Tajný agent Harry Langman je požádán o pomoc při hledání viníků záhadných bombových výbuchů, které otřásají Londýnem. Jeho bratr Drew, expert na spiknutí, je přesvědčen, že nejde jen o "obyčejný" terorismus, ale o součást velkého nebezpečného plánu. Harry se pokusí infiltrovat do chemické korporace vyrábějící semtex. Při misi je ale odhalen a do mozku mu jsou implantovány nepravdivé informace, kterými po návratu do zpravodajské centrály uvede své kolegy na falešnou stopu. Záhy je Harry zavražděn a Drew s agentkou Karin De Vriesovou se snaží zjistit, proč bratr musel zemřít. (oficiálny text distribútora)

honajz

Dvě hvězdičky jen ze soucitu za Prahu a pražské lokace, Dempseyho s Makepeacovou a vynikajícího Johna Sheu, který si měl s Berginem prohodit role, aby to mělo určité charisma navíc. Jinak platí, co jsem napsal u Holcroftovy úmliuvy: „Ludlumovy knihy totiž často stojí na jakési úvodní záhadě, k jejímuž řešení je nutno se prokousat mnoha stránkami často zbytečného textu a zbytečných odboček a zbytečných lidí (to víte, spisovatel je placen za počet slov), a když se vyextrahuje jen základní kostra příběhu, vyleze z ní tohleto a jsou tomu vidět všechny švy.“ A stejně tak zde, když je to navíc roztaženo na dva 85minutové filmy. Všechny ty nelogičnosti z toho vyhřeznou a člověk nestíhá žasnout nad tupostí MI6, ale i nad neonacisty, kteří vymslí geniální plán, kdy však je nutno čekat, než se bomba aktivuje (!) nějakou tu hodinu (!), a pak ještě je nutné na ciferníku vymačkávat nějaká čísla jedno po druhém a aktivovat červeným tlačítkem. Nonsense jak sviň, důležitý jen proto, aby se hrdina včas dostal na místo a zachránil celou Británii, potažmo USA. Do toho si připočtěme často zmatený střih, záběry přes osu a minimum akce, která, když už je, působí neuvěřitelně kašírovaně. (Btw, můj koment je první k tomuto filmu? Divné.) ()

Wacoslav1

Ze začátku ještě docela zajímavej film, ale postupem času padající do nudnýho televizního zpracování. Navíc z naprosto nepřiměřenou délkou. I dvě hodiny by byli až příliš, natož téměř čtyři. Ani slušně hrající herci pak nezakryjí fakt, že se tady toho moc neděje. Dám max ty 2* a to jsem ještě milosrdnej.25% ()

Marze

Analytik CIA vezme případ po svém bratrovi, který byl zabit při plnění povinností. Je to natočeno podle románu Roberta Ludluma. ()