Ramanam

Takřka zapomenutý a zapadlý kousek, ačkoliv je plný hvězdných jmen. Osobně jsem si ho vyhledal kvůli D. K. Kumar, která toho žel v klasických filmech nahrála velmi málo, ale i tak mě stačila ihned zaujmout. Zde prostor sice dostala, ale tak bídný a upozaděný, že ani nemám co posuzovat. Hlavní myšlenkou je vštípit bratrství do srdcí všech Indů a Pákistánců, ačkoliv zobrazené války a konflikty jdou na vrub jen jedné strany. Zkuste hádat které? Ano, svět není černobílý, ale „přátelské“ muslimy známe již čtrnáct století vlastně všichni a všude, takže tady není o čem. S láskou a mírem musí začít pěkně u sebe, jinak to bude stále o tom samém. Ale zpět k filmu, než se rozčílím. Jedná se o klasický Bollywood silně prolnutý vlastenectvím (jenž je u nás likvidováno a dehonestováno), proti kterému nemám vůbec nic. Něco výrazně hlubokomyslného ani dějově rozvinutého nečekejte, ale i tak jsem se za ty více než tři hodiny nenudil a pravda, ani příliš nejásal. Akci střídá romantika, poté další akce. Sem tam se objeví i nějaké zamyšlení a jde se dál. Hudebně nabité a pěkné. Čtyři slabší hvězdy. ()