Spisovatelka Markéta Zinnerová už napsala úctyhodnou řadu úspěšných knížek pro děti. S televizí začala spolupracovat jako autorka pohádek, které dodnes zdobí televizní obrazovku - například "Čarovné prstýnky", "O štěstí a kráse" a další. Pak se rozhodla zkusit televizní žánr nejtěžší - seriál. Hned napoprvé se jí povedl. Vložila do něj všechny své profesionální zkušenosti a hlavně svůj krásný vztah k dětem, kterým tak dobře rozumí. Vypráví v něm o tom, co děti trápí, co je těší, o jejich přirozené touze po harmonických rodinných vztazích, o kamarádství, ale také o dospělých, na nichž hlavně záleží, bude-li dětem dobře na světě.

V úvodním dílu se dozvíme, že otec Vládi Karase se stěhuje do sousední vesnice, aby tu dokončil sjednanou stavbu domku. Jak se ukáže, není to tak docela pravda. Klárka žije s mladším bratrem Vojtíškem u babičky na chalupě a rodiče jí slíbili, že si ji vezmou po prázdninách k sobě do Prahy, aby tu začala chodit do školy. Jenže Klárka i Vláďa mají brzy pochopit, že na dospělé není spolehnutí. (Česká televize)

ArthasKarfa

Seriál, který není tak jednoduché popsat, ty první díly jsou pro děti spíš stresující s rozpadem rodiny u Vládi a nefungující rodinou u Klárky, která musí zůstávat na vsi s babičkou. Pak se ty díly trochu víc obrátí k dětem a jejich dětským očím, trochu to naruší rozbroje bratrů Karasů, a nervní scény s Krampolem, ale celé se to nějak zlidští. Konec je pro mě zase takový smutný, děti nějak vlastně trochu dospějí a Klárka z vesnice odjede a nechá tam babičku a kamarády a stohy a vymění to sice za rodinu ale za město. ()

sud

Určitě se nejedná o špatný seriál, ani špatnou knihu, bohužel ani jedno zpracování si mé srdce nezískalo. Jediná velice pěkná scéna, kterou si ze seriálu vybavuji, je jak půvabná Jana Šulcová zpívá svému synovi před spaním a Martin Štěpánek venku pod oknem poslouchá. Jinak si rovněž myslím, že narozdíl od jiných dětských seriálů té doby ("Létající Čestmír", "Arabela", dejme tomu o něco mladší "My holky z městečka") dnešním dětským divákům mnoho neřekne. ()

natalanka

Já jen chválím. Jako holka jsem chtěla být v partě trojlístku dětí z vesnice. :-) Jako dospělá oceňuju nádherně vystavěné příběhy lidiček. Dnes abychom to měli jasné jsou postavy v seriálech buď kladné, nebo záporné. Tady je k tomu přistupováno zcela jinak. Každý má svou chybu i svůj klad. Tak jak to v životě už bývá.Nikdo není jen černý a nikdo jen bílý.... a kouzelní herci jako Martin Štěpánek. Jirka Krampol, Josef Kemr, Libuška Havelková nebo Jaroslav Satoranský.... to nemá chybu... :-) :-) ()

Véronique

Jedná se o moc pěkný seriál s mnoha známými herci, kteří tvoří dokonalou symbiózu. To se stejné se dá říci i o představitelích dětských rolí. Děj nás zavádí do malebného prostředí českého venkova, kde starosti dětí mají stejnou váhu jako problémy dospělých. Mezi českými seriály je "Tajemství proutěného košíku" svým způsobem unikát - je stejně zábavný a poučný jak pro děti, tak pro dospělé. A nesmím opomenout ani hudbu, která je opravdu kouzelná a tvoří nepostradatelnou součást seriálu. ()

cariada

Pěkný seriál o přátelství několika dětí na vsi. Jedná se o dívce ,která žije u babičky jelikož rodiče nemají čas se o ní starat. Na druhé straně je tu Vláďa ,jehož rodiče se rozvedou a on těžce nese ,že si našel jinou se stejně starým klukem Zdeňkem ,který mu říká táto. A ještě ke všemu začnou spolu chodit do jedné třídy. Tak že se v lásce moc nemají . Ale všechno se dá urovnat. je tam samozejmě řada dalších postav. Je to velice jímavě propracované a natočené. ()

• Seriál se natáčel v obci Halouny nedaleko Berouna. (Cucina_Rc)
  • V sedmé části říká děda Karas (Josef Kemr) své rodině, že se jde dívat k sousedce, babičce Vavruškové (Libuše Havelková) na kriminální film, který vysílají v televizi. V následujícím obraze se děda Karas před televizí zvedá ze židle a odchází. V televizi zní ústřední melodie ze seriálu 30 případů majora Zemana. (Bart)