Zakřiknutá a zároveň mírně střelená Yeong-ju pracuje jako státní úřednice. Jelikož v místě jejího pracoviště se nevyskytuje jediná osoba, jež by ovládala současný světový jazyk (což při časté konfrontaci s cizinci občas působí drobné problémy), je její nadřízený nucen při poradní svačině roztočit prázdnou láhev a určit tak, kdo se povinně zapíše do kurzů angličtiny, na námitky dotyčného nehledě. Yeong-ju, na niž volba padne, námitky skutečně má, bohužel pro ni neexistuje cesta, jak se školnímu drilu vyhnout. Útěchou pro ni může být, že tvrdé studium anglického „r“ do jisté míry vynahrazuje pohledný frajírkovitý spolužák Moon-su, do něhož se Yeong-ju na první pohled zamiluje. Nelehká cesta za Moon-suovým sukničkářským srdcem může začít. (kiddo)

Pethushka

Opět jedna bezkonkurenční záležitost. Pro mě rozhodně kandidát na nejlepší happy end za posledních pár let. Reálný příběh s fakt šiblou úřednicí a roztomilým Elvisem. V USA by to vyřešili po svém. Holka by v polovině filmu odhodila brýle, rozpustila vlasy a hoch by se zamiloval. Jenže to už by ho nechtěla. No ale co, na konci by se připlazil a ona by mu odpustila. Naštěstí jsou korejské filmy o něčem hlubším. 99%. ()

Tsuki

Mírně nadprůměrná komedie, kterou zachránily především některé hodně vtipné momenty a hlášky. Jinak se však jedná o komedii spíše slabší, hlavně co se týká děje a herců. Herci a jejich postavy mi nebyly zrovna sympatické, postava hloupé úřednice Yeong-ju (Candy) mě chvílemi dokonce štvala. Přesto, rozhodně jsem se nenudila, protože jinak se skutečně jedná o hodně zábavný film. Hodnotím tedy 3-4 hvězdičky a přikláním se ke čtyřem. ~(3,6)~ ()

wipeout

Výborná komédia, ktorá mi znovu dokázala navrátiť nádej, že sa dajú natáčať v súčastnosti aj super komédie bez fekalít a obscénností, aj keď česť žánru poväčšine zachraňujú len Kórejské komédie ale aspoň niečo. Jediné čo mi možno vadilo bol nie až tak príliš vydarený prechod do čistej romantiky ku koncu. Vôbec by mi nevadilo keby k tomuto prechodu ani endošlo ale no Kórejský štandard bol dodržaný. Okrem toho nemám čo vytkýňať a prajem vám príjemnú zábavu. ()

ainny

Hlava rodiny v čudu, na stole dvojka červenýho a co k tomu? Volba padla na korejskou romantiku. A že byla sakra dobrá. Začalo to jako tolik příběhů O ošklivém kačátku, pak se mi vybavila Potrestaná pýcha, aby byla záhy vyměněna za Popelku. V tom všem spousta fórů a lekce angličtiny. Nic naplat Korejci prostě umí. Mistrně spojí romantiku s komedií a na závěr si zase vypůjčí Popelku a princovo hledání té které padne střevíček. Dokonalé a originální. P.S. Mám ráda i korejské závěrečné titulky s jejich "historkami z natáčení", ani tentokrát nezklamaly. ()

nash.

Neodolatelně kouzelná komedie s bezprostřední mile trhlou hrdinkou, kterou si pro její odzbrojující upřímnost nelze nezamilovat, tunou skvělých hlášek, výbornými dialogy, vtipně zakomponovanými animovanými prvky a bláznivými situacemi, které jsou sice ze života, ale jsou předkládané s kouzelně absurdní nadsázkou. Současně nechybí okamžiky, kdy ulítlá komedie plynule a zcela nenásilně přechází v něžně dojemné okamžiky, kdy člověk utře slzu, aby se o chvíli později mohl zase smát. ()