Betty Boop and the Little King

USA, 1936, 7 min

Réžia:

Dave Fleischer

Mae Questel

Malý král, který je viditelně pod pantoflem své mnohem větší královny, se na operním představení tak trochu nudí. Když se mu po několika pokusech podaří uprchnout, zamíří si to přímo do nedalekého kabaretu... A kdo že to tu dnes večer vystupuje? No hádejte! (thommas)

Radko

Kráľ je anarachisticko - transvetický demokrat. Nerešpektuje prísnu dvornú etiketu, uteká z oficiálnych vládnych strojov, pomáha zablúdeným rebelom, nosí lodičky. Potichu opustí smrteľné nudné predstavenie opernej divy s najvyvinutejším popredím na svete a zároveň s najnudnejším hlasom. Opúšťa aj ženu, vytešujúcu sa v spoločnej lóži opernému zážitku, hranému na počesť kráľovnej. Zároveň sa dopúšťa smrteľného hriechu voči kráľovskej etike. Malý kráľ navštívi neďaleko stojacu vaudevilleovú búdu. Tam je dnes westernová show pod vedením známej Betty Boop. Zábava môže začať. Film vznikol už v čase kódexu, obmedzujúcemu nemravné scény a tak je Betty o niečo viac oblečenejšia. Celkovo je humor tlmenejší, akoby naň doľahla ťažká cenzorská ruka filmového kó dnes westernová show pod vedením známej Betty Boop. Zábava môže začať. Film vznikol už v čase kódexu, obmedzujúcemu nemravné scény a tadexu. Stále ostáva pomerne dosť humorných situácií, no na absolutórium v rámci bettyboopskej série sa to nechytá. ()

blackrain

Já bych se taky nudila a poslouchat tu operní divu s tak pekelným hlasovým rozsahem by se mi taky nechtělo. Hledala bych pobavení jinde, třeba v kabaretu, kde vystupuje světoznámá umělkyně Betty Boop. Tam by bylo rozhodně více zábavy. ()