V tomto filmu sledujeme osudy čtyř rodin z předměstí, které se musí vyrovnat s různými životními problémy a těžkostmi. Život Esther Goldové (Closeová) se točí jen okolo nemocného syna, Jim Train (Mulroney) prožívá zmatky, když ho v práci přeskočí a není povýšen, rodina Annette Jenningsové (Clarksonová) se plete do jejího rozvodu a Helen Christiansonová (Placeová) musí konečně něco udělat se svým životem. (oficiálny text distribútora)

gudaulin

Zajímavá skládačka životních osudů čtyř středostavovských rodin z předměstí amerického města. Kladem je vynikající obsazení s plnokrevnými hereckými výkony, zejména Patricia Clarkson a Glenn Close si zaslouží absolutní uznání, ony vůbec ženské postavy jsou lépe napsané a na režii je poznat ženská ruka. Zpočátku dělalo trošku problém vyznat se v množství postav a přiřadit je ke správné rodince, orientaci znesnadňuje i rychlý střih, který střídá jak hrdiny, tak místo děje, a to někdy poněkud samoúčelně. Problém je i v počtu psychických problémů a životních karambolů hrdinů filmu, je přece jen znát určitá účelost scénáře. Na druhou stranu, řada scén a mikropříběhů má svou psychologickou sílu a vypovídá o krizi americké střední třídy současnosti. Celkový dojem: 75 %. ()

PauloZ

Mám velmi rád filmy, kde jde o propletení osudů několika lidí, v tomhle případě rodin, protože ačkoliv mají ty filmy vždy něco společné, tak jsou svým způsobem zajímavé, nečekané a mě baví sledovat, jak si s tím řežisér hraje a jakým způsobem to nakonec všechno divákovi podá a vysvětlí. Životní jistoty je velmi povedený film s velmi příjemným, nenásilným a možná i nenápadným dějem, ale ten děj je skutečný, uvěřitelný a opravdu dobře se a to dívá. Bohužel bez jakéhokoliv zvratu, konec sice tlačí na emoce, ale netrefilo mě to tak, jak by bylo třeba. Rozmýšlel jsem jestli 3*, nebo 4*. Nakonec slabší 4*, ale ten kluk s tou barbínou mě tam fakt neseděl. ()

dr.fish

Jeden z dalších filmů z ranku "jsme všichni v hajzlu, ale dojdeme smíření". Nemyslím to ani nijak negativně, prostě to tak je. Místní "neighbourhood", rodiny žijící v sousedství, jejich příběh vyjasňující se v průběhu děje, důvody, vzpomínky, příčiny, pocity, to se nám tak nějak pomalu osvětluje, až holá fakta okolo jedné autonehody vyplují na povrch. No a pak přijde fáze uvolnění a konec. Nezávislá tvorba už to má takhle asi v popisu práce, málokdo se odchýlí z trasy. Tohle je přesně podle receptu. Naděje přesto umírá poslední...60% Text distributora je sice popisný, ale jinak úplně mimo. ()

Balet

Poměrně složitá a překombinovaná propojenost osudů čtyř rodin mě občas rozesmála, ale na druhou stranu se režisérce podařilo rozprostřít do těch dvou hodin velké, ale přehledné množství postav. Obyčejně se u filmů ztrácím v přívalu osudů, ale tady je to udělané tak, že po dvaceti minutách jsem měl přesně jasno, kdo ke komu patří... Navíc sem jistým způsobem ty postavy chápal (jejich jednání a motivace) a trochu jsem se s většinou ztotožnil... ()

Dale

Príliš veľa tém na jeden film, slabšiu polovicu z nich vypustiť a bolo by to super. Máme tu matku starajúcu sa o syna v kóme, súťaž o auto, právnika s krízou identity, podivný únos dievčaťa o ktorom si únosca myslí, že je chlapec, oboznamovanie sa detí so sexualitou, chlapec zamilovaný do Bárbiny, porozvodové problémy... a ešte pár ďalších. Menej je niekedy viac. ()

• Kristen Stewart v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)