Nemravné príbehy

(festivalový názov)
  • Francúzsko Contes immoraux (viac)

Jde o čtyři erotické epizody z různých století. V první povídce si dvacetiletý student z Paříže, trávící prázdniny u tety, vyjede se svou šestnáctiletou sestřenicí na pláž, kde ji zasvěcuje do orálního sexu. Ve druhé epizodě se mladičká Tereza opozdila na mši a za trest je zavřena do komůrky, kde zažívá rozpor mezi láskou k Ježíši a atraktivitou libertinské publikace, jejíž erotické ilustrace ji maximálně vzrušují. Ve třetím příběhu proslulá „čachtická paní“, maďarská hraběnka Alžběta Bathory (v podání Picassovy dcery Palomy) navštěvuje v doprovodu pážete své knížectví Nyitra, dá přivléci na hrad pěkné dívky a podává jim tajemný nektar. Nahá těla se dávají do pohybu, každé touží po hraběnčině dotyku: desítky rtů, prstů, očí, uší, zubů – a spousta krve, v níž se hraběnka koupe… Poslední povídka s názvem Lucrezia Borgia pojednává o incestu protagonistky se svým otcem, papežem Alexandrem VI. a bratrem, kardinálem Cesarem Borgiou. (oficiálny text distribútora)

kaylin

Pět povídek - jsem rád, že se našla i ta nějakou dobu ztracená a vystřižená - protože právě "La bête" je hodně zajímavým kouskem. Ale ona každá povídka má svoje a rozhodně dovede velmi dobře jitřit vaši fantazii. A nejen jitřit, ono je tady hodně ukázáno. Přesto víte, že nekoukáte jen na porno, ale že to v sobě něco má. ()

michalkop

Sbírka čtyř erotických povídek, která pořád graduje. Lesbické porno v Čachticích je jen předehra k závěrečné povídce z Vatikánu. Katolíci z ní museli být určitě hodně odvázaní. Natočeno tak dobře, že i porno může mít svůj děj. Sice jsem si někdy říkal, to určitě, tak by to postavy jednaly..., ale nemělo to negativní výsledek ne zážitek z filmu, ()

darkrobyk

Někde mezi Davidem Hamiltonem a P.P.Pasolinim - k němu má snímek blíže. V první povídce poznáte tajemství příboje, ve druhé proniknete do tajů autoerotiky - především práce s okurkou je plná vášně...Zlatým hřebem je zajisté epizodka ze života čachtické paní, kdy v jistých momentech není před vámi nic jiného než obří obnažený zadek, případně předek. Nakonec se v jednom obraze nahromadí tolik nahoty, kolik ji najdeme snad jen u Petera Greenawaye. Směrem ke čtvrté povídce přibývá sexuálních zvrhlostí až ke švédské trojce v podání rodiny Borgiů. Přestože jsou poslední dva příběhy plné násilí, obrazem si ho divák příliš neužije. Především v závěrečné se lidé ztrácí za dveřmi a v tajných chodbách, a tušení jejich konce je tak více mrazivé. Jen kněz skončil jako veselá fagule. Výborná hudba (Maurice Leroux) chvílemi připomene (hlavně ve třetí povídce) L.Fišera. Pochvalu si zaslouží rovněž výtvarná kamera a práce s detailem. V dnešní poněkud zvrácené době jistě ne už tak šokující, ale příjemné. ()

radektejkal

Proti pornografii nemám absolutně nic. Jde o stejnou nemateriální užitnou hodnotu, jako je veškeré duchovno. Ovšem film, jehož je náplní, musí splňovat tři podmínky: neotřelý nápad, přirozený vtip a estetika. To bylo podle mě splněno pouze v první povídce. Pokud bude mít někdo chuť natáčet podobné filmy, ať se ozve, pošlu mu scénáře. ()

raroh

Čtyřpovídkový film, v němž ty poslední dvě (Bathory a Borgia) hodně připomínají esteticky Pasoliniho z trilogie života, proti čemuž vůbec nic nemám - navíc kontrast Savaranalova kázání a hedonismu Alexandra VI. je úchvatně podaný. Theresa filozofka je mi blízká výtvarným a kulturněhistorickým řešením - tuhle pozdně secesní atmosféru přesně milovali klasičtí surrealisté, kdyby povídku viděl Nezval a Štýrský, byli by nadšeni. Úvodní Příliv se na erotiku dívá z hodně mladického nadšení, spojené i s určitým "vědeckým" přístupem. Na celém filmu je navíc pozitivně vidět, že Borowczyk byl prvotní profesí výtvarník. ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

17.04.2010

12. ročník tradiční akce proběhne v Uh. Hradišti 7. - 9. května a přiblíží u nás až na výjimky vesměs neznámou tvorbu slavného italského režiséra Marca Ferreriho, který v mnoha ohledech bořil… (viac)