4400

Sci-Fi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2004–2007), 31 h 14 min (Minutáž: 41–84 min)

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson, Garret Dillahunt (viac)

Toto jsou příběhy čtyř tisíc čtyř set lidí, kteří jednoho dne beze stopy zmizeli a později byli znovu nalezeni, často dezorientovaní a vypovídající o únosech mimozemskými civilizacemi. Nepamatují si, co se přihodilo, nevědí, kde byli, mají jen matné záblesky v paměti, které však vydají za všechny vzpomínky světa. Někteří z „navrátilců“ byli navíc nadáni mimořádnými schopnostmi a nelidskými talenty. Kdo nás to zkoumá? Přichází v míru? Nebo se naopak jedná o předzvěst války světů? Jsme vydáni na milost a nemilost mimozemské rase, jež vykazuje sílu, které lidstvo není schopno konkurovat… (oficiálny text distribútora)

ivishka

Když se to začalo vysílat v televizi s dabingem tak jsem to kdysi naprosto žrala...ovšem později když jsem se k tomu z nostalgie vrátila s odstupem dozrání svých názorů, tak jsem přišla na to,že je to strohé, podivné,smutné,bez nápadu jakoby černobílé..No jediné co mě tam tak zajímalo bylo pár krasavců ovšem stavět nějáké hodnocení na pohlednosti herců je špatně,takže pro mě nic moc ovšem viděla jsem mnohem horší věci. ()

mala_kea

Kdo chce velmi kvalitiní záležitost musí "přetrpět" uvodní sérii, která se odebírá nesmyslností, jako většina seriálů, které nám do následujícího dílu nenechají nic a s další epizodou začíná nová linie. Ovšem, trpělivost přináši růže a u navrátilců je to tutovka. Po 20.díle se lámou ledy a tvůrci ukazují, jak celé vyvíjení postav mají promyšlené do sebemenšího detailů. Vedlejší dějové linie přestávají být vedlejší a skvěle se zapojují do hlavního příběhu. S hereckými výkony nemám sebemenší problém a Tom Baldwin alias Joel Gretsch je můj další favorit. Konec světa zkrátka nemusí být zničením všeho živého. Ještě ted, týden po doukání poslední série, hodně přemýšlím a to jsem zezačátku tomu moc nevěřil. Ted jsem velký fanda, ikdyž nehodnotím za plný počet. ()

Ceberus

Tenhle seriál je v podstatě jeden velký sraz herců z různých dalších sci-fi seriálů - namátkou třeba Star Trek, Stargate nebo Terminator Salvation. A naopak hlavnímu představiteli seriálu jistě pomohl získat roli v novějším "V". Srovnání s Heroes je nasnadě, stejně jako výsledek - Heroes u mě vítězí. Campbellův "záporák" Jordan Collier je sice mou nejoblíbenější postavou ze 4400, ale s Quintovým Sylarem z Heroes se vůbec nedá měřit. Taky mě zklamala dětská představitelka Maie, Conchita Campbellová. Jsem totiž zhýčkaný z Voyageru výkony Scarlett Pomersové v roli Naomi Wildmanové. ()

newt17

Právě jsem shlédl poslední díl druhé série a jsem v lehké euforii, takže možná nebudu úplně objektivní, ale následuje jenom chvála. Formálně je seriál velmi nadstandartní. Nedočkáme se sice strhujících inovativních kamerových jízd jako v Pohotovosti nebo 24 hodinách, ale v žádném případě není půlka scén jen o mluvících hlavách. Casting je vynikající, herecké výkony nemají chybu. Nikdo by sice asi nemohl dostat Oscara, ale zase nikdo nevyniká nad ostatními a sestava hlavních charakterů je nezvykle vyvážená. A že herci mají co hrát. Naprosto geniálně vymyšlený příběh má tu výhodu, že se dá donekonečna nafukovat - a pokud scénaristé neusnou na vavřínech, ať klidně nafukují!!! Vzhledem k evidentně narůstajícímu rozpočtu a na začátku doširoka otevřeným příběhovým vrátkům mohou opravdu VELMI popustit uzdu svojí fantazii. Nejvíce však držím palce dramaturgům, ať jim vydrží dech, protože zatím odvádí neuvěřitelnou práci. V žádném případě nemám pocit zbytečného natahování nebo zdržování hlavních dějových linek nějakýma malichernýma odbočkama jako ve Ztracených. Všechny rozjeté linie se v každém díle posouvají, postavy se plynule, přirozeně a logicky vyvíjejí a samotná kosmologie a mytologie se velmi uspokojivě a nekřečovitě rozvíjí (časy zoufale nafukované mytologie Hvězdné brány jsou pryč!!!). Jestli se podaří tvůrcům udržet pozvolna stoupající laťka kvality, ať seriál natáhnou klidně na 20 řad a nechají nás pomalu vystoupat až do diváckého nebe!!! Jen se modlím, aby se časem nevyměnila kompletní původní herecká sestava, což je jediná slabina mého úplně nejoblíbenějšího serálu Pohotovost. Po Ztracených přichází nový adept na sesazení mnou korunovaného krále televizní produkce z trůnu. A šlape mu na paty ještě dravěji. Uff. No vždyť jsem napsal, že jsem v euforii. Kéž mi vydrží!!! Update po třetí sérii. Nadšení ze seriálu mě neopustilo, právě naopak. Většina výše napsaného stále platí, snad s jednou vyjímkou. Rozvíjení motivů s lehce filosofickým podtextem pořád někam směřuje, a to na seriálové poměry dost šíleným (ale příjemným) tempem. Snad tvůrci vědí, co všechno chtějí říct a včas své dílo logicky završí. Viděl bych to tak na tři další řady - a stačí. I když, proč se nenechat příjemně překvapit... ()

shyster

Námět za milión. Bohužel jako většina dnešních seriálá nevyužit a protahován až do nudy. Proč to ti producenti nechápou, že chceme radši kvalitu než nekonečnou řadu. První sézóna, všechno vyřešeno a konec. Ne, že se to bude až tak natahovat, kdy v každém dílu se seznámíme s novým hrdinou, obdařeným neuvěřitelnou schopností. No a když v průběhu 2.řad se nic nového neobjeví a ani nevyřeší a jen nakonec ta malá protivná holka s výrazem ve tváři, do kterého bych mlátil, oznámí, že se všechno změní, že všechno bude jinak, mě ovládlo několik emocí - smích (jak je to všechno trapné a blbé), nenávist (za to co to ti scénáristi vymysleli), zloba (že jsem strávil zbytečný čas nad tímhle seriálem). ()

• V epizodě S03E08 má jedna ze zbraní zaslepenou hlaveň. (misa1989)
  • Úvodní scéna na začátku každého dílu, která rekapituluje předešlé události, trvá 44 vteřin. (HappySmile)
  • Díky tomu, že to byl první významnější seriál po Spielbergových Unesených (v originále "Taken") a také protože zde byli lidé naopak vraceni a ne unášeni, vžil se mezi fanoušky žertovný název "Put Back" (Vráceni). (HappySmile)

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

08.10.2009

Příští měsíc odstartuje Nimród Antal na Havajských ostrovech natáčení Predators (aby se později přesunul do Rodriguezových Troublemaker Studios v texaském Austinu). Byl tedy nejvyšší čas obsadit… (viac)