Krížová cesta

(festivalový názov)
  • Česko Kalvárie (festivalový názov) (viac)

Marc Stevens je hezký, mladý zpěvák, který cestuje svým Vanem od města k městu. Bohužel uprostřed lesa se mu pokazí auto. Pozdě v noci, za nepřestávajícího déště nemoudře poslechne radu Belga Boryse a vydá se do hotelu majitele Paula Bartela. Na začátku se zdá být majitel mílým a samotným člověkem, ale později se projeví jeho psychopatické stránky. Nabízí Markovi pomoc v nápravě auta. Zpěváka už znepokojuje při procházce lesem pohled na vesničany znásilňující prase. Jeho obavy jsou na místě. Bartel zničí jeho auto, omámí ho... a tady začíná Markova noční můra. Noční můra, která se skládá ze svázání, skalpovacích elementů, ukřižování a znásilnění... (LIVINGDEAD)

666Carnage

Tohle byl jeden z nejlepších exploitation hororů co jsem viděl. Dost jsem tomu věřil, běhal mi mráz po zádech a atmosféra byla opravdu hustá. Vidláci byli opravdu mimo a asi se nikdy nepodívám do Arden. 80% ()

zbysik

Cekal sem vice. Zklamani se jeste umocnuje faktem, ze potencial stat se necim vic nez dalsim maximalne mirne nadprumernym hororem, zde rozhodne byl. Prostredi "konce sveta" (mysleno prostredi odriznute od moderni civililizace) zde rozhodne nepusobi nikterak trapne, syrovost z neho cisi ve velkych davkach. Psychicka narusenost zdejsich obyval tez prispiva k hororove pusobivosti. Jenze problem spatruji uplne v necem jinem, v nedokonalem prevedeni tohoto potencialu do filmoveho zpracovani. Jaka skoda, kdyz si ted uvedomiji namalo scen, pri kterych jsem si rikal, ze to ted proste musi prijit, ze je tato scena tak dobre predchystana k hororovemu mrazeni, ze se nemuze nic stat, ale bohuzel, jenom malo z nich nevyustilo v hororove bazine prumernosti. Solidni hodnoceni davam hlavne za nadprumernou hororovu nosnou myslenku. ()

matias32

... a z lámača ženských sŕdc sa kurvička stala. Nečakajte potoky krvi, odrezané končatiny a podobné srandy v THE ORDEAL ide hlavne o psychologický teror hlavného hrdinu miestnymi týpkami. Ktorým to ide skutočne pôsobivo. P. S. Dávajte si pozor na dôchodkyne, osamelých umelcov a chlapíkov s prascami. ()

Disease

Francouzi prostě horrory umějí a tohle je výjimka, která potvrzuje pravidlo. Klasické buranské klišé "obohacené" několika rádoby symbolickými scénami, asi pro intelektuály. Jediné světlé místo je "medvědí" tanec v hospodě, včetně zvukového doprovodu. ()

iampatrik

30% Spíše psychologický horor (i když i zde se najde pár zvrhlostí), přesto se tam vlastně první polovinu nic neděje, jen "cítíte" tu podivnou a poměrně vydařenou atmosféru a dobrými hereckými výkony (zvlášť Bartela po celou dobu), to však film nezachrání ani v druhé polovině, kdy se teda začne příběh Marca posouvat, pro mě jako by děj vycházel na prázdno. U Kalvárie plně chápu jak pěti, tak jednohvězdičkové hodnocení, je originální tak, že buď se budete bavit a příběh bude vašeho gusta a nebo z toho nebudete nic a budete se nudit jako já i když tam ty filmové kvality jsou. ()

jurasino

Slabota. Čekal jsem něco pořádného když se to tu tak vychválilo a jsem velice zklamán. Nuda, nuda, nuda, depresivní atmosféra, nic pro mě. Žádné gore, žádná pořádná zvrhlost, nic co by stálo za řeč. Ale snímek úplně nezatratím, měl některé zajímavé pasáže, ale konec si to pokazil. Těm evropským hororům tohoto typu nějak nepřicházím na chut. ()

J*A*M*A*L

Rozhodoval jsem se, který film si zaslouží mé jubilejní 2000 hodnocení. Nakonec jsem se po zhruba týdnu rozhodl pro tenhle horor, který si to možná zasloužil, zároveň jsem i rád, že horor si zasloužil mé jubilejní 2000 hodnocení, ale bohužel žádná sláva. Na začátku se mi nechtělo věřit hodnocení, ale po té co z toho začal být spíše hodně psychologicky zvrácený film, tak nuda a průměr. Evropská hororová kinematografie není vůbec špatná, ale Kalvárie je jen další špatný příklad. Není to zároveň typický hororový příběh, a kdybych nevěděl, že to je horor, tak bych to na horor rozhodně netypoval. Jinak hlavní hrdina nebyl hrozný, byl mi sympatický, ale poté slyšet jeho brekot, jako ženská, to mě také nebavilo, i když taky bych na jeho místě asi začal řvát, jako pominutý. ()

Beaumont07

Správanie postáv prevažne nedáva zmysel a scenár tiež pokulháva (zvraty na základe náhodných udalostí), atmosféra je však správne špinavá a bezútešná, no predovšetkým kvôli tej veselej tancovačke miestnych dedinčanov sa film oplatí si pozrieť. Ináč si myslím, že potenciál hlavnej postavy ostal nevyužitý: načo celá tá ukážka jeho backgroundu, keď po zvyšok filmu iba odovzdane chrčí a robí grimasy? Bohužiaľ, ani ´I loved you´ na konci ho už z šedej pasivity nevytiahne. ()

