Londýnsky expert v odbore investícií Max Skinner (Russell Crowe) sa po smrti svojho strýka Henryho (Albert Finney) vracia na vinicu do Francúzska, kde prežil najkrajšiu časť detstva. Hoci ambiciózny workoholik chce hodiť minulosť za hlavu a vinicu čo najskôr predať, v okamihu príchodu do čarokrásnej oblasti na juhu Francúzska sa začne odvíjať celkom nová a opojná kapitola jeho života, počas ktorej v sebe nájde to, čo mu už od detstva chýba. A tak sa Max postupne mení na iného človeka, objaví lásku v podobe pôvabnej majiteľky miestnej kaviarne Fanny Chenalovej (Marion Cotillardová) a zistí, že z nádherného prostredia viníc sa mu už vôbec nechce vrátiť do uponáhľaného sveta biznisu... (TV JOJ)

Spike86

Opravdu moc příjemný a milý film s komorním příběhem ze života dávající do konfrontace uspěchaný londýnský život neúprosného burzovního investora a život v malebné francouzské vesnici. Velkým kladem je autentické francouzské prostředí a přítomnost francouzských herců. Pěkně natočené, kvalitní francouzská hudba k tomu a dobře hrající oblíbenec Scotta Crowe navrch. Opomenout bych neměl ani krásnou Marion Cotillard. Takovýto typ filmu a žánr bych od Ridleyho Scotta nečekal, ale dopadlo to nadmíru dobře. 85% ()

Zette10

Námět ok, ale už tu byl mnohokrát a lépe zpracovaný. Herci naprosto toporní, v jejich čele Russell Crowe, který nepředvedl podle mého názoru nic dobrého, minimálně žádný cit. Hrál topornou, buranskou, nešikovnou postavu (obzvláště scény v bazéně, kdy se mu nedařilo jako by dostat ven byly strašné). K tomu připočtěme přihlouplý český dabing s neustálými přízvuky typu: a, o, y...! O vínu se člověk nedozvěděl prakticky nic, času stráveného ve vinici bylo poskrovnu. Ač londýnský expert v investicích, Crowe při jízdě vedle cyklistů zvolal: Ať žije Lance Armstrong, stejně tak při opravách budov hrála hudba z USA, tomu nějak nerozumím. Dva body dávám za nádherné prostředí. Sentiment jsem necítil žádný. Vysoké hodnocení proto nechápu. ()

Papitek

Film má celkem dobré téma a je i velice dobře natočený, ale sráží ho pro mě těžko pochopitelné některé scény jako vystřihnuté z béčkového filmu. ()

zero_zelo

Klobouk dolů, Ridley, tendle úskok do romantiky rozhodně vyšel na 100%. Atmosféra dejchala, ať to byla vinice, vzpomínky, kavárny, terasa, sklepení. Russell mě dostal, sedlo mu to skvěle a nejen jemu, to bylo jak domácí video, Krása, jen si otevřít nějaký dobrý víno a dát to ještě jednou. ()

D||X

Pokud hledáte ten NEJpříjemnější, NEJkrásnější, NEJpohodovější snímek vůbec. Šarm, romance, vtip: To vše v dokonalé příběhové omáčce. Naprosto miluju tento film. ()

Matt2626

Prečo takých filmov nie je viac? K dokonalosti mu naozaj chýbal iba ten pomyselný posledný schodík ale aj tak poctivé 4*. Majstrovstvo režiséra, ktorý pomerne klišé tématu vdýchol život a posunul dejovú líniu o niekoľko svetelných rokov pred obdobné B-čkové americké komédie. Zasluhu má na tom prirodzene aj vynikajúci Russell Crowe ktorému bravúrne sekundovala Marion Cotillard. Záver trochu očakávaný, no i tak hodný tohto skvele zvládnutého snímku. 85% ()

ghoston

Tak tohle je Scottův nejhorší film, bohužel! Vše je přitom nastavené velmi nadějně. Začátek dává příslib něčeho zajímavého, ale film rychle sklouzne do fabule, která je už nudná a Vás štve, že musíte zase sledovat to, co už jste nejmíň tisíckrát viděli. Pokud Vám je dvacet, tak se asi tím opiátem necháte unést, ale nám starším už to moc nejde, té limonády a postav, které existují pouze ve filmu je opravdu moc. "Nevěřím, nevěřím!" jak říká klasik. Promarněná šance. Škoda. ()

nydahl

Film , ktery trochu vybocuje z rezijni klasiky Scotta ale presto je velmi povedenym dilkem.Ambiciozni a businessem otriskany Max se behem sveho vitezneho tazeni na londynske burze dozvi o smrti sveho stryce , ktery ho v detstvi ucil co je zivot a jak na nej vyzrat.Max musi osobne prevzit dedictvi a tim je skvele venkovske sidlo a k tomu jako bonus vinice.Max zde samozrejme najde ty prave hodnoty zivota a opousti zivot brokera aby se stal vinarem. Neprilis napadity namet a scenar ,zvlaste kdyz vezmeme v uvahu znovunalezeni te prave , ale provedeni je vskutku hodne dobre a film je celkove velmi prijemeny. Albert Finney je pro roli stryce skvely a Crowe tedy nijak nepokulhava , ale nejvic se mi libil Hollander v roli ocelove chladneho pravnika. Film je az poeticky a znacne k tomu prispivaji famozni exteriery a taky velmi citlive vybrana muzika. Spolecne s hlaskou "viva Lance Armstrong" nam to do kupy dava opravdu osvezujici dilecko. Davam 3 hvezdy - film co musite videt. ()

