Curtains

všetky plagáty

Režisér si pozve do svojho sídla šesť mladých herečiek na konkurz na rolu tajomnej Audry. Všetko sa začne nejako komplikovať a režisér si stále nevie vybrať ani jednu z nich, pretože každá z adeptiek sa Audre sčasti podobá. Navôkol začne panovať hrôza, lebo sa v sídle objaví vrah v hrôzostrašnej maske a dievčatá začínajú jedna po druhej miznúť. Kto však za týmito udalosťami v skutočnosti stojí? (ash99)

Corpsegrinder

Solidní slasher u kterýho doznívá konec 70. let, tim pádem se nehraje na počet mrtvol ale spíš na atmosféru. Maska zabijáka je totální humus a asi dvakrát jsem se dokonce i lekl. Několik scén je v rámci žánru hodně vysoko, například ta bruslící je vážně dobře natočená. V jedný z rolí Michael Wincott kterej zde nestačí mít ani jeden dialog :)) ()

ink flo

Herečka se nechá zavřít do blázince, aby získala inspiraci pro roli, no možná se do toho vžila až moc. Během toho se na ní režisér vykašle a pozve si do vily uprostřed lesů šest hereček, které jí mají nahradit. Nízké hodnocení to schytalo od mainstream fanoušků slasherů, na které je tahle věc moc avantgardní a surrealistická, kdy před body-countem dává přednost atmosféře a snovému tempu, to vše halené do lo-fi mlhy nízkého rozpočtu a ne uplně koherentního scénáře. Nejen tím nádherným secesně vydesignovaným barákem a tím, že je plný ženských, to může připomenout Suspirii (i když ta je vizuálně ještě dost jinej level). Vzhledem k tomu, že se tam dají najít zárodky nápadů, který se pak objevili ve věcech jako Scream nebo Evil Dead, tak to možná patřilo mezi černého koně a tajnou inspiraci. Tento film se stal legendárním minimálně jednou "bruslařskou" scénou, která asi uvízne v paměti každému, kdo jí viděl. A díky které jsem film objevil, akorát trvalo 2 roky, než na něj přišel ten pravý čas a nálada :-). Objevuje se totiž v klipu "Lost But Never Alone" od Oneohtrix Point Never (aktuálně vydávající nové album "Again"), kterej režírovali Safdie Brothers, přičemž jen tento samotný fakt asi stačí jako záruka něčeho "speciálního". Otázka je, kolik lidí vzhledem k retro ladění klipu vůbec napadlo, že to není jejich originální tvorba, ale pocta/citace. ()

Shanen29

Neznámý horor,který mě překvapil svou syrovostí a překvapil po druhé a to maskou samotného zabijáka.Dobrý filmík s atmosférickým koncem. ()

WeeLass

Tenhle "flick" jsem měl v merku už delší dobu, ale jeho shlédnutí jsem odkládal z dvou hlavních důvodů: osmdesátky a slasher. Osmdesátkovým hororům (nebo starším) absolutně neholduji. Efekty jsou většinou nepřesvědčivé a laciné, děj předvídatelný a herci podrůměrní. Slashery nemám rád obecně, protože sledovat dvě hodiny random vraha bezcílně zabíjet oběti mi přijde jako nejstupidnější žánr, jejž natočit nezabere téměř žádné úsilí. Curtains mě ale zaujaly svým originálním příběhem a ač jsem se bál, že závěr jsem předpověděl už v desáté minutě, dopadlo to úplně jinak. A to mě potěšilo. ()

patho666

Namyslený režisér vyberá herečku do svojho filmu asi najsprostejším spôsobom aký kedy kto videl, popri tejto fakt debilnej zápletke nám beží celkom slušná vyvražďovačka s miestami fajn atmosférou a skvelou maskou vraha.Jedna hviezda navyše za scénu na zamrznutom jazere. ()