Doktor Martin

• Veľká Británia Doc Martin
TV spot 2
Veľká Británia, (2004–2022), 62 h 31 min (Minutáž: 45–93 min)

Tvorcovia:

Dominic Minghella

Martin Clunes, Caroline Catz, Ian McNeice, Joe Absolom, John Marquez, Selina Cadell, Jessica Ransom, Eileen Atkins, Stephanie Cole, Katherine Parkinson (viac)

Úspěšný londýnský chirurg Martin Ellingham se rozhodne dát vale městu i kariéře a odchází na venkov do ospalé vesnice Cornish, aby se zde působil jako praktický lékař. Má sice skvělé chirurgické schopnosti, ale naprosto mu chybí schopnost komunikovat s lidmi, což jeho novým pacientům brzy začne jít na nervy. Navíc je v ordinaci zmatek po jeho předchůdci, lékařské vybavení je neopravitelné a v záznamech o pacientech panuje nepořádek. "Korunou" jeho nové praxe je ovšem Elaine Denhamová, nejneschopnější sekretářka v kraji, kterou zdědil po svém předchůdci. (Česká televize)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (45)

Neklidně spočívá hlava (2009) (S04E02)

Druhá epizoda mě zrovna nenaplnila nadšením, děj se mi zdál být takový neslaný, nemastný, návrat Luisy příběhu kupodivu nijak zvlášť nepomohl a potíže ředitele školy a Paulina strýce už vypadaly hodně přehnaně. Tento díl se u mě zařadil mezi to nejslabší z tohoto seriálu. Snad bude příště líp. ()

Zahyneme jako blázni (2009) (S04E03)

Děj třetí epizody byl naštěstí mnohem lepší, než tomu bylo u předchozího dílu. Doktor dostal dostatek prostoru, aby se mohl chovat svým mile neurvalým způsobem, Luisa už nebyla tak bezbarvě nevýrazná, ale nejdůležitější bylo, že tvůrci vynechali různé psychotiky a soustředili se na postavy s mnohem uvěřitelnějšími problémy. ()

Řidička pana McLynna (2009) (S04E04)

O čtyřech hvězdičkách pro čtvrtou epizodu mě přesvědčil prakticky už úvod, ve kterém se doktor prezentoval ve "skvělé" náladě, jež mu naštěstí vydržela až do konce. Navíc mě velice potěšil fakt, že i přes horšící se zrak si nemusím zoufat, protože bohatě stačí, když vidím alespoň obrysy. ()

Zesnulý (2009) (S04E05)

Doktor dostal i tentokrát dostatek prostoru k projevu svého empatického já, což je vždy ta správná cesta k tomu, abych byl spokojen. Další průběh mě utvrdil v názoru, že by měl být čas od času povolen řízený odstřel snobských blbů, který by mohl být případně nahrazen nucenou sterilizací, pro ochranu genofondu celého lidstva. ()

Porodní krize (2009) (S04E06)

Šestá epizoda mi zapadla do šedého průměru. Váhal jsem, zda udělit dvě nebo tři hvězdičky a nakonec jsem se rozhodl pro tři jen proto, že mě seriál dlouhodobě baví a nechtěl bych se k němu zachovat jako podrazák. Děj mě tentokrát každopádně příliš nezaujal, jen jsem se naštval, odmítání očkování a domácí porody mě vytáčejí víc, než doktora Martina. ()

Nerušit (2009) (S04E07)

Tentokrát mi tvůrci seriálu přece jen spravili náladu, doktorovy přípravy na odchod do Londýna konečně trochu rozvířily hladinu, která byla už delší dobu olejově nehybná. S Luisou byla sice nuda jako obvykle, ale Edith měla v rukávu nějaké to překvapení, takže se s protestující Pauline postarala o solidní zábavu. Navíc má pro mě název epizody jistý osobní význam... ()

Špatné loučení (2009) (S04E08)

Opět jsem trochu bojoval s tím, jestli hodnotit za dvě nebo za tři hvězdičky. Epizoda mi připadala přecpaná událostmi a potřebovala by trochu ubrat, což je vtipné, když si člověk uvědomí, že spousta dílů čtvrté série potřebovala na ději spíše přidat. Doktor mě každopádně potěšil svou tradiční schopností vcítit se do situace pacientů i svými suchými konstatováními. Takže nakonec 3*. ()

Série 5 (2011) (S05)

Abych řekl pravdu, docela mě překvapilo, že se průměrné hodnocení dostalo na čtyři hvězdičky, asi jsem si zapamatoval víc epizody, které mě zklamaly, než ty, které mě pobavily. Pátá sezóna byla hodně nevyrovnaná, Bert a Penhale nebyli hodní na mé nervy, situaci naštěstí částečně zachránila postava Morwenny, ta se tvůrcům opravdu povedla. Ústřední dvojice mě místy přímo otravovala, aby mě na konci závěrečné epizody výborně pobavila, takže ano, uvidím i šestou řadu. ()

Romance trvá (2011) (S05E01)

Pátá sezóna sice nezačala nejhůře, ale na druhou stranu jsem neviděl ani nic úchvatného. Budu raději brát první epizodu jako klasický start série, a budu tiše doufat ve zlepšení. Nemůžu si pomoct, ale většina situací mě víc rozčilovala, než bavila. Nevím, jestli bude městečko páté řadě stačit, na mě už z něj jdou záchvaty klaustrofobie. ()

