Roberta Guaspariová zůstala sama s dvěma dětmi. Potká ji ale přítel, který ji zná jako nadanou studentku hudby, a nabídne ji práci na střední škole, kde se učí chudé děti z Harlemu. Roberta přijme místo učitelky hudby a chce pro školu získat padesát houslí, které lacino koupila. Nechce vydělat, ale přesvědčit ředitelku, že výukou hudby může škola hodně dosáhnout. Ta si to nemyslí a navíc škola nemá na školní orchestr finance. Nadšená učitelka se ale nevzdá a začne se zasazovat o komplexní školní program. Čeká ji dlouhý a těžký boj - školská správa se brání nevyzkoušeným změnám, a chuť nemají ani děti a jejich rodiče. Roberta obětuje všechno, protože láskou k hudbě má šanci v studentech zažehnout plamínek, který může změnit jejich život k lepšímu. Na konci cesty všechny čeká úžasný zážitek, a i nevěřící uslyší hudbu svého srdce. (oficiálny text distribútora)

Gortyna

Já vím, že to je přeslazené, plné klišé, rasově vyvážené atd. Jenže v jakém hraném filmu uvidíte hrát pospolu takové legendy jako jsou Stern, Perlman a O´Connor? A uslyšíte takovou hudbu? Nadsazuju, ale dávám 4*. ()

Vig

Pohodovka na nedělní nic nedělání. Leč takový filmy nemusím, bylo to prostě silnější :) Meryl, opraš Oscara :) ()

ABC1

Nechápu, jak to ta Meryl dělá, ať hraje v čem chce, vždycky je skvělá....udivuje mě taky, že takový příběh natočil autor hororů a dobře! ()

Sopholojong

Cely cas som cakal, ze tam nabehne typek so Scream maskou a nozom v ruke, a zacne to tam vykostovat po desiatkach, najma tie otravne decka. Sklamal si ma Wes! :D V hollywoodskych "cukrlandovych" limitoch si iduca agitka za lepsie zajtrajsky o tom, ze i v najproblemovejsom cernoskovi, ci Hispancovi sa skryva driemajuci hudobny (huslovy) talent. Meryl Streep je sice "herecky drzak", hudba hra melancholicky pekne, v rezii je citit odhodlanie, ale je to prilis prepalene dlzkou, nevierohodnostou zmeny spravania deciek, ci komplikovanymi scenami, kde komplikacie nemaju byt. Nadherna piesen v zaverecnych titulkoch! ()

Sejkorka

Meryl Streepová v roli učitelky Roberty, která rozezní tóny svých houslí jednu zapomenutou školu v Harlemu. Jedna z  oscarových nominací Maryl Streep (po rok 2021) . A přitom proměnila jen 3. V tomhle filmu je opět vynikající. Učitelka hudby, která se prosadí se svým houslovým programem. V osobním životě se jí moc nedaří, o to více úsilí věnuje své práci. Závěrečný koncert v Carnegie hall je strhující. ()