Hnev duší

• Slovensko Horšie ako smrť (viac)
všetky plagáty

Skupina zlodějů, kteří jsou na útěku po přepadení banky, najde útočiště v opuštěném domě. Zatím nemají tušení, jaké zlo zdánlivě pustý dům skrývá. Blíží se noc, venku zuří bouře, ale to není nic oproti tomu, co se začíná dít vevnitř. Probouzí se strašlivé zlo uvězněné ve stěnách domu. Členům skupiny se začínají postupně zjevovat obrazy zmrzačených těl, která jsou výjevem hrůzných činů, jež se zde odehrály. Strach ve skupině narůstá a její členové jsou na sobě závislí čím dál víc... (oficiálny text distribútora)

Brano

Ďalšia zdĺhavá a nudná fantasy magorina od mizerného režiséra Alexa Turnera. Vo filme sa nenašla ani jedna scéna, ktorá by stala za zmienku. Nápad skombinovať western s hororom nebol zlý, ale prevedenie bolo hrozné. Celé je to točené v tme, čo mi už po pár minútach začínalo dosť vadiť. Herecké obsadenie nevýrazné, ako aj samotné charaktery postáv. Dejovo nezaujímavé. ()

MiD

Další film, který recenze vycvhálila více, než si zasloužil. Začátek filmu mě celkem dostal svojí brutalitou, ale zbytek byl o hodně slabší. Valná většina záběrů se odehrává pouze v domě, kde se film opravdu zdlouhavě natahuje, čímž ztrácí na své originalitě. Scény v poli jsou taktéž podprůměrné. Určitě by se s tímto dalo něco udělat a film by byl daleko zajímavější. Lekací scény by se daly spočítat na jedné ruce, kvalitou se rovnaly průměru. I když scéna pod postelí (tmavý obrys) byla dobrá. Naopak hudbou, sugestivní kamerou a triky by se tyto nedostatky daly vyrovnat na celkem průměrný horor. Po delším váháním mezi ** a ***, volím druhou možnost. ()

toomm

Ač ze začátku vypadá film velice nadějně, už po čtvrt hodině začíná být nudný. Scénář je stavěný na tom, že vás vyděsí starý rozvrzaný dům, tma a bouřka, což se ovšem nestane. Bohužel to nezachrání ani pár lekaček, a tak i po rozuzlení vyzní Hněv duší jaksi do prázdna. Trochu škoda, protože horory z divokého západu jsou nedostatkovým zbožím. 40% ()

Cechyno4

Vlastně ty tři hvězdy zachránilo akorát pár lekaček. Jinak mi nesedělo ani prostředí, do kterého byl film zasazen, a musím uznat, že ani příběh mě až tak moc nenadchnul. Ovšem v hororech tento film spadá do lehčího nadprůměru a lekací scény aspoň dojem trochu vylepšily. ()

Goodlooker

Páni, klepu se ještě teďka. Po Dead Endu je toto asi nejhororovější věc, která mne, navzdory pochybám, bavila. Nízký rozpočet a a neznámí herci si opět berou své. Pocit civilnosti, jaký jsme mohli vidět například v Saw a napětí, které jsem zatím ve filmu ještě nezažil. Zajímavý závěr šlápne i na tu hromádku nelogičností, ale Dead Birds dokázal to, co už dlouho žádný horor. Doopravdy mne vystrašil! 90% ()

jopal

Asi najlepsie bolo prepadnutie banky na zaciatku, kde sa efektmi skutocne nesetrilo. Ostatne islo uz potom tak nejako mimo mna... ()

bulawaio

Opět mam velké dilema, jak s tímto snímkem naložit. Na filmu není vůbec nic nového a originálního, vyjma westernového prostředí, které dělá z díla něco lepšího. Kamera, lekačky a atmosféra byla na velmi dobré úrovni a já se opravdu bavil. Proto velmi slušných 60%. Každopádně pro milovníky duchařin nelze než doporučit. ()

Scaevola

Klasickému hororovému béčku nepomáhá ani obstojná legenda ani vtipné spojení žánrů. Jen nestvůrky jsou pěkně odporné a strašák vprostřed polí se ukázal jako dobrý nápad (i když značně nelogický). ()

O_Peki

Netradiční western - horor. Škoda jen, že příběhová linie vysvětlující co se to vlastně děje je taková nemastná neslaná. Je to všechno tak nějak samoúčelný a slátaný. Ale hlavní myšlenka a prostředí ve kterém se film odehrává jsou super. ()

Ondrew

Hmm, rozhodne velmi originalny namet... horor tohto typu z prostredia divokeho zapadu sme tu snad este nemali. A ak ano, tak urcite nie v takomto prevedeni. Atmosfera je slusna, dej vhodne napreduje. Uz len minimalne za originalitu hodnotim na 70%. ()

endymion

Ne tak dobré, jak mohlo být a to i bez triků. Být sadistickým duchem v takovém domě a navštívit mě takový rabijátský matroš, bavím se spíše tím, že je štvu navzájem proti sobě. Ne že by náznaky rozkolů mezi lupiči nebyly, ale mohlo to být mnohem hustší. Škoda taky některých nelogičností a nedovysvětlenosti masakru, který celou "hrůzu" spustil. A že chybělo málo. ()

Henk

Pokud bych tento film srovnával s páteční (někdy sobotní) noční produkcí našich televizí i satelitních kanálů, asi by měl po právu dostat čtyři hvězdičky. Ale výsledný dojem z díla mi kazí některé chaotické noční, externí scény, kolísající napětí a mimo jiné trochu podivný konec. Výkony herců jsou myslím na velmi slušné úrovni. Rozhodně stojí za vidění. ()

Africanus1

Béčko jak vyšitý. Přiblblý, nelogický, lekačky signalizovaný dlouho dopředu, naprosto ujetej konec. Prostě hovadina, nicméně existují ještě větší blbosti než tohle. ()

pirate

Tak jestli tohle někoho vyděsí, tak ještě nic neviděl. Nic moc se neděje, jen trocha záživného děje, který často i nudí, ne, že by však byl úplně k ničemu. Dá se na to dívat, ale nesázel bych rozhodně na prvotřídní horor - duchařinu, do té to má ještě hodně daleko. Spíše se uplatní jako film na dlouhý a ničím jiným nezaplněný den. Někdo ale musí počítat s tou častou nezáživností. Jinak dávám 35%. ()

AArrxen

Naprosto průměrně podprůměrný westernový horůrek, u kterého jsem se docela dobře prospal. To, že mě nevzbudily ani lekací scény asi musí něco znamenat :) . Koment bude updatován, až se na film znovu podívám... ()

Gor

Mirně nadprůměrný horor, kterému bych vytkl jen jednu podstatnou vec.... Ty trapné imitace luceren přímo BIJÍ do očí..... Jinak bych zase rád pochválil dobře vypadající monstra..... A taky alespoň jednou něco jinýho než jen dokola se opakující zombie drtičky a partičky hloupejch studentu zavrenejch v nejakym dome x) ()

tommco

Na westernový horor som sa tešil, no asi som nemal. Komorná atmosféra v dome, kde sa odohráva väčšina filmu mi spôsobovala opakované stavy mikrospánku. Podstatnú časť filmu hlavné postavy len blúdili po izbách a keď prišla nejaká zamýšľaná lakačka, väčšinou ma to nevytrhlo z kómy. Pointa bola o.k., ale dvíha moje hodnotenie iba na 30%. Niečo mi ale hovorí, aby som tomu dal ešte jednu šancu... ()