tomu nestihne nudit a rychle osýpá. Postavy jsou jasně čitelné, ale také slušně obsazené a zahrané. Zkrátka dobrý televizní seriál, který dokáže na šest večerů pobavit. Nic víc, nic míň. ()

mandlova

Celý den mi trvalo, než jsem si vzpoměla na název tohoto seriálu! To byla muka! :-D uff... no pro mne je to koukatelnější než Dallas, který jsem nikdy neviděla (a ani po tom netoužím) celý. Příběh Stephanie je rozhodně zajímavější než naftařská rodinka. Fandila jsem jí proti jejímu proradnému manžílkovi, co ji chtěl pohřbít. Přesně si pamatuju, kdy jsem ho viděla poprvé a jak jsme z toho s mámou byly nadšené :) nebojím se dát 4*, pokračování je slabší, proto navazují jen 3* ()