Ichikawa je neschopný otec a špatný učitel. Není tedy divu, že se vzhlédl právě v hlavní postavě neúspěšného televizního seriálu Zebraman. V něm komiksový superhrdina v zebřím kostýmu bojuje proti vetřelcům z vesmíru. Japonskými médii také kolují zprávy, že se děje cosi zvláštního. Tuleni plavou proti proudu, občas někdo vyloví obzvláště přerostlou rybu a armáda spekuluje o invazi z kosmu. A tak Ichikawa obléká vlastnoručně ušitý kostým Zebramana a jde zachránit svět. Shodou okolností se vetřelci při své invazi inspirují scénářem k seriálu Zebraman… (Holly_Wood)

Burdock odpad!

Hrůza. Jak může takovej génius, jako Takaši Miike, mít takovej kvalitativní rozptyl?! Počkat! Ono to bude kurňa tim, že točí aj 4 filmy ročně a asi by musel bejt kůň, aby mu jeho semeno geniality vystačilo na všechny ty projekty. Takže tuhle vymaštěnost budu muset nějak ignorovat mezi všemi těmi nářezy stylu Ichi the Killer, Sseuri monseuteo a Konkurs. ()

Al44...

Navenek velmi zakřiknutý chlápek. Má problémy s rodinou - manželka ani dcera ho moc nemusejí, jeho vlastní syn s ním nemluví. Pracuje jako učitel, ovšem ve třídě nemá žádnou autoritu. Tajně však žije dvojím životem. Doma si ušije kostým kdysi populárního televizního hrdiny ZEBRAMANA a od té chvíle se začne jeho život radikálně měnit. T. Miike opět v tomto filmu popustil notně otěže své fantazii. Dá se říci, že se jedná o parodii na komiksové, hrdinské filmy. Ve výsledku je to sice příběhová slátanina, ale jako alternativa k stále stejným US komiksovým filmům je to výborné. Škoda jen toho klišé "chytrých" děcek, co neustále sice radí, ale pak lezou tam, kam nemají. ()

EdaS

Comics pro celou rodinu, námětově hodně originální, zpracováním neméně. Takashi Miike dokáže vytvořit prostředí, ve kterém je člověku moc dobře a nechce, aby film skončil. Postavy jsou zajímavé, chcete je poznat co nejvíc. Tohle je teprve druhý Miikeho biják, co jsem viděl, ale určitě to nebude poslední. Po skončení se mi chtělo křičet: ZEBRAMAN! ZEBRANURSE! :o) ()

--TMO--

Je mi jasné, že veľa ľudí si pri tomto (a pri mnohých iných z Miikeho dielne) filme iba poklepká na čelo a označkuje to ako nepochopenú hovadinu, ale mne práve tento pocit, že to nie je práve to supertradičné "blabla" ohladne každého dokonalého hollywoodskeho filmu, kde všetko musí mať hlavu a pätu - dáva na vedomie, čo tento film robí originálnym. Bavil som sa výborne, a to je hlavné. A finále, to som si už iba vychutnával. Neviem či som japanofil, ale mne sa takéto "skopičiny" páčia. ()

evil_ryu

Tak extrémne bláznivý nápad natočený ako vážna téma, nemôže pochádzať od nikoho iného ako od Japoncov. Zebraman má veľmi svojský humor. Niekomu sa určite bude zdať trápny, no ja som sa strašne dusil na hrdinových výpadoch ala Zebraman-DoubleKick. Škoda len toho záveru ktorý bol aj na moje pomery až príliš prehnaný. 4* ()