Generace Singles

• angličtina Generation Singles
všetky plagáty

Jsou svobodní, flexibilní, ekonomicky nezávislí... a nezadaní. Film GENERACE SINGLES režisérky Jany Počtové, který vzniká v koprodukci HBO a nezávislého producenta Filipa Čermáka jako součást cyklu „BEZ CENZURY“, se začal natáčet. Svoboda je dnes vnímána jako vyšší hodnota než stabilita… Nemáme takovou potřebu realizovat se životem v páru... Co všechno způsobuje, že se takto podivně rozhodujeme? A je tomu opravdu tak? Není spíše problémem dneška, že lidé nemohou, (ačkoliv by více než chtěli), někoho najít? Ve filmu se příběhy hlavních postav filmu propojují s názory odborníků na toto téma, které zasahuje do ekonomie, sociologie, psychologie, marketingu, etologie a hlavně zprostředkovaně nebo přímo do života každého z nás. Kromě odborníků z předpokládatelných disciplín budou ve filmu vystupovat například i hvězdy českého pick‐up artu – vědeckého pohledu na balení žen, majitelé seznamovacích agentur, organizátoři víkendů pro nezadané, provozovatelé internetových seznamek nebo stále populárnějších akcí typu speed‐dating atd. (oficiálny text distribútora)

NikiVai

Pohodový dokument na ukrácení dlouhé chvíle. POZOR SPOILER! Většina účinkujících je singles, ale tak nějak vlastně pořád loví a hledají, takže ta jejich samota je spíš nedobrovolná. O to zajímavější bylo poslouchat jejich názory na život. ()

Belerby odpad!

Téma filmu je velmi zajímavé, ale bohužel vlastní uchopení tématu a jeho zpracování je velmi zoufalé. Z filmu na mě působí naprostá nezkušenost režisérky s tímto tématem, je to pro mě velké zklamání, neboť jsem od toho díla očekával podstatně více. Působí to na mě jako pokus o dokument, nebo jako "diplomová" práce nějakého studenta, než kvalitně zpracovaný dokument. ()

madline24

Tenhle film má neskutečně nevyužitý potenciál. Asi má být časosběrným dokumentem, ale žádný zázrak to není. Poměrně vysoké hodnocení dávám za výběr lidí do filmu a za to, že jsem se bavila. ()

rhodos

Aktuální téma, ale pouze průměrně zpracováno. Jde pouze o zpovědi šesti singles (tři ženy a tři muži), ale chyběl mi tam nějaký názor sociologa či psychologa. Seznamovací akce nyní tolik populární speed-dating je také potěšující prvek celého filmu. Ale pro příště bych uvítala toto téma lépe zpracováno (je pro mne také aktuální - jsem singles). . ()