Recenzie používateľa Kri-kri k tomuto seriálu (28)

Petit bout de banane (1995) (E158)

Paní Bellefeuilleová je stále zamilovaná do Charlyho a ze žárlivosti nastraží na Fanny pomstu - položí jí před dveře bytu banánové šlupky. Náhodou po nich uklouzne Charly, čehož velmi hbitě využije a jako správný simulant se nechá celý den obletovat a ošetřovat čtyřmi dívkami. Paní Bellefeuilleová ze vzteku omdlí a Gérard jí musí dát umělé dýchání. Jenomže manžel paní Bellefeuilleové si to vyloží po svém a se slovy: "Proč dejcháte do mojí ženy?! Už tak je dost tlustá!" chudáka Gérarda zmasakruje.:) Gérard a Fanny před ním musejí předstírat, že jsou manželé. Velmi vydařený díl. 95% ()

La Lettre (1995) (E159)

Fanny má ráno velmi dobrou náladu, je šťastná a odhodlána u dívek zůstat nastálo. Zato ve vedlejším bytě se Daniel pohádá s Charlym, neboť si pročítal jeho soukromou korespondenci. Fanny se svěří Gérardovi, že jí Daniel během včerejší večeře tajně vsunul do tašky milostný dopis. Fanny natolik oplývá štěstím, že ji nevyruší ani Charly, jenž jako uragán vletí do solária postěžovat si, že jej Daniel vyhodil z bytu. Claire, Sabina a Luna najdou milostný dopis od Daniela a začnou šílet. Fanny navštíví Daniela, vyzná mu lásku, jenže on jí ujistí, že dopis, který se k ní dostal zjevně Charlyho přičiněním nebyl pro ni. Zahanbená Fanny před dívkami vybruslí ujištěním, že Danielovy city neopětuje a vrací se k rodině. Tato epizoda je poslední s Cécile Auclert v roli Fanny. 90% ()

La Fuite (1995) (E165)

Daniel náhle zmizí a dívky začnou obviňovat Adeline, že odjel kvůli ní. Zabarikádují se s ní v masérně a nehodlají ji odtud pustit, dokud jim nevyklopí důvod Danielova odjezdu. První polovina epizody je poněkud nudná a nezajímavá, zvlášť Marcova samomluva v prázdném bytě. Ke konci už děj nabere přece jen větší grády, to když se Bellefeuilleová dobývá do masérny a předtím když utěšuje Marca: "Řeknete mi, co máte rád, abych vám to mohla uvařit k večeři?" "To víte, nejsem moc vybíravej, stačí tucet ústřic, jeden menší losos a omeleta.":) Gérard: "To volá Daniel." Marc: "Teď nemáš čas mluvit se svou kočkou!":) 85% ()

La Vie continue (1995) (E166)

Dívky se ještě nestačily vzpamatovat z Danielova odjezdu. Podobně je na tom Marc, jehož se snaží utěšit paní Bellefeuilleová a Marc s "galantností" jemu vlastní jí za její péči a úklid ještě pořádně sprdne.:) Vincent se seznámí s Adeline, kmotřenkou paní Bellefeuilleové a ihned se do ní zamiluje. Ukecá Gérarda, aby ho pustil do tělocvičny, kde před Adeline machruje, dělá se starším a nakonec slítne do bazénu. Claire Vincentovu první vážnou lásku, navíc o 5 let starší těžce nese. Není to špatný díl, ale chtělo by to více vtipných hlášek. 85% ()

Entrevue (1995) (E167)

Gérard je od rána roztržitý a nepozorný. Marc: "Dává krémy do pračky, kupuje si dámské plavky, ještě ke všemu malé a urazil se, že se mi nelíbí.":) Gérard pak před Adeline omdlí. "Kurz první pomoci, v takových případech se dává pusa nebo facka? Zkusím ho praštit.":) Gérard se přizná holkám, že se zamiloval do Adeline, nakonec ale vyjde najevo, že ho k ní přitahovala vůně jejího parfému. Tato epizoda je prošpikována skvělými hláškami, pozadu nezůstal ani Marc "Co sis myslel? Že když mi tu necháš pár desítek tisíc a svou kreditku, že to stačí?":) Vtipný je dialog Marca s Gérardem "Kdybych ti měl poradit, dva prezervativy jsou lepší než jeden, jedině tak máš záruku." "Já ti tady povídám o lásce a ty začneš o nějaké gumě! Jsem zvíře nebo co?! Ty si myslíš, že mám tak nízký pudy?" "Já když jdu na večeři ve dvou, tak mě nezajímá ta večeře, mě zajímá to po večeři.":) 100% ()

L'Huissier (1995) (E168)

Marc si na Danielovu kreditní kartu koupil nové luxusní auto v ceně 470 000, jenže na účtu nebylo dost peněz a tak Marca navštíví exekutor Dr. Karambol, aby zabavil veškeré vybavení domácnosti. Marc nemůže ani auto vrátit, jelikož už s ním stačil nabourat a dostal by za něj nepatrný zlomek původní částky. Všichni Marca litují, zejména Claire jej obdivuje, jak statečně to nese a paní Bellefeuilleová chce dokonce uspořádat sbírku. V momentě, kdy se situace zdá bezvýchodnou si Claire u Marca všimne velmi cenného obrazu od Auguste Renoira, jenž Marc kdysi koupil na blešáku za 3 franky. Díky obrazu má Marc dost peněz na úhradu dluhu a ještě mu zbyde na uspořádání velkolepé recepce. Docela vtipná scéna s exekutorem: "Moderní psací stůl se čtyřmi kolečky" "Ještě jsem nikde neviděl se dvěma.":) 90% ()

Le Secret (1995) (E169)

Claire strávila vášnivou noc s Marcem. Zatímco Claire se vážně zamilovala, pro Marca byla předešlá noc jen zářez na pažbě a už si plánuje, jak dostane Sabinu, Lunu a Karen. Kromě toho sdělením, že se zamiloval do ženy, s níž strávil noc způsobí paní Bellefeuilleové emoční šok a odvoz do špitálu. "Tak jak se cítíte?" "Moc dobře. Se všemi těmi prášky, co mi dali se cítím jako růžový zajíček na zádech velkého modrého slona.":) Zatímco Claire se se svoji zamilovaností chlubí Gérardovi a Adeline, Marc nelení a sebevědomě začne balit Sabinu a Karen. Obě se pak se smíchem svěří Claire, jak je Marc sváděl, načež mu Claire ze vzteku rozrazí o hlavu lampu. Pobaví Gérard při počítání ručníků: "Zase jich pět chybí! Někdo ty ručníky žere! Dobře, až pojedu vlakem, ukradnu sedadlo!":) 95% ()

Le Pote (1995) (E170)

Po Danielově odjezdu se do bytu k Marcovi nastěhuje jeho dlouholetý kamarád Bernard a hned se seznámí s paní Bellefeuilleovou, kterou pokládá za domovnici. A korunu nasadí v tělocvičně, když ji označí za "vykrmenou krůtu s luxem".:) Přes to všechno Georgette nabídne Bernardovi bydlení a protože s ní bydlí i Adeline, s radostí přijímá. Vincent se snaží psaním básní zapůsobit na Adeline a zrovna když se po ní válí na zemi je spatří Claire. A jak Gerard vyvádí, že ho Bernard nazval tlusťochem.:) Podařený závěr seriálu s otevřeným koncem, po němž navazují Nové dívky od vedle. 90% ()