Po bitce ve školním autobusu parta grázlíků dostane na vybranou. Buď budou ve školním taekwondo týmu, nebo půjdou za mříže. A tak vzniká jeden z nejrozporuplnějších taekwondo týmů mezi korejskými středními školami. Jejich cílem je vyhrát turnaj a zase navrátit čest své škole. Jenže bez trenéra to moc nejde. Hledání je nakonec úspěšné a tým se může dát do tréninku. (BUD-SFIS)

molotov

Bacha SPOILERy. Co napsat a neopakovat předchozí komenty? Bude to těžké. Děj je tady docela pěkně nastíněn, atmosféra filmu a jeho největší klady a zápory taky. Pro mě byl jedním z hlavních důvodů shlédnutí tohoto filmu účast Bin Hyeona, který je úžasně charismaticky a je to můj oblíbenec. Na začátku to vypadá, že je hlavní postava, ale nakonec se ukáže, že není. To mě trochu zklamalo. Celý film jsem se těšil, jak na konci filmu někoho seřeže, ale finální souboj patřil někomu jinému. Ve filmu je sice docela dost klišé, na druhou stranu některé jsou na konci úplně převráceny na hlavu. Například kluk, co se snaží vyhrát a uživit těhotnou přítelkyni to na konci projede na celé čáře. To byste nečekali, co? Já taky a docela mě to překvapilo. A překvapení je ve filmu hodně. Vidět dělat Taekwondo kluka z baletního týmu... úžasný zážitek. Nebo když parta kluků začně spontálně večer u ohně tancovat na Life is Life. Totálně vás to odzbrojí. ()

EvilPhoEniX

Průměrný film. Akce je zde bohužel špatná, Taekwondo mi příjde jako nejméně zajímavější Martial arts sport, čiže zdejší zápasy jsou prostě slabé, navíc se hraje podle pravidel, takže žádné lámání kostí, krev, či perfektní choreografie se nedočkáme a konkurence film rozšlape jak by smet. Film naštěstí nenudí, obsahuje pár úsměvných scén, ale znova bych si jej určitě nepustil. 55% ()

tombac

Členové školního taekwondo týmu dostanou nakládačku od místní partičky frackovitých rváčů a do jednoho skončí v obvazech. A jéje, kdo teď bude za školu bojovat? Inu, pohrozíme grázlíkům vězením a neortodoxní taekwondo tým je na světě. Teď ještě sehnat toho pravého trenéra, mentora, jenž nezdárne hochy udrží na uzdě, napumpuje jim do žil nadšení pro věc a s chutí do tréninku! Další jihokorejský filmík, který mě naprosto zpražil dokonalým skloubením vtipu, ladnosti, pohodovosti a dojemnosti. Největší zásluhu na mém nadšení ze snímku má (jak jinak) taekwondo. Ke sportu a bojovým uměním mám vřelý vztah, a tak jsem si kopací scény, ať už jde o trénink, nesčetné bitky a především finální, dynamicky nasnímaný turnaj, prodchnutý patřičnou dávkou emocí, chlapského odhodlání, bojovnosti a patosu, vyloženě užíval a přiznám se, že na konci i trošičku zaslzel :-) Paráda! Korejci mi zase jednou uštědřili k.o. a já nemůžu být objektivní :-) Za 5! ()

Hakha

Film se mě nelíbil, komediálně hodně slabý a trénink byl tak uřvaný, že jsem si to vážně neužil. Finální souboj mě nepřišel emotivní ani dynamický a k postavám jsem si nevytvořil žádný vztah. Příběh, který byl zfilmován už několikrát, ale to by až tak nevadilo, kdyby režijní práce byla povedenější. A tak tuto jednohubku, která mě velice zklamala hodnotím 1,5 hvězdičky... ()

Flipnic

Klasický příběh party mladíků, docela i grázlů, kteří se postupně za vedení ne příliš schopného trenéra napravují pomocí korejského národního bojového sportu taekwondo. Následuje samozřejmě velká rivalita s mnohem profesionálnějším týmem a národní soutěž, kde tak tak nakonec vše dobře dopadne. Film mi neuvěřitelně připomínal japonskou komedii Shiko funjatta/Sumo Do, Sumo Don't (1992), která je v podstatě to stejné, jen hlavní postavy jsou spíše líní vystrašení nýmandi, a hlavně zde naleznete mnohem více úžasného humoru. Spin Kick mi nepřišel tolik humorný, mockrát jsem se nezasmál a zpočátku se těžko orientoval v jednotlivých postavách, je jich opravdu hodně. Postupně ale jistě však diváka vtahuje do děje a do podstaty jednání a chování postav. Občas nutí svojí dojemností k slzám, ale nedokáže jít zcela do hloubky. Výborný je celkový "look" filmu, což je u Korejců již standardem. A hlavně pro milovníky martial arts je zde obrovské množství akce, tedy soubojů jak v taekwondu, tak "na férovku". A je to skutečně pastva pro oči. Všechny postavy perfektně toto umění ovládají, žádné zbytečné střihy, rychlost kopaček (taekwondo využívá přibližně z 90% pouze kopy nohou) je vskutku dech beroucí a přitom není zrychlená. Prostě v tomto si člověk užije opravdu do sytosti. Je to zas něco jiného než kung fu, karate nebo aikido. A i když se jedná spíše o teenagerský film, ty souboje jsou fakt špičkově natočeny. Jako celek film úplné dokonalosti nedosahuje, jak jsem psal, trochu zmatky v postavách, občas přeskakují zmateně témata a děj, občas trochu zdlouhavé. Ale výborné, vřele doporučuji. ()