Malý obchod hrůz

• USA The Little Shop of Horrors (viac)

Tato černá filmová komedie je příběhem zaměstnance malého květinářství, ke kterému se shodou náhod dostane semeno podivné rostliny. Zpočátku neroste, ale když se její majitel při ošetřování řízne do prstu, rostlina si na jeho krvi ráda pochutná a mohutně povyroste. Když už masožravci přestane stačit krev a maso, začne se její majitel shánět po větších a větších obětech... (Levné knihy)

Subjektiv

Jde pouze o sympatickou hovadinku plnou gagů vystavěných na absurdních, komických postavičkách (pojídač květin, masochistický pacient u zubaře či hypochondrická dáma s neuvěřitelnou kuchyní) a střelené zápletce s hladovou kytičkou, která, Audrey se jmenuje, chuděra ještě nevečeřela. Humor je tu jednoduchý, ale zabírá. Legrační je i to, jak je v ČR tento film disribuován. Na obalu stkví se velkým písmem Jack Nicholson, jehož role je pouhý štěk, byť zábavný. Inu, byznys. Slabé ****. ()

eraserhead666

Asi by mě nikdy nenapadlo, že shlédnu horrorově laděnou černobílou grotesku. A ejhle. Tohle mi sedlo jak prdel na hrnec. Parádní fórky, místama dost mimózně ujeté (pán pojídající kytky, vyslankyně tichého klubu pozorovatelů květin, oba policisté), naprosto geniální hodně momentálně retardovaný zubař a ještě více ujetý Jack Nicholson. A Audrey, dokonalá představitelka své doby, s neustálým úsměvem a hrdě se dmoucí hrudí. Já jsem navýsost spokojen. Pravda, je to mnohem více komedie než horror, ale obě linie nakonec vychází hodně dobře (ty tváře v květech mají své kouzlo a koule). ()

Javert

Mám z tohohle filmu dost rozpolcený pocity. Dost vtipů je hodně povedených, dost je "trapných" (jak řekl dobytek, vtipné byly maximálně v éře grotesek). Jack Nicholson ovšem pohladí po duši, možná škoda, že jeho šílenec nedostal ve filmu větší prostor. Rozhodně by to snímku jen prospělo. Takhle jen slabší 3*. ()

Dale

Komédia, pri ktorej prvoplánových vtipkoch sa sotva niekto zasmeje, horor ktorý s hororom nemá absolútne nič spoločné, herci, ktorých amaterizmus by nestačil ani na ochotnícke divadlo (s výnimkou Jacka samozrejme). Proste taká nízkorozpočtová vtákovina, ktorá našťastie má primeranú stopáž a dá sa pozrieť bez nejakej vážnejšej ujmy. ()

Enšpígl

To byla taková hříčka, kam občas zabloudil výtečný černý humor (nohy, Jack Nicholson ) ta kytka mě připomínala mě jako malýho, taky jsem furt řval že mám hlad, se divím, že jsem to přežil, protože já bych po tomhle po žadavku řekl "tady žeru jenom já" a kytka by utřela hubu. No dám tři, ale je to na hraně, spíš z úcty k jednomu z místních chebských filmových maniaků. ()

• Role Seymoura Krelboina se měl původně chopit Dick Miller. Vystřídal jej Jonathan Haze. (Chatterer)
  • Roger Corman točil scény většinou dvěma kamerami najednou a v různých úhlech. (Chatterer)
  • Scénář k filmu měl název "The Passionate People Eater". (Chatterer)

Malý obchod hrůz čeká návrat

Malý obchod hrůz čeká návrat

16.03.2024

Pokud si občas říkáte, že masožravé rostliny nemají na velkém plátně dostatek reprezentace, možná se to brzy změní. Podle informací serveru Deadline je totiž v přípravách nová verze klasické… (viac)

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller

31.01.2019

Ve věku 90 let zemřel v kalifornském Toluca Lake herec Dick Miller. Smutnou zprávu předal médiím rodinný mluvčí. Rodák z Bronxu má od svého debutu v roce 1955 ve snímku Apache Woman na svém kontě… (viac)