Osuš si slzy (2011) (S05E02)

V předchozím dílu mě vyloženě štvali všichni ti přicmrndávači ze sousedství, tentokrát jsem se cítil být úplně v pohodě a epizodu jsem si docela užil, přestože mi ji dvakrát krátce přerušila bouřka. Doktor byl už zase ve formě, a i přes v podstatě smutný začátek jsem se slušně bavil. ()

Rozený střelec (2011) (S05E03)

U předchozí epizody jsem si dovolil doufat v lepší zítřky, ale třetí díl mě vrátil zpátky na pevnou zem. Mezi doktorem a Louisou je to vlastně pořád dokola, přibyl jen ten bezejmenný tvor, tetička mi lezla solidně na nervy, zápletka se sousedy byla zoufalá a já teď přemýšlím, proč jsem vlastně hodnotil třemi hvězdičkami. Buď to byla setrvačnost nebo soucit. ()

Matka to ví nejlíp (2011) (S05E04)

Proti předchozí epizodě sice došlo ke zlepšení, ale na čtvrtou hvězdičku to nestačilo. Už to prostě není ono, navíc mě otravuje, jak si tvůrci seriálu zjednodušují práci tím, že jednorázově vloží do děje novou postavu, aby bylo díl čím zaplácnout. Myslím, že Doc Martin měl být důstojně ukončen minulou sérií. ()

Vzpomeň si na mě (2011) (S05E05)

Nevím, jestli je to tím, že jsem nějak otupěl, ale tentokrát jsem se místy slušně bavil. Otravná Louisina matka sice zatím v seriálu zůstává, ale nově příchozí Maggie mě kupodivu ničím nenaštvala, spíš naopak. Zasmál jsem se i u Morwenniny fobie na jehly, takže hodnotím za 3*+. ()

Nenech mě odejít (2011) (S05E06)

Hmmm, tak se nakonec neuvěřitelné stalo skutkem a já jsem udělil šesté epizodě páté řady čtyři hvězdičky. Čekal jsem ledacos, ale tímhle jsem sám sebe překvapil. Důvodů jsem měl hned několik: zápletka s otráveným školníkem mě dokázala rozesmát, ti dva zoufalci šli konečně od sebe a mně se při sledování podařilo sestavit novou sekačku na trávu. ()

Kočky a žraloci (2011) (S05E07)

Hmmm, tak rozchod nejpodivnějšího páru sezóně evidentně prospěl, nebo jsem z něj osobně tak nadšený, že jsem si opět dovolil sáhnou po čtvrté hvězdičce. Bertovy neustálé potíže mi sice lezou většinou na nervy, ale tentokrát jsem se u lichvářů docela bavil. ()

Až do smrti (2011) (S05E08)

Ale jo, dnes jsem se u seriálu zase jednou dobře bavil, přestože mi už některé postavy lezou solidně na nervy (Penhale, Bert). U osmé epizody jsem se mohl celkem slušně zasmát, hon na paní Tishell byl sice ujetý, byl ale taky vtipný a vyjednávání v závěru mi připomnělo balkónovou scénu z Romea a Julie. ()

Série 6 (2013) (S06)

Šestá sezóna to u mě i přes občasná zklamání nakonec dotáhla na čtyři kousky. Stejně jako chrispe musím pochválit tvůrce za vývoj postavy tety Ruth, která se v průběhu řady stala mou nejoblíbenější persónou. Vztah Martina a Louisy se podle očekávání pohyboval po jakési sinusoidě, postupně mě přestával štvát Bert, totéž se, bohužel nepodařilo Joe Penhaleovi, který mi s několika výjimkami lezl na nervy po celou sérii. Jo, a abych nezapomněl, musím ještě pochválit Morwennu, probojovala se v žebříčku oblíbených na druhé místo. ()

Svatební noc (2013) (S06E01)

První epizoda šesté sezóny mě nejprve vyděsila, když jsem zjistil, že se schyluje už ke druhému pokusu, ale pak jsem se začal velice dobře bavit, tolik různých překážek by nedal dohromady ani pověstný pan Murphy. Morwenna byla opět skvělá, i přes nedostatek prostoru a nečekaně mě dostávala tetička. ()

Hádej, kdo přijde na večeři? (2013) (S06E02)

Po první epizodě šesté řady, která mě velmi slušně pobavila, se seriál vrátil druhým dílem spíše k průměru. Děj se v podstatě vrátil do stejných kolejí, v nichž se pohybovala prakticky celá předchozí sezóna, takže Penhale se opět snažil být trapně vtipný, doktor a Louisa už mě zase trochu otravovali a Morwenna, která mě fakt baví, měla znovu málo prostoru. ()

Ochočený vlk (2013) (S06E03)

Třetí epizoda mě znovu příjemně překvapila. Opravdu překvapila, protože mě v ní Bert, který už mi jinak lezl strašlivě na nervy, hodně bavil. Pořád mám trochu problém s pohublým Martinem, v ordinaci byl ovšem dokonalý (i mimo ni). Tetička Ruth jasně přebíjí tetičku Joan, která byla přece jen trochu stereotypní, to u Ruth evidentně nehrozí. ()