Nájemná bojovnice a její parta chtějí zbavit Francii temných sil. Pustí se proto do boje s tajemnou postavou v kápi a její mocnou sektou příšer. (Netflix)

pornogrind

Ze začátku to nevypadalo zas až tak špatně. Nakonec se z toho ale vyklubala nehorázná chujovina s TV lookem která se ještě navíc k tomu snaží tvářit strašně vtipně a Cool ale moc jí to nevychází. Možná někdo z pánů bude slintat nad O. Bonamy(Mallory) ale jinak kromě práce maskérů asi není moc co chválit. Jak už jsem psal začátek ještě ušel ale pak už se z toho stala upírská rádoby „Cool" jízda která pobaví možná tak náctiletý. To už raději doporučím film Blood Shot z roku 2013(taktéž snímek na upírský téma pojatej formou hororový komedie) kterej mě onehdy pobavil daleko daleko víc. Tohle je někde mezi 1-2hvězdami. Přimhouřím obě oči a přikloním se ke 2slabším hvězdám. ()

SOLOM.

Nepříliš známý francouzský akční horor/komedie, je nejčastěji přirovnáván k seriálu (filmu) Buffy a má i stejně odhodlanou hlavní hrdinku. Bohužel ani tentokrát se divák nedočká příliš záživné a kvalitní podívané a v jejich vzájemné konfrontaci by americká Buffy (tedy ta seriálová – filmová se mi rovněž moc nelíbila) jasně zvítězila na všech frontách. A přitom ani ta zrovna velkou kvalitu nepobrala (nebudeme-li počítat atraktivní Sarah Michelle Gellar). Tento film však rozhodně není úplná katastrofa, to bych si nedovolil tvrdit.   Jde o směsici akce a vtipných situací, které ovšem dost často sklouzávaly do úrovně trapnosti a to mám jinak klasické francouzské komedie docela rád. Občas krev – sliz stříká do všech stran, sem tam dojde i na explozi hlav příšer, samozřejmě nesmí chybět kopání, škrábání, kousání, zajímavý arzenál zbraní, výbušniny – no prostě na co si člověk vzpomene. Jen škoda, že ty speciální efekty byli na dost podprůměrné úrovni. Alespoň, že některé masky příšer byly docela povedené – jiné zas moc gumové, ale svůj účel splnily.    Kapitolou samou o sobě byly jednotlivé postavy tohoto filmu. Každá měla nějakou tu speciální vlastnost: hlavní hrdinka drsňačka co nejde pro ránu/kop daleko – po obličeji celkem sympatická, svým chováním už méně, malá holka (Tina) ovládající telepatii (byla němá tak to dá rozum) dokáže ovládnout/posednout jinou bytost-tvora, nesmí chybět ani transsexuál (ta genderová vyváženost probíhala ve Francii už tehdy) s výbušnou rtěnkou, střílejícími podpatky na svých vysokých botách – no prostě expert/ka na výbušniny, no a v neposlední řadě kněz ovládající bojové umění a papežův tělesný strážce, který dostal přes držku skoro od každého.    A tato partička se pustila do dobrodružství kopírující od Buffy, přes Indiana Jonese, asijské anime až po Krále Škorpióna. Jen škoda, že ty kulisy vypadaly tak nepřirozeně, efekty nic moc a kvalita samotného příběhu taky za moc nestála. Asi to dvojice scénáristů sesmolila na WC na kus hajzpapíru během konání potřeby. Ale abych pořád jen nehanil, některé scény byly vážně povedené a dokonce i vtipné (scéna na benzínce se sekyrou, nalezení papeže a následně aktivovaná past, dívenka s dvojím obličejem a konec konců i ta úvodní pasáž s ghúly a jeptiškami).    Bloody Mallory však i tak řadím spíše k podprůměrným záležitostem. 40% ()

George Stobbart

Francúzi si zrejme chceli vytvoriť vlastnú variáciu na "Buffy the Vampire Slayer" a tak vyrobili Bloody Mallory. Tá však pôsobí značne rozporuplným dojmom a okrem spomínanej Buffy sa v nej nájdu prvky napr. z Xeny, Tomb Raidera, Resident Evilu + z niektorých rozprávok a komixov. A napriek tomu všetkému je príbeh drsnej hrdinky Mallory miestami dosť nudný, infantilný a naivný. Ale pozerá sa to celkom dobre a keď si človek po chvíli zvykne, tak ho to začne aj baviť a postupom stopáže sa film našťastie už iba zlepšuje. Takže nakoniec to bolo celkom fajn, i keď škoda že hlavná hrdinka (na ktorej by to vlastne celé malo stáť) mi po celý čas prišla zúfalo nevýrazná. ()

evilmind

Celkem nevábný, kýčovitý, i když místy vtipný slepenec nápadů, vykradených, odkud se jen dalo. Samotná postava titulní hrdinky na první pohled připomíná něco mezi Buffy, Xenou a Brutální Nikitou, vhozenou kamsi doprostřed jednoho z dobrodružství Indiana Jonese. Z Buffy pochází rovněž způsob, jakým jsou točeny akční scény, byť samozřejmě vypadají mnohem hůře - Sarah Michelle Gellar už přece jen má za ty léta v kopání do upírů větší praxi. Viditelné jsou i prvky mangy-anime, třeba typické akční sekvence se zběsile blikajícími pozadími, ladění hrdinů do jednotného barevného odstínu, jejich šílené účesy nebo kontrastní velikosti. I Buffy sice taky začala celovečerním propadákem, ale narozdíl od ní Mallory už zřejmě druhou šanci nedostane... ()

Campbell

Co tohle sakra bylo? Divně efektový, divně napsaný mišmaš kde herci běhají sem a tam a já jsem extrémně zmatený a totálně netuším co se ve filmu děje. Efekty byly děsný a občas mi přišly že si některé efekty vypůjčily ze Strážců vesmíru. Upřímně bych o film nejevil žádný zájem ale Magnat natočil fajnový film Faces in the crowd tak jsem tohle chtěl vidět, nic jsem nečekal ale i tak byl výsledek dost rozpačitý. ()