Když najdete něco fakt divného pod vaší postelí, koho zavoláte? Přece Krotitele brouků. Společnost zaměřující se na boj s paranormálním hmyzem bude mít tentokrát plné ruce práce se svou dosud nejnáročnější zakázkou – byt slavné, mladé a krásné spisovatelky je totiž nepříjemně zamořený přerostlými zmutovanými brouky lačnícími po lidském mase.
Jde o projekt afroamerického tvůrce Ronalda K. Armstronga z roku 1996. Nezávislou hororovou komedii s originálním názvem Bugged! Armstrong nejen režíroval, ale napsal k ní i scénář, sestřihal ji a zahrál si jednu z hlavních rolí. Přestože je to celkem zručná a sama o sobě zábavná záležitost se záměrně roztomile neumětelskými speciálními efekty, Armstrongovi se bohužel nepodařilo s ní prorazit a stala se jeho prvním a zároveň posledním celovečerním filmem... (Festival otrlého diváka)

Othello

[otrlec] I skrze živý otrlý dabing (stále běžící na mně vyhovující mantře "kvantita vtipů předchází jejich kvalitu") nemohlo neprosvítat, že Bugged je samo o sobě hrozně sympatickej kamarátšoft, kde za většinou filmařských rozhodnutí stojí princip "fuck it, we roll". A vtip s tím, jak přerostlej brouk vrátí deratizérům zpátky hozený dynamit nevymyslí hloupá hlava! PS: kritika festivalové editace filmu je relevantní, berete-li film jako monolitické, neměnné dílo. Ve skutečnosti je však vždycky zážitek z filmu spojený s podmínkami, ve kterých ho vidíte a je naprosto v pohodě o něm uvažovat i ho hodnotit v kontextu toho, že jste jej viděli v plném kině uvřískaných fanynek Channinga Tatuma, na kilometrovém IMAX plátně, na perfektním domácím kině, na křivě pověšeném prostěradle u kámoše na zahradě, s holkou v klíně, s klukem v klíně či přes sedačku v letadle na cizím mobilu aniž by on o tom věděl. ()

Xeelee

[FOD 2024] Strašná blbost, která se dostala pod distribuční hlavičku Tromy. Začátek vypadal slibně, ale jak začali hubit stále větší brouky, tak mě to začalo nudit. Tady si nejsem jistý, jestli významově posunutý otrlecký simultánní dabing filmu pomohl, nebo uškodil. Každopádně díky za hluboký rozbor textů kapely Kryštof! ()

Mulosz

Zde naopak nebylo neumětelství otravné, ale zcela zábavné, jak to umí právě Tromáci. V kombinaci s živým dabingem Immanuela Lubrikanta a Kafilérie Zawadské na FOD 2024, beroucí si na paškál některé osobnosti české popkultury v čele s Richardem Krajčem, to byl neopakovatelná zážitek. ()

honajz2

FESTIVAL OTRLÉHO DIVÁKA 2024 - Já se snažil vnímat originální zvuk i úžasný živý dabing, abych byl schopný to zhodnotit pořádně, ale to se  pořádně nedalo, takže jsem se rozhodl pro čtyři hvězdy a jestli je originál podobná sranda, klidně časem hvězdičku přidám. Je to taková typická Troma sranda, ne tak šílená jako třeba Noc drůbežích mrtvol, ale spíš příjemně umírněná jako Kabukiman. Taky je to blaxploitation se sympatickými postavami (což jsem vyvodil i z originálního zvuku) a půvabnými loutkami přerostlého hmyzu, který na vás vytasí i pistol nebo vám vrátí dynamit. A co se živého dabingu týče, dal tomu vrstvu navíc a je mi jedno, jak moc originál změnil, protože v atmosféře, jakou vyvolá, jelikož se na tromácký film pokusil o český tromácký dabing (gagy apod.) a to se povedlo na výbornou, včetně soundtracku od Kryštofa :D Nebyl úplně dokonalý, něco bylo slabší, ale v pobavené atmosféře se to ztratilo a že se sál bavil často. Tak jako tak je to velmi příjemná zábava pro všechny, které tohle taky baví, tudíž dabing nebo originál, je to super Troma. A já ji konečně mohl vidět na Festivalu otrlého diváka, na kterého jsem se konečně dostal :-) (Kino Aero, Praha) 4* ()

MightyHal

Předtím než na Otrlým Diváku tento film “zprzní” aby byl stravitelný i pro mainstream diváky, jsem se rozhodl jej pustit v originálu. A je to opravdu povedená Troma. Hlavní duo exterminátorů je fajn, humor správně praštenej a loutky brouků jsou naprosto rozkošný :D Je to prostě fajn taškařice, která občas pomerně i překvapí milounkou romancí či občas na poměry PG-13 něčím drsnějším (soft gore, či temnější zvraty). Škoda jen prvních 15 minut které jsou poměrně suchý. Jinak pecka a věřím že kdyby se toho ujal někdo s hravější režií tak by to byla velká bomba. 8/10 (na poměry trash low budget věcí) EDIT: Otrlej dabing vystřihl 10 minut z filmu nepochopitelně a je vtipný jak ty filmy fakt hooodně upravují. Bylo to hovno, ale chapu pro lidi co si to nepousti tak pecka. Výkony super ale nelibi se mi jak ty filmy až tak ničej v kontextu. Otrlej Dabing zklamání, nudil jsem se. Jo a vytýkat tomu filmu že není strašidelnej když se jedná o Troma komedii může fakt jen debil. ()

jefff

Viděno na Otrlém divákovi 2024. Hrozná hovadina, což se dalo čekat, se stále geniálním live dabingem. Byť ze všech live dabingů co jsem u Otrlce viděl, asi nejslabší. Samotný film je prostě komedie s divnými herci a divným hmyzem, jehož strašidelnost je na bodu nula a bizarnost na stovce. ()