Černí andělé

všetky plagáty
TV spot 2
Horor / Mysteriózny / Thriller
Česko, 2001, 7 h 2 min (Minutáž: 51–53 min)

Scenár:

Ivan Hubač

Ladislav Frej st., Saša Rašilov nejml., Petr Kostka, Rudolf Hrušínský ml., Barbora Hrzánová, Vladimír Dlouhý, Stella Zázvorková, Jiří Schmitzer, Vladimír Škultéty, Ivana Chýlková, Marek Vašut (viac)

Osmidílný cyklus kriminálních thrillerů, vyprávěných "zevnitř", bez přispění detektiva, a často i s minimální asistencí policie. Jednotlivé příběhy jsou nazírány optikou některé z hlavních postav. Tento přístup dává autorovi scénáře Ivanu Hejnovi mimořádnou svobodu při výběru témat příběhů i volbě prostředí, ve kterých se odehrávají, což jednoznačně přispívá k vysoké atraktivitě jednotlivých epizod. (Česká televize)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (2)

Pokoj bez oken (2001) (E02)

Tak na to že je to české, dost slušná práce. Není to dokonalé, třeba ten epilog byl naprosto zbytečný nebo zpomalený záběr při střelbě mi taky dost vadil, ale jinak to má napětí, dost podmanivou atmosféru, skvělou kameru a překvapivě i slušné herecké výkony. Až mě trochu překvapuje, že za tím stojí Renč, ale on tu vlastně ten jeho styl je znát a taktéž je vidět, že předtím za sebou měl jenom Requiem pro panenku a Válku barev, protože v obou filmech se o silnou atmosféru dost snažil. A tady se mu to povedlo asi nejlíp, ačkoli pořád nezapře, že je spíš zručný řemeslník než skutečně talentovaný režisér. Ale jinak jo, překvapivě se mi to líbilo a co tak koukám, tak z tohohle cyklu chci vidět ještě minimálně jeden díl, tak jsem zvědavý, jak se povede. 4* ()

Experiment (2001) (E04)

Ta slabá čtvrtá hvězda je jen a jen za to, že je to jeden z hodně mála českých hororů, kterých by označil jako docela povedený. Ono to tiž má dost slušnou atmosféru, byl jsem u toho v napětí po celých 51 minut, natočené a zahrané je to taky skvěle (na televizní film - a i ta Chýlková se do té své role překvapivě chodí, akorát ta holčička docela přehrává) a navíc jsem v českém hororu snad ještě nikdy neviděl SPOILER sebevražednou sektu KONEC SPOILERU. Navíc do jisté míry se to vyvíjí docela zajímavě, jen škoda, že Lábus a pohřebáci v tom všem nemají větší roli (vlastně ten Lábus je tam zbytečně, kdyby to auto na konci aspoň řídil on... ale svoji roli zahrál teda skvěle, to musím uznat) a taky škoda, že scénář je děravý jak řešeto. To mi na tom všem vadí nejvíc. Holku do nemocnice pouští neustále, dokonce za dědou zaběhne i v noci a žádný problém s tím nikdo nemá (!!). Sama ta holka se chová divně, ve výtahu ji přímo pedofilně láká patolog, ať jde s ním, protože on jí něco ukáže - a ta holka jako blbá jde. A takhle to udělá vždycky, když ji nějaký cizí dospělý láká, třeba doktor nebo ta záhadná žena. Dědův stav je jak na houpačce, jindy by ho mohli pustit už domů, ale pak je zas druhý den na umření. Těch nelogičností je tam hromada, ale tentokrát ve svém hodnocení budu spíš subjektivní, protože (jak už jsem psal) aspoň trochu povedenější českých hororů je sakra málo a atmosféra a napětí zde byla naprosto na špičkové úrovni, což se o málokterém jiném říct nedá. A Herze mám rád a tady se mu ta atmosféra vydařila fakt skvěle, navíc v úvodu to vypadá jako nějaká dvojka Pasáže, co se odehrává v nemocnici - a to myslím jako klad, protože mě se Pasáž navzdory zdejšímu hodnocení líbila. Hodně slabé 4* ()