Princezna Lucie (J. Ježková) je hubená, až vychrtlá, nic jí nechutná a v celém království není kuchaře, který by jí dokázal vyhovět. Pořádá slavnostní obědy pro své nápadníky, ale běda, když se jí některý nezavděčí se svým darem – pokrmem! Ihned je odveden do hladomorny. Její otec, pan král (S. Skopal), je z ní nešťastný. Protože ji ale bezvýhradně miluje, podřizuje se její vůli. Jelikož je to ale král milostivý, odsouzence zase pouští na svobodu. Jednou král v přestrojení objeví na svých toulkách v jakési zapadlé hospodě skvělého kuchaře Cvalíka (A. Rašilov). Cvalík, tajně zamilovaný do princezny, se ujme úkolu zbavit ji její hubenosti i zloby – a to i za cenu vlastního života… (Česká televize)

klukluka

Je fakt, že pohádkám nehovím, a tím pádem se v tomto žánru příliš neorientuji. Soudě dle některých komentářů je Jak chutná láska pořádnej průšvih, ale já - naprostý laik - ji tak tedy nevnímám. Žádné vulgarismy, důraz na hodnoty nemateriální povahy (láska, smysluplná činnost, pomoc druhým...), k tomu milý příběh, hezké lokace, dobří herci, nádherný oči Jitky Ježkové, sympaťák Saša Rašilov... Tak v čem je problém? Možná ve vás..? Je vám víc než 10? A vážně si myslíte, že to dělali pro vás? Je to nutný, abyste hodnotili úplně všechno? Není možný se někdy zdržet hlasování? Nebo si o tom předtím promluvit se zástupci skutečné cílovky- malými dětmi. Hodnotit to ony, pak by to nemohlo mít 53 procent. ()

UncleG

Ačkoli se nechci zdáti být přehnaně progresivním levicově pseudointelektuálním snou-flejkem... Fakt mě příšerně sere, když je postava v pohádce definována jedinou dimenzí - vzhledem. Kuchař je tlustej, to je jeho jediná podstatná vlasnost. Lásky a porozumění dokáze dosáhnout jedině až zhubne. Protože kdo se má na ty sádelníky koukat, nebo je dokonce mít rád? A teď zalezte zpátky do svých smrdutých zaprděných děr plných dortů, klobás a špeku, vy odporná tlustá prasata... ()

horskejvlk

Pohádku nezachrání ani krásná Jitka Ježková a můj oblíbený královský hrad Zvíkov. Když si vzpomenu na excelentního Svatopluka Skopala v Sequencově pseudohistorickěm muzikálu Dva na koni a jeden na oslu kde mě mrzelo že to byl příšerný pseudomoderni paskvil kde režisér zabil herce tak zde ani Herci nemohli už nic zachránit Škoda i Vladyky. Pomátka právem patří do zapomění. ()

honajz

Nemůžu si pomoct, ale mně se tahle pohádka líbila. Postavy se nechovají jako uhihňaní debilové, pan král je vlastně hybatelem děje, a přitom nevymýšlí ptákoviny, ale má to nějakou myšlenku, občas jsou zde vtipné hlášky („Kdepak jsou? Asi někde loupí.“), Jitka Ježková sice není prototyp krásné princezny, ale něčím zajímavá je (a zde navíc i pokusem o dekolt). Vadí mi, že převýchova princezny proběhla tak nějak honem honem, že z fyzické práce dostala hlad, až si i ty brambory zpod země dala, a koneckonců mi vadilo, že si král bere hostinskou, protože pak je Saša Rašilov bratrem princezny, a je tam vůbec možná svatba? Ale jinak chytrý a inteligentní scénář s velmi dobrými dialogy, jež netahají za uši, dobře zahrané a dobře natočené. ()

Ezis

"Jak chutná láska aneb Princeznina cesta ze snového světa rytířských romancí do pohodového českého vesnického života" :-) Je výborně podaná, jen mě mrzí, že není víc zdůrazněno to, že "vášnivá romantická láska je vlastně jen přetvořený hněv" (to je citát, bohužel nevím, čí...) a princezna si neuvědomuje, že její svět éterických princezen, ušlechtilých hrdinů a pravé lásky je vlastně plný násilí. Cvalíkova laskavost je na to ten pravý a docela koukatelný lék :-) Na rozdíl od některých komentátorů bych tuhle pohádku k těm "novodobým ve špatném slova smyslu" neřadila - je klidná, milá, důstojná. Jen toho skloňování slova "láska" v ní je trochu moc. Ale jinak - Jitka Ježková i Saša Rašilov do svých rolí zapadli dokonale, Miroslav Vladyka je skvělý šašek, hudba je středověká, exteriéry jednoduché, ale pěkné. Dočkáte se jak obvyklých pohádkových motivů, tak různých zajímavých a vtipných drobností. "Ty jsi nejmladší, ještě nemáš vousy, tak budeš hrát princeznu. Ale chtělo by to fistuli." "Po fistuli rostou vousy?" Pokud chcete něco pustit své osmileté dceři a váháte, zda právě tuhle pohádku - mohu ji s klidným svědomím doporučit. ()

• Královským hradem, kde se pohádka natáčela, je Zvíkov. Pro lokaci hostince U Cvalíka posloužil Kopicův statek v Kacanovech nedaleko Turnova. (rakovnik)