Bryan Brown a Mimi Rogersová v intimním portrétu profesionálního maséra a klientky, kteří již při prvním setkání společně objevují, že spolu navzájem sdílejí mnohé duchovní a emocionální vazby. (oficiálny text distribútora)

kleopatra

Název evokuje, že by mohlo jít o něco příjemně lechtivého, ale přes 2 hodinovou masáž všech možných partií těla všemi možnými rekvizitami včetně vzájemného filozoficko-psychologického výplachu mozku, je to děsná nuda. Žádné jiskření a "satisfakce" na závěr - to už vůbec ne! ()

Radyo

Přesně jak tady píše Kleopatra - děj je utahaný, rádobyfilozofující nad smyslem či nesmyslem života, Brown s Rogersovou se ve svých rolích taky nijak nepředvádějí, erotika je sotva náznaková, jiskření mezi hrdiny takřka žádné, vlastně vůbec netuším, co chtěli tvůrci tímhle dílkem sdělit... ()

Hal_Moore

Tohle bylo co? Mimi Rogers mě často udivuje svým výběrem rolí (Extáze, Úplná masáž těla), kde by mělo jít o erotikou a filozofií naplněný film (v Extázi filozofii nahradilo náboženství), ale výsledek je nakonec nemastný, neslaný, téměř bez erotiky a ani ta filozofická stránka za moc nestojí. Brown si hodinové dotýkání ženského těla užívá a Mimi evidentně taky, ale trochu herectví by filmu neuškodilo. Takhle jde o naprosto zbytečný televizní produkt. ()

farmnf

No napodruhé vidění jsem hodnocení zvednul. Je to klasická americká konverzačka, velmi nízkonákladová. Řeší tu neustále problém vlivu umění a jiných kultur na lidskou osobnost, co znamená kariéra pro ženu atd. Mimi vypadá moc šik, paradoxně mě zaujaly spíš záběry na její zajímavé oči a ústa, než odhalené kozy. Obávám se ovšem toho, že jak to v americe chodí, Roeg chtěl vydělat na levném filmu. Vzal do ruky vcelku slušný inteligentní scénář a aby to v puritánském USA mělo nějakou sledovanost, zasadil to do prostředí masáže Mimi Rogers, která jest 3/4 děje nahá. ()

rivah

Masáž plnoštíhlé Mimi Rogest mužným Bryanem Brownem. Diskutují a v představách se jim vynořují milostné chvilky s jinými. Nic zvláštního, ale Roeg to umí.(max.50%) ()

StaryMech

V pomyslném žebříčku děl režiséra, jehož rané výtvory obdivuji, se "Celková masáž těla" pinoží někde u dna - nicméně Roeg je vždy zajímavý ; nikdy (mě) nenudí. Televizní konverzačkou ze života zámožného amerického hmyzu v jednom okamžiku blýskne haiku, jakoby mimochodem přihozené mezi ňadra Mimi Rogers : "Náhle zazáříš, / stejně rychle zhasneš pak, / světluško - jak já". Hereččiny půvaby u mužských diváků - mohu-li za ně promluvit - hrozí vytěsnit myšlenky na cokoli jiného. Režisér nás však sotva vyzývá k tomu, abychom se eroticky vzrušovali, nebo abychom hloubali nad filosofickými / mystickými otázkami mihnuvšími se v rozmluvě maséra a zakáznice ; domnívám se, že mu jde spíš o vztahy mezi námi lidmi, o to, jak se navzájem (zne)užíváme cestou k takzvanému štěstí, jak uskutečňujeme sebe sama uprostřed druhých a v těchto druhých se odrážíme. Že nás Roeg pozoruje okem skeptika, činí film o to zajímavějším. Víceméně sentimentální závěr pak nevylučuje pointu, která mi upřímně řečeno uniká. ()