Americký televízny film. Dramatický príbeh z Ameriky 60 - tych rokov. (oficiálny text distribútora)

zeyer

Film jsem viděl jako dítě, když mi bylo devět let. Tehdy to byl pro mne jeden z nejhorovitějších filmů - ztráta svobody, nemožnost se vymanit z dané situace ... Ačkoliv hrdinové pracují, jejich dluhy narůstají a tím - jak je jim sděleno - nemůžou opustit Anjelské mesto (tuším, že šlo o slovenský dabing) ... ocitají se v bludném kruhu. Naděje na útěk je zmařena, vše nakonec končí apokalypsou. Ač tento film ČST do vysílání zařadila poněkud prvoplánově (zlý americký kapitalismus), hodnotím 5 hvězdičkami za husí kůži, kterou mám i po letech. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 26.6.1985 + R: ČST 2 = 9.7.1988, réžia slovenského znenia = ETELA BALGOVÁ - HARANTOVÁ (ČST Bratislava) (30.5.2009) ()

Martin741

Oficialny text distributora teda nepomina, ake polenapod nihy im hadzali oibyvatelia maleho mesta ked sa ta rodinka tam pristahovala. Sak to bol jeden pruser za druhym. ono je to tendencne, Ceskoslovenska televizia to davala este za tuhej normalizacie, sudruhom vyhovovalo zoibrazenie USA ako upadkovej kapitalistickej skorumpovanej spolocnosti. Dnes uz kapku vycpele, nic to neda po rokoch, filmovy zazitok  len lahky nadpriemer 77 % ()

peter4

zajímavý pohled na Ameriku 60. Do Angel city přijíždí rodina, otec, syn,.manželka, dcera a jejich pes. Nejdříve jsou na plotě ostnaté dráty. A hlavní brána se zamyká. Po čase strážní zabili jejich psa, potom při výplatě v sobotu mu majitel naparil vysokou částku za nájem v táboře. Když chtěl taťka odjezd pryč, bylo mu majitele sděleno, že až splati dluh, tak může. Taťka podplatil strážného, že půjde večer zavolat policii, ale strážní ho dojeli autem a odvezli zpět na tábor. Vyndali mu baterku z auta. Dále mu vzali i dceru. Řadě pracovníků odebrali deti, aby měli závazek a nemohli odejít. Když poprvé přijela dcera, podařilo se všem uniknout a tábor zapálili. ()