Noc králíků

• USA Night of the Lepus (viac)

Colea Hillman má v Arizoně ranč, který mu napadají králíci. Povolá si na ně zoologa Roye Benetta. Ten začne se vstřikováním hormonů a geneticky zmutovanou krví ve snaze vyvinout metodu, která naruší králičí reprodukci. Jeden z testovaných králíků ale uteče a nakazí ostatní králíky, ze kterých se stávají masožravé bestie. (Hans.)

darkrobyk

Kříženci divokých a domácích králíků se přemnožili a páchají škody na farmách. Cestou je způsob narušení jejich reprodukce pomocí hormonů a geneticky zmutované krve. Když se jeden z testovaných králíků dostane na svobodu, spáří se s těmi venku a výsledkem jsou mutanti velikosti vlka, co mručí jako lev. Jsou zabijáci, ale maso až tak s chutí nepožírají, spíše mají potěšení ze zabíjení. Jednou z prvních nalezených obětí je roztrhaný řidič. A pak už se mrtvoly jen vrší včetně rodiny s dvěma dětmi. Útoky jsou krvavé a prudké, což na vlastní kůži pozná nejen obsluha benzinové stanice. Zuřiví králíci zaútočí na stádo koní, pronásledují i splašené krávy. Jejich zastavení si žádá pomoc ozbrojených složek. Z dnešního pohledu místy úsměvné, ale lépe to asi v té době z hlediska speciálních efektů natočit nešlo. Samozřejmě některé věci by nefungovaly. Zkuste přijet do autokina a vyzvat diváky, aby odjeli, že se k nim blíží vraždící králíci.... Původní 2 hvězdy jsem navýšil ještě o dvě, jelikož jsem byl spokojen. ()

Goldbeater

Holé (i když v tomto případě chlupaté) utrpení. Pokus o seriózní horor o „přerostlých zabijáckých králících“ s áčkovým obsazením naprosto ztroskotává už na elementární úrovni nezvládnutého konceptu a faktu, že chundelatí králíčci zkrátka nikoho nemohou děsit, ať už mají třeba i dva metry. Kdyby to byla komedie, tak ok, ale toto je myšleno zcela vážně a herecké osazenstvo se podle toho chová - tak očividně znuděné a neúčastněné herecké výkony jsem dlouho neviděl. Zdá se, že všichni si byli vědomi stupidity celého projektu a neměli sebemenší tvůrčí elán. Další věc je, že Noc králíků absolutně postrádá dějový spád, pokud se o ději vůbec zde dá bavit - ono sledování hordy králíků, jak dupe po miniatuře městečka, rozesměje v první minutě, ale potom už je to jen otravné. No a finální řešení králičího problému už je jen třešnička na dortu pro obdivovatele špatných filmových nápadů. ()

kaylin

Americký snímek „Noc králíků“ je už svým námětem tak krásně béčková, že z ní prostě nemohlo vzniknout něco, co bude filmařsky skutečně skvělé. Ale přesto se tvůrcům podařilo natočit film, který je v tom, jak je béčkový, prostě povedený a dá se na něj koukat. Scény s králíky, kteří trochu vyrostli, jsou docela dobře zvládnuté, i když je vám celou dobu jasné, jak trikovou stránku dělali. ()

Campbell

Tohle byla bžunda obrovský králíčči jsou chundelatí a vraždící. Prostě paráda. Jen škoda čekal jsem že budou nějak zmutovaný a ne že o budou takovýhle tintítka. Nicméně tvůrci byly asi správně ujetí přijít s takovýmhle nápadem. Ne že by mě film nijak extra bavil, ale za ty králíčky dám prostě 3*. Jo a má to dobrou atmosféru ale ta je na nic, když se půlku filmu smějete jak idiot. ()

Han22

Opravdu ultimátní sračka - zvířátkový horor, navíc s králíky a ještě k tomu ze 70. let, čili s mizernými efekty. Zlověstně vypadající armáda králíků, natočená zespodu zazoomovanou kamerou mezi modely ve mě svým amatérismem vyvolávala záchvaty smíchu, a závěrečná střílečka a past na železnici byla docela dobrá, proto nemám srdce dát odpad. Ale jinak ruce pryč. ()