Jedné noci dostal mladý, a nepříliš zdatný žák školy kung-fu Kao nečekanou návštěvu - těžce raněného Chinga, mistra Shaolinu, který ho poprosí o pomoc a úkryt. Ching měl spor s obávanou bandou Tří Draků, kteří se stali jeho nepřáteli na život a na smrt. Kao se od svého přítele a nového mistra naučil staré bojové technice Shaolinu a stáhl se do samoty, aby se jí mohl plně věnovat. Po letech se dověděl, že Tři Draci usmrtili přítele Chinga a usadili se v domě jeho bývalého učitele. A tak nastává den pomsty... (oficiálny text distribútora)

Rominator

V souboji s bandou "Tří draků" je Jin Tien-yun zraněn a dostane se mu pomoci od mladého bojovníka jménem Gao Jian, kterého Jin začne tajně učit kung-fu. Gao Jian musí opustit svoji školu, ale když se s odstupem doby dozví, že byl Jin Tien-yun zákeřně zabit, vydává se ho pomstít. Ve filmu mi moc nesedlo odlehčení v podobě vtípků a to i během soubojů. Před léty by to bylo za čtyři hvězdy dnes pouze za tři. ()

ConanVJ

Můj první Kung-fu film, který si vybavuji a taky nejoblíbenější. Film jsem viděl nesčetněkrát a stále baví. Souboje jsou skvěle natočené, místy vtipné, místy vážné. Příběh je povedený a baví. Celkové pojetí filmu je vtipnějšího ražení, díky dvojici šašků, kteří dělají hlavnímu hrdinovi naschvál. Pro mě je i nezapomenutelný skvělý dabing, pod kterým je slyšet němčina, a který mě vždy pobaví svými hláškami. Pro mě nestárnoucí klasika, které dávám 100% :) ()

kitano

V detstve miloval kung-fu filmy hadam kazdy chalan. Niektore sceny sa mi vrili hlboko do pamati a kedykolvek si ich zivo predstavim. Ku kung-fu filmom som sa znova vratil uz ako dospely a tak som bol velmi zvedavy, ako budem teraz vnimat film, ktory som miloval ako krpec. Musim povedat, ze som mal skvely vkus ! :). Giagant shaolinu je hadam tym najtypickejsim kung-fu filmom aky poznam. Originalitu tu nenajdete, avsak vsetko, co by ste od takehoto filmu cakali tu je, a naviac v skvelom spracovani. V ramci zanru bezchybny pribeh so skvelo fungujucou dramatickou zlozkou, slapstick humor, vyborne treningove sceny a naozaj dlhe a pocetne bojove sceny s krasnou - typickou "Shaw brothers" choreografiou. Je to jednoduche. Mate radi kung fu = tento film sa vam bude VELMI pacit. (10/10) ()

Epistemolog

S Kuan Tai Chenem i karatistou Wang Lung Weiem jsem prozatím zhlédl asi 30 snímků různých kvalit. Až zde v 3 Evil Masters (1980) pro mne oba předvádí nejlepší výkony. Může za to úžasná choreografie rychlých a propracovaných soubojů akčního režiséra Hsu Hsia (má i menší roli), práce kamery a nepochybně mrštný um akrobata Tak Yuena. Dlužno dodat, že skvělým soubojem se tu blýskne i akční režisér Yuen Fai vs Tak Yuen. ()

PetrPan

Klasická hongkongská mlátička, ovšem s překvapivě otupělými hranami typické příběhové naivity a herecké afektovanosti. Ne, že bychom tu jedno či druhé nenašli, ovšem afektovanost se omezuje prakticky jen na občasná vystoupení dvou nedůležitých "komických" trotlů a naivita je vcelku slušně překryta charismatickými herci v důležitějších rolích. Snad jen představitel hlavního hrdiny Kaa mohl volit pro svou travesti show výraznější make-up a vzrušivější kostýmky. Ale abych zůstal věrný i své prioritní orientaci: Byly tam i pravé nefalšované a hezké kozy! Trojky. Za čtyři. ()