Slzy v daždi

(TV film)
  • Česko Slzy v dešti (viac)

Romantické drama krásné ženy, která při plnění matčiny poslední vůle nachází nejen velkou lásku, ale také dávné rodinné tajemství. Mladá Američanka Casey Cantrellová hledá Lorda Bredona, pro něhož jí dala matka před smrtí dopis. Místo něho se ale seznamuje s jeho synem Michaelem, který se do ní od prvního okamžiku zamiloval. Casey se líbí také Michaelovu příteli Hamdanovi al Dubaiovi, ten časem pozná, že je náklonnost Casey a Michaela oboustranná, a rád jde svému příteli z cesty. Casey vyhledá Lorda Richarda, jenž se k ní však chová příkře tvrdí, že dívka našla něco v jeho minulosti a přijela ho vydírat. Setkání s ní v něm probudí vzpomínky na dobu, kdy poznal její matku Jesse a velice se do ní zamiloval... (oficiálny text distribútora)

Pohrobek

Britské romantické filmy mají obecně asi nejvyšší úroveň na Starém světadíle a možná v nich zbývá nejvíce čehosi filmového. Tady však pochopitelně zaujme především prozatím spíše neznámá Sharon, jež má krásy na rozdávání, prodat ji však ještě nedokáže. ()

Skuby47

Romance ve stylu harlekýnek se začínající Sharon Stoneovou v roli dívky, která přijela z Ameriky do Evropy na přání své umírající matky, aby pátrala v její minulosti. V příběhu velké lásky, jehož začátek spadá do válečných let a sahá až do současnosti, se prolínají dvě dějové linie. Ta vzpomínková o válečné lásce rodičů a současná o lásce dětí, takže červená knihovna, podle všech pravidel. Kdo má rád romantické příběhy bude potěšen, kdo je zavrhuje, ať se nedívá. Pěkná výprava, herecké výkony nikterak výjimečné, příběh nikterak originální, ale mi se to líbilo. Film bych doporučila spíše ženám. ()

outofblue

Červená knihovna je porno pro nesmělé romantiky, jak známo. Záběrů líbání je tu dost, fajnšmekři si přijdou na své. Zaujme taky mixed wrestling se Sharon Stoneovou, kterou její budoucí nápadník hned na úvod přemůže a i pak se k ní chová panovačně a majetnicky a je vidět, že ji chce ovládat i navzdory jejímu odporu. Ale oběma se to tak zjevně líbí, takže vše vyústí do šťastného happyendu a sadomasochistické hrátky v posteli staré dobré konzervativní Anglie můžou propuknout naplno! ()

• Natáčení filmu probíhalo převážně v Londýně. (Terva)
  • Film byl natočen podle stejnojmenné knihy (1985) Pamely Wallace. (Terva)