Môj kamarát gepard

Príbeh o neobyčajnom vzťahu medzi zvieratami a ľuďmi. Xan je mladý chlapec, ktorý žije s rodičmi na ranči v Keni. Jedného dňa nájde mláďa geparda, ktorému umrela mama. Aby ho zachránil, vezme ho domov, kde sa spolu s rodičimi o neho začne starať. Pomenuje ho Dooms, podľa svahilského výrazu označujúceho mláďa geparda. Z chlapca a šelmy sa stanú nerozluční priatelia. Príroda však nemá pre malého chlapca prichystané vždy len šťastné konce... (oficiálny text distribútora)

Meev

Film znám prakticky na zpaměť, což už u mě kazí to nadšení, ale jestliže to beru z pohledu desetiletého kluka, co to dřív neviděl, tak jsem se náramně bavil. Záběry na zvířecí krajinu jsou pěkné a "smutný" příběh vás zabolí u srdíčka. ()

anyonecek

Úžasný příběh, i s úplně neznámými herci tu byly skvělé herecké výkony. Krásná příroda a opravdu perfektní kamera, která zachytila překrásné momenty. Rozjezd byl vynikající, pak to příchodem do města trošku zaskřípalo, ale jak utekl a poznal nového kamaráda, tak už to byla nádherná podívaná. Používám hodně krásných přídavných jmen, ale je težké vyjadřit, jak byl tenhle film pěkný ;). Opravdu klobouk dolů, byl jsem velice příjemně překvapený. ()

moviepill

U mňa Oscarový film. Všetci traja, ak sa to dá povedať, hrajú brilantne. Čierny cestovateľ je správne záhadný, ten malý prekvapujúco sympatický a gepard so svojím vytrešteným pohľadom v noci absolútne neodolateľný. Vyvážená porcia napätia, sentimentu a humoru. A aj nejakej tej životnej múdrosti... "Změna nás provází celý život..." ()

Chlo0opek

Podle názvu bych se na to asi nikdy nepodíval, protože bych čekal nějakej klasickej dětskej fim, ale ono to špatný rozhodně nebylo. Dobrodružný film v pravém smyslu slova. ()

FireFox

Vůbec to není ten příběh o Dítěti a jeho Zvířeti, který byste očekávali. Je úplně jiný. A je to dobře. Vlastně to bylo moc hezký. A hlavní dětský hrdina byl narozdíl od mnoha jiných sympatický. ()

janejudyjune

Poutavý, napínavý a zajímavě udělaný film. Nedokáži si představit, jak donutili gepardy, aby je nesežrali. Ale jinak moc pěkné - pro kluky i pro holky je to dobré. ()

typa

Opravdu nádherná kamera a příjemná podívaná. Nebýt nelogičností ve scénáři, dala bych ještě hvězdu navíc. ()