Janebuschka

Velmi příjemný a pohodový film s okouzlující atmosférou Provence. Krásné prolínání nostalického vzpomínání na dětství a současnost, kariérou posedlého, nekompromisního byznysmena. Střet voňavé a laskavé Francie a tvrdé Ameriky. Film, který mi vykouzlil příjemný úsměv na tváři a ke kterému se ráda vracím! ()

dyjaska

Když jsem se v průběhu filmu několikrát přistihla při takovém to připitomělém úsměvu, který máme obvykle my rodiče vyhrazen pro školní besídky svých dětí, bylo mi jasné, že pod čtyři to nepůjde. ()

ren-g

Nikdy jsem neměl moc rád Russella, snad jen ve vlaku do Yumy mi nevadil. Ale tady mi přišlo, že to snad ani není on. Film o tom, jak jeden z nejúspěšnějších lidí na burze, kterému téměř nic nechybí, zdědí po strýčkovi staré vinice, kde prožil své dětství. Samozřejmě, co jiného, než celou usedlost prodat, by mohlo napadnout člověka, který se celý život zabývá jen penězi. Jenže… Co když jediná věc, která Maxu Skinnerovi chybí ke štěstí je normální nesnobský život? A tak začíná proměna sobce v člověka, kterému prosluněná Francie učarovala. Který zjišťuje, že jediné pěkné vzpomínky na život prožil právě tady. A také komu by neučarovala čarokrásná Marion Cotillard, že? Obyčejný příběh podaný neobyčejně. Ridley Scottem. Každý detail je doveden k dokonalosti a vám nezbývá nic jiného, než si otevřít lahev nějakého dobrého ročníku a vychutnat si záběry z prosluněné Francie. Nedivil bych se, kdyby po shlédnutí filmu byla první věc, kterou uděláte koupení letenek do Provence. Nebo půjčení Smarta. ()

CSFDmisika

Tento film je vizuálně naprosto dokonalý. Dokáže navodit příjemnou prázdninovou atmosféru. Líbí se mi i děj, kterému bych pro jeho laskavost odpustila i ta všudypřítomná klišé a moralizování. Ale co takovému filmu nemohu odpustit je nelogický vývoj hlavní postavy. Hlavní hrdina se zhruba v druhé třetině filmu, jako mávnutím kouzelného proutku, změní z bezcitného kariéristy v naprosto dokonalého sympaťáka. A absurdnost této proměny dovrší několik scén z jeho dětství... které dokazují, že byl bezcitným kariéristou už od mala. ()

nickymilka

Film o tom, jak muž v nejlepších letech dospěje k tomu, že ho nebaví život v hektickém Londýně a přestěhuje se na vinici po strýčkovi. Sice chce původně dědictví prodat, v zápětí se ale nostalgicky rozvzpomene na své dětství, strýčka a na dívku, která mu už tenkrát zamotala hlavu. Hm, ohraná písnička.... Škoda, že tam nebylo víc o tom víně. Krásné prostředí Provance, ale že bych z toho byla nějak na větvi, to ne. Asi jako Bobule - taky film, co se snaží být o něčem, ale je spíš o ničem. ()

HonziKaja

Provance, víno a božská Marion. To jako základ naprosto stačí. Příjemné tempo převážně v komediálním stylu naprosto vyhovuje, je to svěží, vtípky spíše kontinentálního ražení jsou skvělou volbou. ()

dennuska

Romantická komedie je žánrem, u kterého je velmi málo pravděpodobné, že se nedostane na palubu filmového klišé. Přesto je to oblíbený žánr, možná jeden z těch úplně nejoblíbenějších. Všichni rádi oddechneme, přeneseme se do atmosféry francouzské vinice a necháme se zvábit představou, že láska může zvítězit nad kariérismem. Nebyl to scénář, který mě u tohohle filmu nebavil, bylo to jeho celkové pojetí. Tak nějak mi nefungovala chemie mezi Russlem a Marion a ani jsem nějak nezaznamenala vnitřní vývoj hlavního hrdiny. Scházela mně tam ta hloubka, která je záchranným kruhem pro romantické komedie. Vůbec se mě ten příběh nedotkl. Dalo se na to podívat, to jistě. Ale nepohltilo mě to. ()

MilesWheeler

Znáte to, v televizi přepínáte kanály a na jednom zakotvíte. Chytli jste film na samém začátku, tak mu dáte šanci a ono to klapne. Tohle je ten případ. Velmi příjemný film bez hluchého místa, který mi dokázal i zvednout náladu a nadchnul mě atmosférou. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (viac)