Film pro mládež s humorem líčí příběh mimořádně nadaného čtrnáctiletého chlapce, který je handicapován silnými brýlemi a nevyniká ve sportu. Když dívka jeho snů věnuje přízeň jeho kamarádovi, který vyniká v kopané, nezbývá ostýchavému Lucasovi než pokusit se získat sympatie a respekt ostatních. (Sifaka)

kamigava13

Mkrnul jsem na Lucase hlavně kvůli mé lásce Noni, která zde debutovala ve 13 letech. Měla prý to štěstí, že ji objevili. Režisér o Winonce řekl: “Byla tam Winona jako malý křehký ptáček. Měla takový druh prezence, který jsem nikdy neviděl, vnitřní život. Cokoliv, co bylo vysloveno její pusou, bylo v rozporu s jejím výrazem v očích.” Měla sice menší prostor, ale na první roli to stačilo. Lucas, Maggie a Cappie byli také sympaťáci. Na tenhle film nejlépe pasují tyto výroky: "I malý člověk dokáže velké věci." nebo "Květiny znovu narostou zpátky, i když byly pošlapány. Stejně tak i já."  Lucasovi jsem moc fandil a silně doufal, že zázrakem vyhraje zápas na konci. Kdo by ale tušil, že o 24 let později jeho představitel Corey Haim zemře náhle na zápal plic. :-( RIP Letos by mohl oslavit padesátiny. Mám tyhle dětské filmy z 80. let rád. Jsou dobrodružné, i ta hudba se mi líbí. Co ale nechápu je jak moc jsou ti Amíci fixovaní na to rugby. Na jejich školách jsou sportovci pořád největší celebrity. Ani baseball či basket se mi nelíbí. No, ale všichni dobře víme, kam to stejně jednou dotáhne ten šikovaný kluk v zadní lavici. Dotáhne to dál než svalovci bez mozku. Kéž bychom mohli vidět Lucase a jeho život o 20 let později. ()

montel

14-letý Lucas (Corey Haim) se seznámí s o dva roky starší Maggie (Kerri Green), která se zrovna přistěhovala a ve městě nikoho nezná. S Lucasem si rozumí i když ten se od ostatních dost liší. Maggie se touží seznámit i s děvčaty a proto se rozhodne dělat roztleskávačku pro místní školní fotbalový tým. Mezi fotbalisty si najde i přítele Cappiho (Charlie Sheen), který k Maggie rovněž cítí sympatie. To se Lucasovi nelíbí a aby Maggie okouzlil, rozhodne se začít hrát fotbal...Kouzelný, příjemný ale také dosti naivní film z 80.let. Chvílema nudí a místama zase perfektně baví. Mladí herci s typickými účesy, to nemohlo dopadnout jinak. Mírný nadprůměr. 60% ()

Sefko

K filmu som prišiel úplnou náhodou. O to viac ma prekvapilo aká pohodová a milá záležitosť sa z toho vykľula. Je to jeden z tých filmov, ktoré keď skončia tak sa začnete iba hlúpo usmievať a hneď sa vám zlepší nálada. Napriek tomu, že sa tam riešia vážne veci. Ale práve optimizmus hlavného hrdinu a schopnosť nikdy sa nevzdať sú to čo povznášajú tento príbeh na inú úroveň. ()