Noc v obchodním domě s půvabným děvčetem a dvěma lupiči. Někteří mladí lidé sní o tom, že jednoho dne opustí rodný dům a začnou žít na vlastní pěst. Jenže Jim Dodge je doma spokojený. Ale přišel den, kdy si musí i on najít zaměstnání - stane se uklízečem ve velkém obchodním domě. Ale hned při své první pracovní směně se jeho život zkomplikuje - v budově je s ním totiž zamčeno půvabné děvče a dva zloději - amatéři, kteří plánují ďábelskou loupež. (Guild Home Video)

dr.horrible

Pohodová, príjemná, jednoduchá zábava. Ako väčšina Hughesových sfilmovaných scenárov z deväťdesiatych rokov, alebo ako Gordonove nasledujúce "Pie in the Sky.” Ak viete do čoho idete, film vás vlastne nemá čím sklamať. A nenechajte sa odradiť tunajším hodnotením - to zase iba väčšina išla s prúdom. Na IMDB to má napríklad 5.6. A keď už pre nič iné, minimálne kvôli tej dvadsaťročnej Jennifer sa to oplatí vidieť. A soundtrack je super. ()

Cartmof

Absolutně nechápu hodnocení ostatních uživatelů na tento film. Ta hodina 19 uběhla jako voda a já se krom cca prvních 15 minut kvalitně zabavil. Příběh Jima, který má problém si najít práci stejně, jako ten bezdomovec, který za vámi dojde žebrat pro drobné. Bydlí doma a jeho otec mu dá "poslední šanci", čímž je pozice nočního uklízeče v americkém Targetu. Premise jednoduchá a film se nesnaží o nic víc. Hudba mi mnohdy nesedla a až ke konci mi přišlo, že tam není jen, aby tam nějaká byla. Plakát k filmu vám jaksi napoví, že to nebude úplně o tom, že bude hlavní postava hodinu a čtvrt uklízet nákupák. Jennifer Connelly je ve filmu skvělá a bohatou nespokojenou dceru hraje výtečně. Kdo už tak výtečný není je hlavní postava, neboli Jim. Celý film je namyšlený, ulhaný a ve finále za to vše dostane takovou prcinku. Na film bych se normálně nepodíval, ale i přes pomalý začátek a nesympatickou jednu hlavní postavu jsem rád, že jsem tak učinil. Ono by se tak nestalo, nebýt videa Mr. Kitty - After Dark... ()

Emo-haunter

Když dávám filmu 2* většinou jsem zklamanej, co za špatnou věc jsem viděl. Ale tady ty hvězdičky uděluji s lehkým úsměvem na tváři. Film jsem chtěl vidět jen z jednoho prostého důvodu - mám moc rád píseň Mr. Kitty - After Dark, který má na youtube právě scény z tohoto filmu, a uhranula mě roštěnka Connelly. Tak jsem neváhal a po nějaké době si film pustil. Jedná se o naprosto jednoduchou jednohubku, nenáročnou naivní záležitost, která trošku pobaví, neurazí. Důležité je, že si tento film fakt na nic nehraje. V podstatě je scénář napsán možná na půl stránky, ale má to pár pěkných scén, kdy se charisma mladé vycházející hvězdy plně využilo. Kdyby šlo dávat půlhvězdu, tak 2,5/5 by za mě bylo správné hodnocení. Dávám body za skvělou hudbu, příjemnou atmošku, a k sežrání mladičnou Jennifer, s kterou bych si fakt dal říct. Takže zklamán nejsem, co jsem od filmu čekal, jsem dostal, takže tak. ***5/10*** ()

Razzor_82

"Ona je tak krásná a já obecní lhář." Jemná nostalgie devadesátek jedné noci v obchoďáku. Mladá a krásná Jennifer Connelly je tady opravdu k nakousnutí. Frank Whaley v hlavní roli užvaněného trouby, který se snaží konečně dospět. Jednoduchý příběh dvou lidí doplněný o jemný humor a elektrizující romantiku. Škoda jen toho hloupého konce s lupiči. Tady už nastali trapné momenty. 6/10 ()

blackJag

...KDYŽ UŽ S TEBOU TRÁVÍM NOC, JAK SE TI ODVDĚČÍM ZA TO, JAK CHLADNÁ JSEM K TOBĚ BYLA NA STŘEDNÍ?" Už kvůli Jennifer jsem si hodně přál, aby to bylo dobré :-) Nebylo... Než přijdou na řadu lupiči, ještě to jakž takž jde (je potřeba trochu odfiltrovat to, že hlavní postava je nesympatický debil), Hughes tam tak, jak je s oblibou citovaný, opravdu v replikách chvílemi probleskne, ale jakmile se to překlopí do fáze loupeže, je všechno špatně (ještě scénka Jennifer na houpacím koníkovi celkem ujde :-)). 40% ()

• Když Jim (Frank Whaley) začíná při noční službě uklízet odpadky, můžeme v odrazu regálu vidět mihnout se postavu kameramana. (Emo-haunter)
  • Nemecký názov filmu znie Kevins Cousin allein im Supermarkt, teda "Kevinov bratranec sám v supermarkete", čo je priamy odkaz na filmy Sám doma (1990) a Sám doma 2 (1992), ktoré napísal John Hughes, scenárista tohto filmu. (Arsenal83)