Riddick: Temná hrozba představuje spojovací článek mezi filmy Černočerná Tma a Riddick: Kronika Temna. Po opuštění planety obývané krvelačnými tvory se Riddick, Imam a Jack setkají s vesmírnou lodí, jejíž kapitánka loví ty nejhledanější násilníky a vrahy, které však neodevzdává do rukou spravedlnosti, ale dělá si z nich živé sochy. Riddicka samozřejmě zná a chce z něj mít svojí trofej, jenže předtím se chce trochu pobavit a vidět jeho schopnosti v akci... (cyberhawk)

McMastamind

Další film o Riddickovi, další pecka. Akce, zabíjení a pak zase akce občas proložená nějakou tou hláškou, u které tvrdost stříká z pusy v podobě protoplazmy, tentokráte v slušivém animovaném kabátě. Škoda, že je to "jen" půldíl. Stačilo vymyslet nějakou jinou primitivní zápletku a mohlo se střílet dál. ()

kaylin

Jedná se o celkem dobrý příběh, který je určen především těm, kteří mají rádi Riddicka a jeho svět. Příběh sem zapadá a dokresluje nějaké nejasnosti, ale nejedná se o nic zásadního, co by přinášelo něco zásadního z hlediska vypravěčského anebo vizuálního. Navíc se mi stalo, že jsem u filmu usínal, což v případě třicetiminutového kraťasu zase není až tak dobrá vizitka. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/09/riddick-temna-hrozba-kratky-film-2004-50.html ()

Decker

Film je zasazen mezi Pitch Black a Chronicles Of Riddick. Pribeh je velmi jednoduchy, ale na tak kratkou dobu se neda ani nic vetsiho ocekavat. Animace je obstojna a ozvuceni taktez (Riddicka mluvi autenticky Vin Diesel). Celkove je to potesujici a prijemna zalezitost pro fanousky Riddicka, pro ty druhe myslim si ze zbytecna a nepochopitelna zalezitost. ()

L3G1ON4R

Chytlavý spoj mezi Černočernou tmou a Kronikou temna, i když se jedná o animaci. Nic závratného od 30 minutové animačky nečekejte, Riddick (Vin Diesel) bude stále využívat své umění v zabíjení, které se vymstí psychotické umělkyni sbírající vrahy a jiné individua do své sbírky, aby si je mohla vystavit svých piedestalech (Tress MacNeille). ()

kenkaku

Volba animace nebyla to pravé ořechové (mě tenhle styl prostě nesedí), nicméně dějově a koncepčně příjemná podívaná zapadající do "Riddickových letopisů". Pro někoho kdo jméno "Riddick" slyší poprvé to rozhodně není dobrý začátek, nicméně pokud už někdo zhltnul Černočernou tmu (na kterou Temná hrozba přímo navazuje) a pochutnal si, je těchto 30minut doslova povinnost. ()

• Snímek získal cenu Golden Reel od redakce Motion Picture Sound v kategorii nejlepší editace zvuku. (Terva)