Americký film

• USA American Movie (viac)

Mark Borchardt miluje být režisérem. Aby přesvědčil producenta (svého strýce) a získal peníze na film svých snů, musí nejdříve dokončit svůj léta nedotočený horor... Hořce komediální dokument o natáčení filmu, jehož režisér připomíná Dona Quijota a jeho kamarád Sancho Panzu. (navorski)

Čajka

Best making of ever! Nie je to pritom len dokument o filme Caven alebo Northwesten, ale hlavne o túžbe plniť svoje sny, pričom nezáleží z akej sociálnej vstvy pochádzate...Mark je skvelý a úprimný charakter, nikto vo filme nehrá, ale žije...Hlavne nech je viacej strýkov a ujov ako Producer Uncle Bill! ()

Svadbos

Totálne podarený dokumentárny film o Markovi Borchardtovi, obsesívnom nezávislom filmovom tvorcovi, ktorého ašpirácie prevážili jeho talent.Neschopný financovať svoje najčerstvejšie projekty, vracia sa k dokončeniu horroru. Zábavné a odhaľujúce, ale režisér Smith sa nikdy neznížil k zatracovaniu snov svojich hrdinov a túžby po uznaní. ()

MrPierc

Mark, obyčejný kluk z nižší třídy, který nikdy nic nedokázal a jen se svými kamarády chlastal a točil filmy pro zábavu. Najednou mu je 30 let a stále nic nedokázal, jeho kamarádi jsou nuly ale mají ho rádi. On chce ale všem dokázat, že dokončí svůj film a bude filmař. Jeho nakažlivé nadšení a jeho pomalý kamarád, tak to je neskutečná kombinace. Místy vtipné, někdy smutné a ukazuje to tu americkou nudu a nevzdělanost. Mark má ale nekonečnou dávku odhodlání a držel jsem mu palce až do konce. ()

Skatemurai

Ten příběh vás dostane už od začátku, bavila mě každá vteřina. A asi mám úchylku pro brýle s tlustými obroučky. Hlavní hrdina rezonuje s naši vlastní, více či méně, potlačovanou stránkou "To dokázat.", ať už v našich snech či koníčcích. Je to dokument o těch, "co nejdou vidět", o těch co to "nedokázali" (z pohledu slávy, peněz, úspěchu) či jsou ještě na cestě to dokázat. Hlavní hrdina má však jedno - odhodlání. A to mu nemůžete upřít, můžete mu ho jen závidět. Nejde tu o cíl, ale o cestu. ()

neoBlast

Další dokumentární klasika, která mi dlouho unikala, ale teď už to máme za sebou. Musím přiznat, že s naskakující stopáží jsem se méně a méně smál, protože Mark je spíše duševně chorý než jenom poblázněný filmový nadšenec (s čímž jsem neměl nejmenší problém, pokud se obouváte zároveň do církve ☺). Dokument je to silný, typicky "sundanceovský", ale s přibývajícími minutami se jenom více a více protahuje a závěrečná katarze nebyla ani zdaleka tak silná jak bych od vysoce cenněného filmu očekával. 70 % ()