Ixbalanke

Když se zamyslíte nad tím nejhorším, co by se vám mohlo přihodit, tak to můžete vidět v tomto filmu. Režisér nejde do nechutných podrobností, ale stačí sledovat herecký výkon hlavního hrdiny, a víte že toho má fakt dost. Výborná kamera, žádná hudba, jen přirozené zvuky. Téma sice není kdovíjak originální (viz Misery apod.), ale způsob zpracování je velmi koukatelný, realistický. Líbí se mi absurdita která chvílemi vše obklopuje. A je taky celkem zajímavý vztah Bartela a vesničanů, což se však dá plně ohodnotit až po dokoukání celého filmu. ()

Trash

Tak tomuto filmu míň než plné hodnocení dát nemůžu, a Fabrice Du Welz se pro mě stává momentálním Mistrem šílenství. Stejně jako ve Vinyan: perfektní kamera, syrové prostředí, velice nepříjemná atmosféra všeho kolem. Pomalý rozjezd umožňuje pořádně si pak užít tu smršť. Hodně nepříjemný a silný filmový zážitek :c) ()

sona123

Hm....i když je to docela staré, jako by to bylo natočené dneska. Napínavé, nepříjemně napínavé. A pak se to zvrhne....a mně ty zvrhlosti prostě nedělají dobře. Naštěstí to není až tak perverzní ve smyslu násilí či brutality, je to prostě ujetý a ty perverznosti jsou typu Lynch tak na stou...jo jo, je to znepokojující a na mě silné kafe a je mi i líto, že vlastně kazím hodnocení, protože kdo tohle snese a má to rád, chápu, je to kvalita. Pro mě za mezí únosnosti. ()

zdenur

Absolutní psycho. Na tenhle film jen tak nezapomenu. Při scénách s ukřižováním, znásilněním nebo tancem vesničanů jsem měl zvláštní pocit, který jsem snad u žádného filmu ještě neměl. Vytknout můžu jen pomalý rozjezd a "nedostatečný" závěr. ()

bolan

Jde o takovou jezeďácko-vidláckou prasárnu. Na filmu je sympatické to, že zde nenajdeme jedinou sympatickou osobu. Všichni jsou ošklivý, lehce úchylní, dementní a nebo alespoň špinavý. Film mě nalákal na pár vět z obsahu viz. (...Marka už znepokojuje při procházce lesem pohled na vesničany znásilňující prase...) Nic zvláštního bych však od tohoto filmu nečekal. ()

kluk z Na odpad!

Ztráta času. Přemejšlel jsem, jesli tomu nemam dát aspoň hvězdičku, ale za co? Za pěknej les? Nebo za šuk s prasetem? Dyť tam všechno bylo jen tak lehce nastíněný a nebylo nic vidět ! ! No vlastně díky bohu, že nebylo. Ale stejně, nudil jsem se jak nikdy. Čekal jsem, že mě to aspoň něčím znechutí, nebo šokuje, přece jen, perverzní a násilný věci by měly mít takovej dopad na člověka, ale ono prd. Když nastala nějaká taková chvíle, která asi měla šokovat nebo znechutit, tak to povětšinou bylo vyřešeno několika ráznejma střihama nebo v horšim případě se děj přenesl uplně jinam. Krapet zmatek. Jo našel jsem první pozitivum, zvažuju jesli nedám hvězdu. Ten tanec dementů byl výbornej. V tu chvíli na mě dýchla atmosféra tamějšího folklóru. ()

Ronaldo79

Perverzní, napinavý to jsou první slova co mě na tento netradiční exploitation napadají. Film se nesnaží být krvákem, který by leckdo čekal, špíše brnká na divákovi emoce, pomocí odpudivých vidláků a hlavně neskutečně pervezního příběhu, tento snímek je důkazem, že jsou horší věci než smrt a hlavní hrdina by mohl vyprávět. ()

BlackHood odpad!

Stalo se Vám někdy, že jste viděli nějaký film a na další den jste nevěděli, o čem vlastně byl??? A nebo když se Vás někdo zeptá, zda jste viděli nějakou trapnou hovadinu a vybaví se vám pořád jen jeden film? A nebo že jste hodinu a půl dlouhý film přetáčeli a shlédli za 30 minut? Tak Kalvárie je přesně ten případ! NUDNÝ, NEZAJMAVÝ AMATERSKÝ FILM BEZESMYSLU! Strašidelnost 0/4 Brutalita 1/4 Dodnes se z toho nemůžu vzpamatovat! ()

Furmi

New French Extremity je sám o sebe chorý filmový žáner. (áno pokladám ho za samotný žáner, filmy s jeho značkou sú väčšinou tak osobité že sa nedajú prirovnať k zaužívaným žánrom) Calvaire ale svojou hnisavou podstatou prekonal aj NFE a je pre mňa do tohto žánru nezaraditelný. Toto sú tie typy snímkov ktoré by sa mali premietať len pre vybrané publikum sodomagorov v nejakých mokrých temných katakombách a nikdy neuzrieť svetlo sveta. Nebodaj sa k tomu dostanú nejaké deti ! Psychický klistýr kyselinou. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července

18.07.2017

Největší prostor bude věnován švédské kinematografii, na kterou se zaměří blok Fokus. Ze Švédska přijedou také významní hosté: svou retrospektivu na LFŠ uvede Tarik Saleh, k němu se přidá i jeden z… (viac)