Slavný italský houslista Bussoti, zdrcený smrtí své mladé ženy, smíchá její krev s lakem na housle a vytvoří tak nástroj se zázračným zvukem. Každý, kdo propadne jejich kouzlu, zažije okamžiky velké slávy, ale neštěstí a smrt, zakleté do zvuku houslí, si vždy vyberou svou daň. Film Francoise Girarda, Krvavé housle, sleduje v průběhu třech století a na území několika kontinentů, tragické osudy bývalých majitelů těchto unikátních houslí, o které bojují různí zájemci na velké dražbě hudebních nástrojů. (oficiálny text distribútora)

Drussus

Životopisný film o houslích. Neobyčejných a zrozených z tragédie. Každá z etap jejich života popsaná v samostatné povídce, které se občas prolínají. Hluboký a působivý film. Doporučuji. ()

marky_z

Tenhle film s vynikající hudbou není zdaleka jen o houslích. Hlavní roli hrají především lidské charaktery, keteré se postupem doby a staletí absolutně vůbec nemění...Jednu * ubírám za konec, já jsem prostě chtěla ty osudy sledovat dál a dál....:-) ()

ezop1012

Film je veľmi zaujímavý a nevšedný, avšak jedna vec ma zaujala, spoiler: načo chce hlavný hrdina tie husle, keď videl, ako po celú históriu tie husle prinášali len zle veci. ()