Děj se odehrává ve Spojených státech těsně po útocích 11. září. Příběh sleduje vztah dvou postav: Paula, veterána z Vietnamu a nyní federálního agenta, jehož velkou obsesí je fanatická obrana Ameriky před ostatním světem a mladičké Lany - misionářky zarputile bránící práva menšin. Lana se právě vrátila do USA po několika letech strávených v Palestině. Wenders říká, že jeho Krajina hojnosti není protiamerickým filmem. Wenders Ameriku miluje, ale do jisté míry reaguje na špatnou politikou Bushova kabinetu. Na rozdíl od Moorova Fahrenheitu 9/11 nechtěl Wenders vytvořit pamflet, ale ukázat opravdovou lidskou tragédii a vyrovnávání se s ní... Úvodní píseň k filmu nazpíval Leonard Cohen. Hudebně se na filmu podílel také David Bowie. Film byl nominován na hlavní cenu Benátského filmového festivalu. (oficiálny text distribútora)

bono22vox

Film se nebojí ožehavých témat, což jsem od Wima Wenderse zvyklí, nesklouzává ovšem k povrchním moralitám. Země hojnosti je označována za drama, dramatických scén či situací je v ní ale jako šafránu. Wenders nebuduje napětí prvoplánovým způsobem, nevrší jednu napínavou scénu na druhou. Když to udělá, dostaví se pointa tak absurdní a zároveň pravdivá, až zamrazí. Dramatičnost filmu tak vyvěrá především ze střetu dvou životních postojů, jejichž nositelé jsou sice víc modelovými postavami než živými lidmi, současný svět plný strachu a obav jim ale dodává všeobecnou platnost... ()

shifter

Osobne mi vadilo, ze niektore situacie boli zobrazovane az prilis opatrne a "z rychlika", celkovo film preto vyznieva povrchne. Tretiu hviezdicku davam za vynikajuci soundtrack a drobne detaily, ktore tu uz niekto spominal.. ()

fojtas

dlouho jsem vahal...nakonec za slusne zpracovani davam ty dve...mozna jsem asocialni burzoazni prase a nemam rad ameriku jako takovou, ale tohle byl pro me crap film....takhle jsem se jeste nikdy v zivote nenudil... ()

Marat

styl německého režiséra se mi zamlouvá. Film o paranoidním veteránovi z Vietnamu, který jako symbolem reprezentuje americký národ podezřívat každého, kdo je oděný jinak, než jak je americký zvyk. Film se mi opravdu líbil, nemám co filmu vytknout, ale i tak hodnotím druhým nejvyšším stupněm ()

V.N.

Toto Wendersovo vyjádření se k situaci v USA po 11.září 2001 tradičně nahrazuje akci a profláké ksichty, atmosférou,skvělou kamerou a hudbou. Příběh je v podstatě jen další z řady pohledů na současnou Ameriku,zdaleka už né tak sebejistého lodivoda a země kterou momentálně místo země zaslíbené, symbolizuje spíše egoismus,paranoia a pokrytectví. Wendersův pohled na věc mě neuráží i když se s ním nemůžu úplně ztotožnit. Film jako takový mě rozhodně nenudil,ale takových kvalit jako například Paříž Texas, z mého pohledu nedosáhl. Režisér měl prostě potřebu vyjádřit se k stále ještě aktuálnímu a diskutovanému tématu, a my s ním můžeme buď souhlasit ,nebo ne. Každopádně z filmařského hlediska je to minimálně nadprůměrné dílko. ()

PCHE

Zaujimavý pohľad na Američanov zase raz pohľadom európana. Fakt by ma zaujimalo, či naozaj vo zvýšenej miere v amerike takýto podobní "ochrancovia USA" existujú, alebo či je to len fikcia. Po Dear Wendy a tomto filme, by som radšej prijal, keby takýto film natočil nejaký američan, miesto európana. Inak rozhodne film stojí za pozornosť ()

de.ardoise

Povedený filmeček, pokud máte ovšem náladu na psychologicko-sociální sondu do duše Američanů po 11. září. Wenders se vyznává svůj americký nacionalismus jasně a upřímně. Je to vyznání umělce a člověka, který bere Ameriku z té lepší stránky, takže tak. Film je to po mnoha stránkách vynikající - herecké výkony, scénář jako takový - prostředí a lidi, které zachycuje, zaujme i hudba a kamera. Je to odvážný pokus zachytit stav v Americe po útocích a myslím, že se zdařil, škoda, že se Wenders nepokusil jít dál a do patřičné hloubky zmapovat příčiny nenávisti Islámských fundamentalistů vůči Americe. Ale to je asi námět na další film. ()

Molerat

Americký fanatismu a xenofobie, to je to co tento film hezky znázorňuje.Paul představuje typický americký patriotismus v té nejhorší podobě. ()