Křídla vášně

• USA The Wings of the Dove (viac)

Příběh Kate, která se pouští do intrik, a ty se jí nakonec vymknou z ruky. Když se seznámí se zcela osamělou, ale velmi bohatou Američankou Millie, ke všemu nevyléčitelně nemocnou, vymyslí krutý plán. Zahraje si na kuplířku a dá nemocnou ženu dohromady se svým přítelem Mortonem. Počítá s tím, že až její přítelkyně zemře, budou se mít konečně oba, ona i její milenec, z Milliina dědictví velmi dobře. Náhle však zjistí, že s city lidí lze jen těžko manipulovat... (oficiálny text distribútora)

mira.l

Já se přiznám, že jsem to asi buď nějak nepobral nebo je to pěkná pitomost, poněkud neodpovídající zdejšímu docela vysokému hodnocení 77%. Máme tady slečnu a pána, kteří se mají rádi. Jejich lásce není přáno hlavně z důvodů jejich vzájemného společenského postavení ze strany slečniny tetičky, poměrně vlivné dámy. Slečna se na jakémsi večírku seznámí s jinou slečnou, poměrně bohatou, která se stane její kamarádkou. Slečna se dozvídá, že slečna/kamarádka je těžce nemocná a její dny jsou sečteny. Pokusí se tedy svého milého přimět k tomu, aby na výletě v Benátkách "popletl" nemocné slečně hlavu natolik, aby si ho snad po pár dnech nebo týdnech v Benátkách vzala? Zpovzdálí to kontroluje, a když zjistí, že se jí vůbec nelíbí, jak se její milý má ke druhé slečně, tak radši odjede. Aby až kamarádka zemře, což nemělo dlouho trvat, odkázala jejímu milému svůj majetek a oni se mohli vzít a užívat její peníze. To vše se odehrává v Anglii (a pochopitelně částečně v Benátkách) na samém počátku 20. století. Pochopil jsem to tak správně?? Jestli ano, tak to na mně teda absolutně nezapůsobilo. Rozmýšlím se mezi slušnýma dvěma a horšíma třema *. No nakonec hlavně kvůli H. B. Carter a krásným exteriérům a kostýmům dám ty tři, ale čím déle jsem na to koukal, tím mi celá ta trojička přišla ujetější a divnější, a že by v tom byla nějaká velká v názvu slibovaná vášeň, bych taky neřek. ()

rivah

Mistrovská adaptace románu Henry Jamese KŘÍDLA HOLUBICE vypráví o nevypočitatelnosti lásky. Jen škoda, že se ve filmu nemluvilo noblesní angličtinou, jak bývalo zvykem v té době. ()

jafuska

film který vypráví o dvou ženách, a jednoho muže, které jsou zamilovaní obě do jednoho muže, intriky, velká moc, ale kterí láska patrně zvítězí? intriky nebo pravá láska? doře se na to dívalo, romantické filmy mám moc ráda a tento je jeden z nich. podařený film ()

elanista1

Film o ludskom charaktere, ze aj v tom najhorsom cloveku sa obcas najde nieco pekne. Krasna put Benatkami a milostny trojuholnik s velmi sympatickymi hercami aj postavami. Zo zaciatku som bol viacmenej mimo toho vsetkeho, lebo neocakaval som ziadnu bombu, ale nakoniec som spokojny. ()

jessic

Docela povedená adaptace Henryho Jamese. Historická kostýmní podívaná v atraktivních kulisách starého Londýna a Benátek je natočená nostalgicky a jemně, přestože pod povrchem je plná vypjatých emocí a vášní. Skvělá Helena Bonham Carter v roli kruté intrikánky, jejíž chladné plány se obrátí proti ní. ()

Cor-Angar

Krásný film. Opravdu nevím jak to líp popsat. Film celou dobu příjemně plyne, doprovází ho pěkná hudba a hlavně celou dobu sledujeme krásný herecký koncert. Na Helenu jsem se těšil a nezklamala, byla nádherná a přirozená jako vždy. Alison Elliott jsem viděl poprvé a příjemně překvapila, no ale nejvíc se mi tady možná líbil Linus Roache, který na mě působí jak kdyby kolem sebe měl nějakou "kladnou" auru, prostě hrozně příjemnej a sympatickej herec, no a jelikož byli na scéně spoustu času všichni spolu, o hodnocení mám jasno:) ()

Alchemilla

Neotřelý a velmi smutný příběh, který mne dostal nejen svým vyústěním, ale především otázkami, které se mi vyrojily v hlavě okamžitě po shlédnutí filmu. Výborně zahraný, obzvláště Helena Bonham Carter exceluje, s nádhernou kamerou, úžasnými kostýmy a zvláštní intimní atmosférou. ()

Sejkorka

75% , 3 a půl* zaokrouhluji nahoru. Jednak je to skvěle zpracovaný snímek, hrají tu výborní herci (včetně tří pohledných děvčat). Pokud si člověk nepřečte obsah, který dává leccos tušit, dospěje i k poměrně překvapivému rozuzlení příběhu. Příběh Kate (Helena Bonham Carter), která se pouští do intrik, a ty se jí nakonec vymknou z ruky. Když se seznámí se zcela osamělou, ale velmi bohatou Američankou Millie Alison Elliott, ke všemu nevyléčitelně nemocnou, vymyslí krutý plán. Zahraje si na kuplířku a dá nemocnou ženu dohromady se svým přítelem Mortonem Linus Roache . Hraje tady (otce Kate) i Brumbál Michael Gambon, ()