One Piece

• Japonsko ワンピース (viac)
TV spot
Japonsko, (1999–2024), 460 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Eiičiró Oda (komiks)

Majumi Tanaka, Ikue Ótani, Kazuja Nakai, Akio Ócuka, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Fumiko Orikasa, Hidejuki Tanaka, Hóko Kuwašima, Hiroši Kamija (viac)

Moře, bílý písek, koráby, ale hlavně piráti. Mladý Luffy se vydává na moře, aby si splnil velký sen, stát se králem všech pirátů. Na své cestě musí překonat nejen řadu překážek, ale hlavně sehnat vhodnou posádku. Má však na své straně velkou výhodu, snědením Ďábelského ovoce získal zvláštní schopnost. Jeho tělo je z gumy, se všemi výhodami a nevýhodami, které to přináší. (Sidmar)

Recenzie používateľa VanPiss k tomuto seriálu (23)

Mezase Kaigun Honbu - Ēsu Kyūshutsu e no Funade (2010) (E452)

Impel Down Arc (422 - 452) - 8/10 Můj hype na Marineford byl obrovský a jediné, co mu stálo v cestě, byl Impel Down, proto má nedočkavost hůř snášela pomalejší pacing. Spojení Luffyho a vězňů (hlavně Bugy a Bon Clay) bylo neobvyklé, takže jsem se dobře bavil. Luffyho zotavování ze souboje s wardenem bylo zbytečně dlouhé, za to jsme poznali jednu z největších posil, Emporio Inankov. Nejlepší je konec celého arcu, kde se představí Jimbei a Luffy se poprvé setká s Blackbeardem tváří v tvář. ()

Shankusu Kenzan! Chōjō Sensō Tsuini Shūketsu (2011) (E489)

Marineford Arc (457 - 489) - 10/10 Nejlepší arc vůbec. Vyvrcholení Super Rookies Sagy, která se budovala 500 dílů, a to ve velkém stylu. Všichni větší záporáci, na které jsme za 12 let narazili, jsou zde pohromadě proti absolutnímu chadovi Whitebeardovi, o kterém jsme doteď skoro nic nevěděli. Celý arc je jedna epická a napínavá bitva, která navždy změní svět One Piecu. Střídají se zde skoro všechny emoce - napětí, vztek, dojetí, radost... a nakonec smutek. Epický příchod Shankse je jen třešnička na tomto dokonalém dortu. ()

Rufi Shugyō Kaishi - Ninengo ni Yakusoku no Basho dej (2011) (E516)

Post-War Arc (490 - 516) - 9/10 Poslední arc před timeskipem. Je hodně smutný, Luffy zde truchlí po smrti svého bratra a dozvíme se jejich backstory, která po Marinefordu zabolela víc, než kdyby jsme se o ní dozvěděli dříve. Můj hype na timeskip byl obrovský, přesto jsem si užil těch 12 dílů o Luffyho rodném ostrově. Jsem rád, že nám neukázali trénink s Rayleighem, místo toho ho chytře zakomponovali v pozdějších dílech. ()