Anita - švédská nymfička

(festivalový názov)
  • Švédsko Anita (viac)

Mladá Anita sa cíti bezcenná, zbytočná a odstrčená svojimi rodičmi, ktorí preferujú jej úspešnú mladšiu sestru. Svoje komplexy sa snaží liečiť sexom s náhodnými známosťami. Kedže sa však s každým mužom dokáže vyspať len jedenkrát, má stále väčší problém nájsť si niekoho nového. Pomôže jej ten ďalší alebo je len jednou z mnohých zastávok na ceste sexuálnym peklom? (Pekisan)

cinemafil

Každý žánr má svá pravidla a tento film je hezká podívaná v žánru soft-erotiky. Místy je vtipný a hlavně erotické scény jsou vloženy do dějové linie, nejsou samoúčelné. Režisér s ním "díru do světa" neudělá, ale odvedl solidní práci. A byla by škoda nemít příležitost se podívat na Ch. Lindbergovou. :-) ()

Pekisan

Zda sa, ze ako jediny nie som uneseny z Christiny. Jej kukuc mi skor pripada tupy nez nevinny, aj ked prsia ma pekne. Co vsak jej nahaty vzhlad komplet zabija je podpupocna hustina. To nie je pokus o vtipny slovny obraz. To je snaha o fakticky opis slecninho zarastenia. Ja viem, ze v 70 rokoch bol poriadny krov znamenim doby, ale toto je skor Prales - chraneny krajinny utvar. Aj ked v jej pripade skor nechraneny. K filmu len dodam, ze na eroticky film je tam privela kecov a malo sexakcie, na psychologicku dramu je to nudne a Christina je zla herecka. Vlastne nudne je to aj na erotak. Co nas privadza spat k pralesu. ()

Cimr

Tento film mi v paměti zůstane zřejmě jen ze dvou důvodů. 1) Jde o jednu z prvních rolí dnešní superstar Stellana Skarsgarda (a to zrovna roli velmi bizarní). 2) Kvůli scéně, v níž Anita najednou začne dělat striptýz na rodinné oslavě před svými rodiči a jejich kamarády. To je scéna tak absurdní, že mohu s klidným srdcem říct, že něco takového jsem opravdu ještě neviděl. Jinak se ale tomuto soft pornu stalo snad to nejhorší, co se filmu v tomto žánru může stát - není ani vzrušující, ani provokativní, ani špatný, jen prostě nudný. Mým oblíbeným filmem ze subžánru "eroťák, v němž Skarsgard léčí ženu z nymfomanie" tedy i nadále zůstává Nymfomanka. ()

RetroMan

Nevinná Christina Lindberg (ve filmu 23-letá) hraje mladičkou nymfomanku, která si to neváhá rozdat s kýmkoli a kdekoli. V rodině fungoval klasický švédský model výchovy, že děti si dělají, co chtějí. Protože se mi Christina líbí, v několika okamžicích jsem jí nesnášel a tiše záviděl. Ačkoli k muži neprojevila žádné city, použila jen své tělo k jeho uspokojení. Konec happy, ale kde že je ta profesionální etika, to nevím. Také by mě zajímalo, zda-li se kompulzivní chování dá odstranit? Myslím, že ne. ()

Duke90

Protože mě zajímá herecký klan Skarsgardů, chtěl jsem si doplnit mezeru z prvopočátků mladého Stellana, ale ten je tu spíše okrajově, i když celkem zásadním způsobem vstupoval do života nešťastné / narušené Anity, která měla téměř nezkrotnou potřebu vyplňovat "svou vlastní mezeru" v pravidelných dávkách. Nedá se říct, že by byli herci doslova toporní, jenže kvůli nepříliš poutavému scénáři nemám moc co vychvalovat. Nenašel jsem tu žádný hlubší význam a ani důvod, proč se na film ještě někdy dívat. Svůj cíl jsem si ale splnil a viděl prvotinu mého oblíbeného švédského herce. Víc mi to opravdu nedalo. ()