Niktorius

Tři bratři a cirkusový střelec proti bondovskému záporákovi. Scenáristicky to sice není žádná velká sláva (dodnes mi taky není jasné, jak mohlo duo Salim - Javed za své scénáře posbírat tolik cen), ale zkušená režie Rameshe Sippyho z toho dělá jednu z těch (nej)lepších masal své doby - málokterý bollywoodský režisér té doby tak dobře věděl, kam postavit kameru, jak zinscenovat přestřelku, či jak sestříhat automobilovou honičku. A snad nikomu jinému předtím ani potom se nepodařilo takhle přesvědčivě a přirozeně vsadit prvky hollywoodských trháků do indického prostředí. Ocenění si dále zaslouží i kameraman S. M. Salwar a samozřejmě nepřekonatelný Amitabh Bachchan v jedné z hlavních rolí. ()

Davered

Pastis bondovek a vsemoznych akcnich thrilleru, jemuz ovsem opravdu chybi svezest a nejaky moment prekvapeni. Dost spatne mi tentokrat pripadaly i pisne, ktere jsou na dej sroubovane s velkym nasilim (za coz ale mozna muze i to, ze ve verzi kterou jsem videl zustaly neprelozene). Za zminku naopak stoji opravdu vynikajici zloduch Shakal se svou blofeldovskou plesi, pseudo-nacistickym satnikem, a bizarnim podzemnim sidlem. ()